Drodzy racjonaliści, członkowie PSR

Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów jest już od niedawna całkowicie zarejestrowane, co kosztowało nas bardzo wiele trudu, uporu a przede wszystkim czasu. Dopiero niedawno w związku z tym udało nam się założyć konto bankowe, a tym samym dopiero od niedawna możemy pobierać składki członkowskie i inne wpłaty, które pozwolą nam sensownie zacząć się organizować. Bez środków finansowych nie da się rozwijać sprawnie działającego stowarzyszenia. Składki są absolutnym minimum finansowym, aby móc się rozwijać. Dlatego też będziemy wdzięczni za Wasze zrozumienie potrzeb finansowych zrzeszenia racjonalistów i za systematyczne regulowanie składek członkowskich.

Wysokość składek uchwalona na pierwszym walnym zgromadzeniu PSR wynosi 10 zł miesięcznie, płatne co pół roku z góry. Czyli raz na pół roku członek PSR ma obowiązek wpłacić na PSR 60 zł.

Ponieważ jednak stowarzyszenie istnieje od 2005 roku, lecz dopiero dziś mamy realną możliwość zbierania składek, powstaje problem rozliczenia ze składek za okres wcześniejszy członkostwa. (Wydatki mieliśmy już od wielu miesięcy, np. pieczęć, organizacja zjazdu w Radzikowie). Postanowiliśmy jednak nie wymagać od członków płacenia składek za wcześniejszy okres członkostwa, przed grudniem 2006, kiedy pojawiła się dla nas możliwość założenia konta dla PSR. Pozostawiamy to jednak waszemu uznaniu i dobrej woli: jeśli ktoś z Was uważa, że stać go na zapłacenie składki za cały okres swej przynależności do PSR i chciałby wesprzeć PSR, prosimy o składkę swego faktycznego członkostwa. Osoby, które z różnych względów wolałyby jednak nie płacić za cały wcześniejszy okres, proszone są o płacenie składek od grudnia 2006 r.

Czyli:

- Wszyscy aktualni członkowie mają obowiązek członkowski wpłacenia składki w wysokości 60 zł, za okres od grudnia 2006 do maja 2007 r.

- Wszyscy aktualni członkowie mogą też zapłacić za wcześniejsze okresy swego członkostwa.

- Wszyscy przyszli członkowie płacą 60 zł za pół roku od miesiąca swojego wstąpienia w szeregi PSR.

Skarbnikiem stowarzyszenia jest Wojciech Skorupski z Warszawy, email: wsko@racjonalista.pl

U skarbnika należy wyjaśniać sprawy związane z regulowaniem składek. Osoby, które nie pamiętają od jakiego miesiąca są członkami PSR, mogą napisać w tej sprawie do skarbnika lub sekretarza.

Konto PSR w banku PKO BP:

Nazwa: Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów

Numer rachunku: 27 1020 1055 0000 9002 0139 1721

(standardowe formularze przelewu nie wymagają podawania adresu posiadacza rachunku, w razie jednak gdyby to było konieczne, prosimy o informację; uwaga: adres siedziby jest inny niż adres korespondencyjny)

Tytuł płatności: składka członkowska za okres .......................

Uwaga: koniecznie musi być powyższy tytuł płatności, gdyż inaczej wpłata nie zostanie zakwalifikowana jako składka.

Dostęp do konta bankowego PSR mają członkowie zarządu oraz komisji rewizyjnej stowarzyszenia. Gospodarka finansowa stowarzyszenia rozliczana jest zazwyczaj na corocznych walnych zgromadzeniach członków oraz w innych nadzwyczajnych potrzebach.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: zarzad@racjonalista.pl lub na forum PSR.

W imieniu zarządu,
Mariusz Agnosiewicz