Redakcja serwisu Racjonalista życzy wszystkim swoim Czytelnikom szczęścia, radości i optymizmu w Nowym Roku!

Niech Waszego życia nie zatruwają czarne myśli ani zło i szalejący irracjonalizm, jaki nas otacza. Umiejcie patrzeć na życie tak, aby dostrzegać jak najwięcej jasnych jego stron i piękna. 

Naturalnie, życzymy, aby Wasze życia dostarczały Wam jak najmocniejszych powodów do satysfakcji i radości. Aby optymizm narzucał się sam nieodparcie a nie tylko był zaplanowaną i trenowaną postawą życiową, wyuczonym dystansem do rzeczy przykrych i postrzeganiem życia przez pryzmat jasnych jego stron, trudnej sztuki dostrzegania piękna.

Poza taką "filozoficzną" motywacją radości i szczęścia, życzymy więc jak najwięcej radości prostych, prozaicznych i w swej realności najbardziej wyrazistych.

Życzymy wreszcie, aby to od ludzi podchodzących z pasją i twórczym wysiłkiem do życia oraz z rozsądkiem i rozumnością do problemów i przekonań - zależał przyszły rozwój i los Polski. Aby racjonaliści i humaniści byli najważniejszymi architektami przyszłej Polski! Stąd też najgoręcej życzymy naszym czytelnikom jak największego zaangażowania w sprawy społeczne i publiczne.

Aby Wasze zainteresowania nie kończyły się na sprawach zawodowych a poczucie odpowiedzialności na najbliższej rodzinie...

Racjonalizm musi być praktykowany publicznie a nie w katakumbach!

Z najlepszymi życzeniami noworocznymi -
załoga Racjonalisty oraz
Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów