Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
187.957.381 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7363 tekstów. Zajęłyby one 29029 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 5497 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Nawet najbogatsi mogą cierpieć z powodu nędzy umysłowej."

Dodaj swój komentarz…
Kraken   1 na 1
Autor bardzo zgrabnie omija ISTOTE problemu"wybuchl konflikt"-"Izrael zajal tereny"-"uchodzcy palestynscy" -i tego rodzaju eufemizmy-NIE PODAJAC SWIADOMIE I KARYGODNIE-ze to WLASNIE panstwa arabskie napadly Izrael zarowno w 1948,jak i w 1967 czy "YOm Kippu-otrzymujac SOLIDNE lanie w wojnach rozpeatanych PRZEZ SAMYCH SIEBIE !!!!
to PLUGAWE tak macic we lbach czytelnikom-czy sadzisz acan,ze WSZYSCY ulegli arabskiej propagitce?????
Autor: Kraken Dodano: 22-04-2004
Reklama
Pablo
ZYDZI MAJA OD 18 lat BOMBY ATOMOWE !!!!!! a ten kto przekazał to oponi swiatowej (ktora dziwnym trafem sie tym faktem nie zainteresowala) ZOSTAŁ SKAZANY !!!!!!!!!!!!!!!!!!! powiedz cos zlego na zydow !! a cie zabija !!!!!!!!!!!!!!
Autor: Pablo Dodano: 10-05-2004
Zbigniew Lisiecki - tekst podoba mi się
witaj marcin, twój tekst podoba mi się. bo podaje w skrócie to co najważniejsze. sam myślę podobnie. chyba ten skrót miał prowokować dyskusję: pierwszy strzał z grubej rury - brak twojej opini o specyficznej wrażliwości żydowskiej na krytykę. czy to fanatyzm wybrańców, ślady paniki po pogromach, wynik ewolucji, tych co odnieśli sukces, czy tylko (blisko)wchodnia emocjonalność ?
pozdrawiam, zbyszek.evot.org
ps.zaraz się zacznie
Autor: Zbigniew Lisiecki Dodano: 18-06-2004
trukszyn - Antysemityzm jest wywołany przez Żydów
Jeżeli sięgamy do faktów historycznych to sięgnijmy dalej,do starozytności.
Żydzi,podobnie jak Polacy, byli od wieków narażeni na obecność u granic swego państwa obcych,potęzniejszych mocarstw.Z tego powodu właśnie narodziła się w nich idea "narodu wybranego".Miała ona uratować narodową tożsamość.Stanowcze odwoływanie się do tej idei przez Żydów powoduje antysemicką czkawkę na świecie, ponieważ nikt nie lubi należeć do narodu niewybranego.Nie można ukrywać,że Żydzi uważają się za naród wybrany.Zwłaszcza w środowiskach finansowych i artystycznych.Wielu nieżydów doprowadza takie stanowisko do frustracji.Pamiętajmy, Panowie,że ekonomia finasistów żydowskich zakłada, iż dobry interes to taki,który jest zrobiony z Żydem.
Na sukces artystyczny też raczej skazani są Żydzi.
Poza tym Żydzi,którzy chętnie wsłuchują się w tezy swej nacjonalistycznej religii "krwawo" tłumią konkurencję w środowisku np. artystycznym imając się nieczystych chwytów.Jeżeli Żydzi zlikwidują swój nacjonalizm, z pewnością antysemutyzm zaniknie.
I stąd te wszystkie problemy na świecie.
Autor: trukszyn Dodano: 18-10-2004
Bartek - Ludzie !!!
Ludzie przeczytajcie opracowania dotyczące Talmudu a rozwiążą się Wam oczy. Każdy goj to nie człowiek a pies.
Autor: Bartek Dodano: 14-06-2005
Basia - Kilka słów
No więc... Tekst nieco intrygujący. Spodobał mi się.
Co do tego, że Żydzi doskonale przystosowują się do otaczających warunków społecznych, absolutnie się z tym zgadzam. Oni naprawdę potrafią maksymalnie wykorzystać to co mogą. Dlatego też i mają... I wzbudzają zazdrość. I stąd cały ten antysemityzm, wedlug mnie.
Autor: Basia Dodano: 19-07-2005
Sun tzu - są róznice
jeśli mówicie że żydzi doskonale przystosowuja się do warunków to znaczy że różnia sie od innych.czy wtedy zdanie oni sa tacy jak my jest prawdziwe?istnieje kilka teori na ten temat np.żydzi maja odmienna niz my psychike sami nic nie tworzą wykorzystują tylko innych podobno to taki makiawelistyczny skapy naród.jesli to prawda to tłumaczy to antysemityzm.
Autor: Sun tzu Dodano: 24-01-2006
krzyshtof - thin about it!
czy ktos z was poznal kiedykolwiek zyda? tak jak polaka francuza amerykanina brata sasiada dziewczyne? ile z tego co mowimy o zydach wyplywa z empirii a ile z przesadow i stereotypowego myslenia? pozdrawiam wszystkich zydow takze ;)
Autor: krzyshtof Dodano: 05-04-2006
lwowiak - Zydzi, ANTYSEMITYZM I ZDROWY ROZSĄDEK
Tak, ten artykół pana Marcina ,chociaż żydza wydaje się w miarę obiektywny. Podziwiam żydów za świetną organizację w diasporze i obejmowanie m.inn najwyższych stanowisk w rządach wielu krajach świata. W Polsce powstaje zasadniczy problem i wiąże się z nim zasadnicze pytanie: czy żyd narodowości polskiej jest bardziej polakiem, czy żydem syjonistą?
Czy bardziej reprezentuje w Polsce interesy żydów czy polaków?
Z mojego osobistego doświadczenia wiem, że ja jako polak nie mam żadnych szans w Polsce na chociażby namiastkę sprawiedliwości w sądach w sporze z żydem, kiedy sędzia jest żydem i adwokat jest żydem. Próbowałem odwoływać się do najważniejszych instytucji w państwie ale i tam najważniejsze i decyzyjne stanowiska zajmują żydzi. Jako polak i to w moim kraju z wszedchpotężnym żydostwem jestm bezsilny i bez żadnych szans. I na takie stasus qvo jako Polaka nie ma mojej zgody. Biorąc moją racjo-nalność a stworzony z niego nacjo-nalizm mając do pomocy ogrom literatury o żydach racjonalnie i odruchu narodowej racji stanu jestem zdecydowanym antysyjonistą i antysemitą.
Na tu i teraz Izrael po bestialskiej napaści na bezbronny Liban, upodobnił się w opinii światowej do hitlerowskiego nazizmu potwierdzając wszystkie " Protokoły mędrców syjonu ".
Autor: lwowiak Dodano: 21-07-2006

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365