Racjonalista - Strona głównaDo treści
JP Morgan

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
08-05-2018 21:49klawik (759 punktów)JP Morgan
Ocena 1 na 1
Co sądzicie o sytuacji kiedy rząd zapowiada nacjonalizację bankowości a wprowadzadza na rynek jeden z najwiekszych swiatowych banków jakim jest JP Morgan ? Niedawno za grube miliardy wykupiliśmy jako państwo bank PKO SA z włoskiej spółki po to żeby zrobić miejsce amerykańskim bankierom. Co zabawne, Morawiecki uważa to za swój sukces, przeciez JPM zatrudni 3 tyś. osób. Właściwie to nie dziwię się biorąc pod uwagę karierę zawodową obecnego premiera. Dziwię się natomiast ludziom, którzy wciąż wierzą w "dobrą zmianę".
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Co sądzicie o sytuacji kiedy rząd zapowiada nacjonalizację bankowości a wprowadzadza na rynek jeden z najwiekszych swiatowych banków jakim jest JP Morgan?

Bank się sam wprowadza i to nie jest żaden problem, bo w systemie wolnościowym to nie państwo decyduje kto wchodzi na rynek.
Problemem jest natomiast to, że rząd dał im na start 20 mln. Nie jest to kwota skandaliczna, bo mają utworzyć w Polsce kilka tysięcy wysoko płatnych miejsc pracy, więc wypada po parę tysięcy zapomogi na nowe miejsce pracy, co jest kwotą niewygórowaną, tym niemniej jest to lipa, kiedy wbrew zapowiedziom realizacja obietnic wobec najdrobniejszych przedsiębiorców od kilku lat odsuwa się w czasie, a pomoc znów idzie to gigantów.

>Niedawno za grube miliardy wykupiliśmy jako
>państwo bank PKO SA z włoskiej spółki po to żeby zrobić miejsce amerykańskim bankierom.

Jak to zrobić miejsce? Wykupiono i zamknięto, że się miejsce zrobiło?
10-05-2018 08:53 
 Ocena 8 na 8
Maldoror XXIII (2480 punktów)

>Problemem jest natomiast to, że rząd dał im na start 20 mln. Nie jest to kwota skandaliczna, bo mają utworzyć w Polsce kilka tysięcy wysoko płatnych miejsc pracy, więc wypada po parę tysięcy zapomogi na nowe miejsce pracy, co jest kwotą niewygórowaną, tym niemniej jest to lipa, kiedy wbrew zapowiedziom realizacja obietnic wobec najdrobniejszych przedsiębiorców od kilku lat odsuwa się w czasie, a pomoc znów idzie to gigantów.

Nie zgodzę się. Kwota jest skandaliczna. Pieniądze szły z Ministerstwa rozwoju a więcej banków do rozwoju Polska nie potrzebuje. Jakie jest bezrobocie w Warszawie? Ok 2%. Nowe miejsca pracy tak. Ale tam gdzie ich brakuje i nie dla najpodlejszego "sortu" banksterki, współodpowiedzialnej za ogólnoświatowy kryzys. Każdy jeden grosz wydany na JP Morgan to o jeden grosz za dużo. Państwo polskie nie powinno finansować multimiliarderów-przestępców z naszych podatków. A mówienie o wysoko płatnych miejscach pracy w banku to dowcip. Prezes, zarząd, rada nadzorcza dostaną kupę kasy a ile zarabiają w bankach szeregowi doradcy klienta? 400 euro?


br
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Nie zgodzę się. Kwota jest skandaliczna.

Kwota nie jest skandaliczna. W 2014 Niemcy dostali od polskiego rządu zapomogę o wartości 125 mln zł, nieco później chciano dać 350 mln pomocy publicznej na fabrykę Jaguara. Tego rodzaju kwoty od lat idą na wielkie koncerny. Zapomoga dla JP Morgan wpisuje się w tę neokolonialną politykę, ale przy tamtych kwotach jest jednak dużo niższa. Jest to jak pisałem lipa, nie mam wątpliwości, że nadal jesteśmy państwem neokolnialnym, ale ostatecznie trzeba patrzeć jaka jest roczna czy kadencyjna skala takich dotacji dla gigantów.
Maldoror XXIII (2480 punktów)
>>Nie zgodzę się. Kwota jest skandaliczna.
>Kwota nie jest skandaliczna. W 2014 Niemcy dostali od polskiego rządu zapomogę o wartości 125 mln zł, nieco później chciano dać 350 mln pomocy publicznej na fabrykę Jaguara. Tego rodzaju kwoty od lat idą na wielkie koncerny. Zapomoga dla JP Morgan wpisuje się w tę neokolonialną politykę, ale przy tamtych kwotach jest jednak dużo niższa. Jest to jak pisałem lipa, nie mam wątpliwości, że nadal jesteśmy państwem neokolnialnym, ale ostatecznie trzeba patrzeć jaka jest roczna czy kadencyjna skala takich dotacji dla gigantów.
>

Czyli powinniśmy się cieszyć, że polski rząd finansuje przestępców, (którzy m.in. do końca 2008 r. grali na osłabienie złotówki) bo sfinansował ich w kilkukrotnie niższej kwocie niż inny koncern? Ludzie z JP Morgan i Lehman Brothers powinni teraz garować w puszce, a nie brać od polskiego rządu jakiekolwiek pieniądze i jeszcze dostawać pozwolenie na prowadzenie przestępczej działalności.


br
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Czyli powinniśmy się cieszyć

Ale o czym ty do mnie mówisz? Czy ja się cieszę? Przecież piszę jasno, że to lipa. Dawno to już wytykałem rządowi nim się pojawił ten tutaj wątek.
10-05-2018 11:34 
 Ocena 4 na 4
Celecrin (6386 punktów)
Zdaje się, że Ty tutaj wielokrotnie użyłeś słowa "banksterzy", "bamksterka"?
Nie ma lepszego przykładu na banksterkę jak JP. SORY.
>Bank się sam wprowadza
Gówno prawda! Bank nie może się sam wprowadzać. Rynek bankowy tak jest wyregulowany, że chyba bardziej się go wyregulować nie da. Jest nadzór bankowy, jest KNF i jest urząd antymonopolowy ale najważniejsze jest to, ze KAŻDY bank w zwykłym/normalnym państwie WYMAGA LICENCJI
Cytat ze strony Komisji Nadzoru Bankowego/Finansów

Zgodnie z art. 30a ustawy Prawo bankowe , bank w formie spółki akcyjnej i bank spółdzielczy mogą być utworzone po uzyskaniu zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. Jak wynika z przytoczonego przepisu, zezwolenie to musi być uzyskane przed utworzeniem banku

10-05-2018 12:39 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)zapalczywiec?
>Gówno prawda!

Po co Ci te emocje (toksyczne), niepotrzebne są!!!

Co więcej, skutecznie neutralizują one pańską etykietę ( netykietę) - czyniąc z Pana gburowatego osobnika bez kindersztuby i ogłady.
10-05-2018 12:45 
 Ocena 2 na 2
Celecrin (6386 punktów)Matoł
Zawsze zamykasz gebę jak dostajesz na Forum w dupę i udowodnię Ci Twoje parszywe rasistowskie kłamstwa. Odzyskałeś trochę odwagi?
10-05-2018 13:39 
 Ocena 1 na 3
Arminius (25555 punktów)sparszywiała psyche?
>Zawsze zamykasz gebę jak dostajesz na Forum w dupę...

I znów Pan rzucasz wkoło ścierwem w amoku.


>i udowodnię Ci Twoje parszywe rasistowskie kłamstwa.

Parszywy jest pański język, będący - najpewniej - emanacja pańskiej parszywej psyche.


>Odzyskałeś trochę odwagi?

A kiedyż ja ją miałem utracić?
klawik (759 punktów)Odp: JP Morgan

>Jak to zrobić miejsce? Wykupiono i zamknięto, że się miejsce zrobiło?

Bank wykupiło państwo, które bank już ma, więc sam ze sobą konkurować nie będzie czyli jednego zawodnika mniej.
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>>Jak to zrobić miejsce? Wykupiono i zamknięto, że się miejsce zrobiło?
>Bank wykupiło państwo, które bank już ma, więc sam ze sobą konkurować nie będzie czyli jednego zawodnika mniej.

W jaki sposób przejęcie banku przez państwo robi miejsce dla Amerykanów?
10-05-2018 17:39 
 Ocena 1 na 1
klawik (759 punktów)
>>>Jak to zrobić miejsce? Wykupiono i zamknięto, że się miejsce zrobiło?
>>Bank wykupiło państwo, które bank już ma, więc sam ze sobą konkurować nie będzie czyli jednego zawodnika mniej.
>W jaki sposób przejęcie banku przez państwo robi miejsce dla Amerykanów?

Bo nie ma już na rynku włoskiej spółki.
Dodam też, że nie można porównywać dotacji państwowych dla producentów z dotacjami dla banków, które jak wiemy nie produkują nic.
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Bo nie ma już na rynku włoskiej spółki.

Zmieniło się tyle, że jest spółka polska.
Celecrin (6386 punktów)
>Dodam też, że nie można porównywać dotacji państwowych dla producentów z dotacjami dla banków, które jak wiemy nie produkują nic.
Banki wytwarzają wartość dodaną tak jak każde usługi. Problem z bankami zachodnimi w Polsce jest taki, że ich działalność ograniczona jest jedynie do Polski czyli te same usługi może wykonywać każdy inny POLSKI bank.
farmer (22440 punktów)
>>Dodam też, że nie można porównywać dotacji państwowych dla producentów z dotacjami dla banków, które jak wiemy nie produkują nic.
>Banki wytwarzają wartość dodaną tak jak każde usługi. Problem z bankami zachodnimi w Polsce jest taki, że ich działalność ograniczona jest jedynie do Polski czyli te same usługi może wykonywać każdy inny POLSKI bank.

Czyli co. JPM widzi robotę dla 3k ludzi a w szerszej perspektywie pewnie dla dwa trzy razy tyle ludzi na lokalnym rynku.
No gdyby miał jeszcze jakąś technologię ale co on wnosi...tu? Czyli nasze banki po tylu latach potrafią jedynie konto prowadzić i kredyty udzielać?
Celecrin (6386 punktów)
Nic nie wnosi. To znaczy JPM będzie miał licencję tylko na Polskę w tym sensie chyba, że będzie miał siedzbę na większy obszar ale i tak w każdym kraju musi robić licencję. Będzie się rozpychał u nas czyli tak jak napisał twórca wątku. PiS za grube publiczne miliardy skupił od zagranicy udział w rynku, a teraz za darmo dał duży kawał rynku Amerykanom. Paranoja.
PO miało pseudopaństwo, a PiS ma państwo z dykty.
farmer (22440 punktów)
>Nic nie wnosi.

No więc?
To ciekawe. Kapitał zagraniczny ucieka z giełdy.
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Co sądzicie o sytuacji kiedy rząd zapowiada nacjonalizację bankowości a wprowadza na rynek jeden z najwiekszych światowych banków jakim jest JP Morgan ?<<

Dobrze by było wiedzieć, na jakich warunkach. Jakieś zwolnienia, przywileje?
Już w 1990-tym Milton Friedman ostrzegał Polaków przed wpuszczaniem na polski rynek obcego kapitału na specjalnych warunkach.
www.klubin(*)nie-dawac-zadnych-przywilejow/
Dotychczasowe działania WSZYSTKICH polskich rządów są raczej dowodem na to, że sobie tego ostrzeżenia nie zapamiętali. Można więc z dużym prawdopodobieństwem przewidywać, że JP Morgan też nas zrobi w konia.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365