Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
179.299.281 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 2243 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
W teologii znajdujemy stulecia wysiłków inteligentnych mężczyzn i kobiet, by swoją ewidentnie irracjonalną wiarę przedstawić jako coś logicznego i spójnego.

Dodaj swój komentarz…
Klopton - spokojna głowa..
Po pierwsze postępem nikt nie kieruje i nie zarządza, on wynika z szeregu czynników. Po drugie sztuczna inteligencja zawsze będzie sztuczną a nie żywą inteligencją, jeśli ktoś wcześniej maszynie nie wpiszę w program opcji - przetrwanie za wszelką cenę - to ona nigdy tego nie zrobi.
Naukowcy nie mają pojęcia co to jest życie więc na pewno nigdy życia nie stworzą i świadome roboty po naszych ulicach nigdy w dziejach chodzić nie będą. Wynika to z samej definicji świadomości i życia ale który inżynier by ją znał?

Całe te bajki popkultury o zagrożeniach sztucznej inteligencji można włożyć w te same szuflady w których tworzono bajki o przyszłości która jest dla nas obecnie teraźniejszością. Ile z fantastyki lat ubiegłych sprawdziło się obecnie? Kurt Russel nie musiał uciekać z Nowego Jorku tak jak Arnold S z koloni na Marsie czy Księżycu. Jesteśmy niewyobrażalnie daleko od postępu o którym śniono z 20-30lat temu.
Autor: Klopton  Dodano: 17-09-2016
Reklama
Tomasz Badura
Jeżeliby przeanalizować, nawet pobieżnie, to jak przez ostatnie kilka stuleci przewidywano przyszłość oraz czego się obawiano, można dojść do jednego wniosku: przyszłosć NA PEWNO nie będzie taka jak sobie to wyobrażamy. Można mieć nosa i trafic z jakimiś detalami, czy trendami polityczno-społecznymi, ale nic więcej.

Wyobrażanie sobie inteligentnych robotów chodzących po ulicach wydaje się obecnie być jedynie śmiesznym reliktem myśli futurologicznej rodem z XX wieku. Prędzej dojdzie do swego rodzaju syntezy biologiczno-technologicznej i powstania post-człowieka jak tego chcą transhumaniści czy inne Kurzwaile.

''Naukowcy nie mają pojęcia co to jest życie więc na pewno nigdy życia nie stworzą i świadome roboty po naszych ulicach nigdy w dziejach chodzić nie będą.''

Rozumiem, żę Ty już nasz ostateczną definicję życia i świadomości, a może jesteś pewien, że definicje te nie ulegną zmianie za 50, 100 czy 500 lat? Zmianie, której ani ty ani ja, żyjący obecnie, nie bylibysmy w stanie zrozumieć?
Autor: Tomasz Badura  Dodano: 03-10-2016
GrzeTor - Sztuczna Inteligencja - LEPSZA..
Sztuczna inteligencja wyprze ludzi z wielu DOBRYCH zawodów, ponieważ będzie skuteczniejsza, wydajniejsza, dokładniejsza, popełniająca mniej błędów itd. Już teraz jest!

Przykładowo jest w stanie pokonać w walce powietrznej najlepszych pilotów (czyli zastąpi wysoko płatną pracę pilota, wg przewidywań F35 jest ostanim myśliwcem z pilotem).

arstechnica.com(*)xperts-in-simulated-dogfights/

Jest także świetna w detekcji nowotworów (czyli zastąpi znaczącą część pracy diagnostycznej dotychczas wykonywaną przez wysoko płatnych lekarzy).

www.cheatsheet.(*)-than-a-doctor.html/?a=viewall
www.cbinsights.(*)g/ai-startups-fighting-cancer/
www.popsci.com/(*)lligence-helps-diagnose-cancer

A w dodatku jest nieporównywalnie TAŃSZA niż zatrudnienie człowieka w takim drogim zawodzie. Lepsza i tańsza.
Autor: GrzeTor  Dodano: 08-10-2016

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365