Racjonalista - Strona głównaDo treści
Europa wg Google

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
24-10-2016 16:02Mariusz Agnosiewicz (moderator)Europa wg Google
Ocena 3 na 3
Tak wygląda Europa z punktu widzenia Google, zarejestrowana poprzez amerykańską wersje wyszukiwarki. Amerykanie zastanawiają się dlaczego Turcja nosi nazwę taką samą jak główne danie na Dzień Dziękczynienia


W oparciu o polską wersję Europa wygląda nieco inaczej. Dominują następujące kategorie spojrzeń: ekonomiczna, geopolityczna, sportowa, historyczna, turystyczna oraz stosunek do Polski.

Czechy - ateistyczne
Francja - atakowana
Irlandia - podzielona (zielona na trzecim)
Hiszpania - nie śpiewa hymnu
Rumunia - jest inna
Łotwa - wyludnia się
Albania - nie istnieje (istnieje za to król Albanii
Islandia - stanowi dobrą scenerię dla akcji kryminału (poza tym: poszerza się każdego roku o 12 cm)

Ekonomiczna:
Ukraina, Bułgaria - biedni
Niemcy, Dania, Szwecja, Luksemburg, Szwajcaria, Słowenia - bogaci
Grecja - bankrutuje
Czarnogóra - ma euro
Estonia - nie uprawia kukurydzy z przeznaczeniem na ziarno

Geopolityczna:
Norwgia - nie jest w Unii
Wielka Brytania - wyszła z Unii
Finlandia - nie jest krajem skandynawskim
Kosowo - jest serbskie
Austria - nie jest w NATO
Białoruś - nie należy do Rady Europy
Mołdawia - nie ma dostępu do morza
Bośnia - ma dostęp do morza

Sportowe:
Holandia - nie zagra na Euro 2016
Rosja - gra na Euro
Belgia - wysoko w rankingu FIFA
Portugalia - wyszła z grupy
Serbia - nie jedzie na Igrzyska
Turcja - gra w Europie

Historyczne:
Włochy - przeszły na stronę Ententy
Macedonia - zdobyła hegemonię w Grecji

Turystyczna:
Słowacja - atrakcyjna dla turystów
Chorwacja - droga

Stosunek do nas:
Litwa - nie lubi Polski
Węgry - lubią Polaków
Polska - jest najlepsza
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

ZaKotem (8733 punktów)
Zawsze to miło, że bogu internetu Polska przynajmniej nie kojarzy się z biedą ani rasizmem. Z katolicyzmem jakoś ujdzie...
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
Wiecie dlaczego Włochy "blue" ? Mam pewien typ xD



Trochę smutne, że mają takie płytkie skojarzenia, jak kolor strojów reprezentacyjnych...
Może się mylę.
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
A to jak postrzegają nas Japończycy: pl.globalv(*)w-jak-japonczycy-widza-europe/

Bez komentarza... xD
romaro (25211 punktów)
>Tak wygląda Europa z punktu widzenia Google, zarejestrowana poprzez amerykańską wersje wyszukiwarki.
To nie jest "punkt wodzenia Google". To jest punkt widzenia samych Amerykanów. Mapa powstała na podstawie liczby zapytań Amerykańskich internautów, a dotyczy zawartych w pytaniach najczęściej użytych słów definiujących dane państwo. Oczywiście można sztucznie wygenerować liczbę zapytań, nie mówiąc już o tym, że Google (firma), posiada własne narzędzia kontroli, ale w tym wypadku nie widzę celowości takiego działania.
Najgłupsze stereotypy o cudzoziemcach: Francuzi = żabojady ...

Białoruś - FSO (przyszłościowe skojarzenie)
>W oparciu o polską wersję Europa wygląda nieco inaczej.
To chyba normalne, że inaczej Europę postrzegają Europejczycy, a inaczej Amerykanie.
pl.wikipedia.org/wiki/Google_Polska
polska.googleblog.com/
4poryroku (951 punktów)
To zestawienie map stereotypów jest całkiem sympatyczne:

alphadesigner.com/mapping-stereotypes/

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365