Witam Subskrybentów Klerokratii.

Właśnie przed chwilą miała miejsce aktualizacja Klerokratii, pierwsza w lutym b.r.
W dziale nowosci m.in.:
- Strona główna  --> Wolter --> Mariusz Agnosiewicz: Apologie Woltera (odpowiedz na glupie zarzuty Budzynskiego, lidera zespolu Armia)
- Wprowadzenie --> Modyfikacja drugiej części
- Istota --> Poznaj katolicyzm --> Pytania niewiary --> Mariusz Agnosiewicz: Antysekciarstwo w świetle Biblii
- Istota --> Poznaj katolicyzm --> Inne katopatologie --> Bogdan Motyl: Chrześcijańskie anioły 
- Istota --> Ciekawostki (1) - serwis Katolik oraz Half Life
- Istota --> Artykuły i eseje --> Bogdan Motyl (2): Rysopis Boga i świętych; Cuda i bałwochwalcze obrzędy chrześcijaństwa; Abaddon: Dlaczego odszedłem...
- Rozrywka --> Literatura, czytelnia --> Boccaccio --> Pielgrzym - znow o mnichach
- Rozrywka --> Literatura, czytelnia --> Młot na czarownice --> Rozdz.3: Jak diabli w powietrzu latają - kolejna czesc pomnika ludzkiej glupoty. warto ja znac, gdyz jest naprawde nieprawdopodobna!
- Filozofia --> Abaddon: Boska natura, czyli Rousseau ciągle żywy
- Fakty i Mity --> Klerokratia w FiM --> nr 5/2002: "Niewygodne pytania (3): Oddawanie czci bożkom"; "Przybytki Pańskie"
- Listy i opinie --> Listy od Czytelników (3)

Zapraszam tez do naszej ksiegarni. W dziale nowosci pojawily sie dzis:
- B. A. Podgórscy - Encyklopedia demonów
- M. Kuczyński - Życie spadło z nieba
Adres księgarni:
http://agnostyk.and.pl/sklep/
Prowadzimy tez skup ksiazek o tej tematyce, tak wiec jesli ktos ma cos co moze nas zainteresowac - prosimy o kontakt.
Przy każdej pozycji krótsze lub dluzsze opisy lub odeslania (nalezy kliknac na miniaturke okladki)

Polecam tez tygodnik Fakty i Mity. W kolejnym numerze nastepne dwa nasze teksty.

Ostatnio dostalismy ostrzezenie: policja skonfiskowala drogi sprzet komputerowy osoby, ktora prowadzila strone antyklerykalno-ateistyczna. Wprawdzie autor zawarl tam tresci mogace budzic watpliwosci, zawierajace wiecej krytyki emocjonalnej niz racjonalnej, jednakze istotne jest co innego: zasadzenie przepadku sprzetu jest rażąco niewspółmierne do "społecznej szkodliwości czynu", a tylko znaczny stopien owej "szkodliwosci" stanowic moze przeslanke do przepadku dowodow rzeczowych. Ponadto z tego co wynika z relacji samego pokrzywdzonego, nie orzeczono jego winy, a jedynie przepadek sprzetu. Jest to dla mnie niezrozumiale z prawnego punktu widzenia, zwlaszcza, ze sprzet nie moze byc bezdyskusyjnie wiazany z popelnieniem owego czynu karalnego, gdyz nie mozna tego bezsprzecznie dowiesc.
Klerokratia stroni od obrazania uczuc, nie jest to naszym zamiarem bezposrednim, gdyz skupiamy sie wylacznie na merytorycznej analizie i krytyce, jednakże licho nie śpi i musimy być czujni, gdyż nie mam wątpliwości, że znajdzie się setka fanatyków gotowych zeznać przed sądem, że Klerokratia obraża wszystkie ich sentymenty religijne.

Klerokratia staje się coraz popularniejsza, pojawiają się też głosy, abyśmy stali się centrum polskiego lobby antyklerykalnego. Nie wiem czy kiedyklowiek dojdzie do jakichs dzialan, gdyz naszym profilem, na ktorym sie skupilismy z gory jest "formacja duchowa" (powiem przekornie) polskich racjonalistow i sceptykow, nadanie im solidnego fundamentu merytorycznego, do ktorego zawsze moga sie odwolac i ktorym moga sie posilkowac w dyskusjach i polemikach. Jednakze nie wiemy czym stanie się Klerokratia w przyszlości - nie jesteśmy prorokami.
W kazdym badz razie, w miesiacu styczniu b.r. odnotowano dalszy wzrost odwiedzin. O ile srednia miesieczna liczba odslon z ubieglego roku wynosila 1700, to w samym styczniu zanotowano 3700.
Srodowiska koscilne raczej staraja sie jeszcze nie zauwazac Kleorkratii, choc ze statystyk wiem ze pilnie ja sledza (ostatnio duzo odwiedzin Z KULu, pewnie w liczbie moich subskrybentow jest pewna ich czesc, [pewnie ci co nie glosowali :-) ] do czego oczywiscie zalu nie mam, wprost przeciwnie - jest mi milo).
Ciekawostka byly odwiedziny z ...Laosu.

Do wszystkich, ktorzy jeszcze tego nie uczynili, wznawiam apel o oddanie glosu na Klerokratie w WP

http://nlp.wp.pl/glosuj/?url=http%3A%2F%2Fwww%2Eklerokratia%2Epl&group=msc

Przypominam, ze po oddaniu glosu przyjdzie do ciebie list ktory nalezy odelsac bez zmian.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzin
Mariusz Agnosiewicz
www.klerokratia.pl

ps. bedziemy wdzieczni za wszelkie uwagi (np. o nie dzialajacych odnosnikach, etc.) i sugestie.