Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
179.407.309 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 2271 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Friedrich Nietzsche - Antychryst

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
Prawdę trzeba wyrażać prostymi słowami.

Dodaj swój komentarz…
Jacek Tabisz - kwestia pozycji   2 na 2
Oczywiście wyłączenie Kościoła i innych organizacji religijnych z rejestru przejrzystości jest chore i szokujące. Niestety, spójrzmy na realia. Uważam, iż idea Unii Europejskiej jest piękna. Zapobiega wojnom, daje też szansę Europejczykom na stanie się jednym z głównym mocarstw w przyszłości, a lepiej być samodzielnym, niż uzależnionym od polityki USA, czy Chin. Tym niemniej w umysłach obywateli Europy religie mają znacznie silniejszą pozycję, niż idea całkowitego zjednoczenia Europy. Gdy pojawiają się referenda, UE liczy na prounijne stanowisko kościołów, które nie tylko w Polsce ma wpływ na głosujących. Cieszę się, że masoni zechcieli być przejrzyści, choć byłem już ateistą od jakiegoś czasu, zanim dowiedziałem się, iż masoni propagują idee Oświecenia. Dla niezależnego ateisty ich podłoże nie jest jasne.
Autor: Jacek Tabisz  Dodano: 04-06-2011
Reklama
zohen   17 na 17
Wolne żarty, Panie Mariuszu – oczekuje Pan, że organizacja przestępcza zarejestruje się, jeszcze w dodatku w Rejestrze Przejrzystości(!!!)?
Autor: zohen  Dodano: 04-06-2011
perun   2 na 2
Piekne idee maja to do siebie , że przeważnie brzydko się kończą . Osobiście Unia coraz mniej mi się podoba . Miedzy innymi przez  unijne różne dzwine przepisy , nakazy i zakazy.
Autor: perun  Dodano: 04-06-2011
Jacek Tabisz - @perun   1 na 1
Brak zjednoczonej EU jeszcze mniej mi się podoba, choćby z uwagi na dziedzictwo Starożytnego Rzymu
Autor: Jacek Tabisz  Dodano: 04-06-2011
zohen   4 na 4
Obecność krzyża w klasach szkolnych "nie może być uważana za indoktrynację ze strony państwa" - orzekł Trybunał w Strasburgu, dodając, że krzyż jest "symbolem zasadniczo biernym", a jego wpływu na uczniów nie można porównywać do aktywności dydaktycznej nauczycieli.
No to, w takim razie:
Obecność Kościoła w instytucjach UE jest zasadniczo bierna i nie może być uważana za lobbowanie, a jego wpływu nie można porównywać do aktywności lobbystycznej.
I dlatego też (w wymiarze naszego podwórka):
Obecność Radia Maryja w polityce jest w zasadzie bierna i nie można jej porównywać do stronniczej aktywności propagandowej polityków.
Autor: zohen  Dodano: 04-06-2011
perun - Jacek Tabisz   5 na 5
Lubie łowic ryby . Do tej pory, aby złowić rybe musiałem iśc nad wode . Teraz wg unijnego urzednika wystarczy udać się na łąke zarzucić wędke z przynetą na ślimaka winniczka np. i łowić rybe lądową . Dla mnie to idiotyzm jakich wiele w Unii. Za dużo w Unii jest ingerencji urzedników w życie ludzi. Przypomina mi to coraz bardziej Sowiecki Sojuz . Jak pisałem zjednoczenie Europy to piękna idea , ale droga do realizacji tej idei daleka i mam wątpliowści czy zaprowadzi nas tam ,gdzie zakłada . Pax Romana jakby nie patrzeć był narzucony siłą.
Autor: perun  Dodano: 04-06-2011
mieczysławski - lucyfear   3 na 3
lucyfear w tłumaczeniu to bojący się światła.
Transparentność (przejżystość) to dostęp światła tam gdzie była ciemność.
Myślę, że należy nagłaśniać sprawy odmowy jawności dotyczące rozliczeń finansowych (lub braku obowiązku) organizacji religijnych i  innych oganizacji.
Nieprzejżystość to doskonałe warunki do rozwoju korupcji.
Autor: mieczysławski  Dodano: 04-06-2011
perun   1 na 1
Do tej pory myslałem , że lucyfer to  niosący światło. Jesli tego samego lucyfera masz na myśli co ja @mieczysławski . Ale niewątpliwie  dobre skojarzenie . Sa ludzie bojacy się światła .
Autor: perun  Dodano: 04-06-2011
Lux Ferre - Ależ ja niczego się nie boję ;)  -5 na 7
A prawda jest taka, że od Unii powinniśmy trzymać się jak najdalej. Ale teraz już łatwo się z jej szponów nie wyrwiemy. Prawo UE stoi ponad naszym prawem, godło UE stoi ponad naszym godłem, panowie komisarze lepiej wiedzą co jest dla nas dobre i odbiorą nam każdą wolność w imię naszego "bezpieczeństwa". Tylko czekać cenzury internetu, potem niezależnych mediów. Pooglądajcie sobie, co ci smutni panowie opowiadają w Europarlamencie. Ein Volk, ein Reich... tylko jeszcze charyzmatycznego Führera nie ma, ale to kwestia czasu. Choć z drugiej strony jednak bardziej do ZSRR podobne, zaczyna się kształtować taki Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Historia magistra vitæ est, ale my się nigdy niczego nie uczymy na błędach!
Autor: Lux Ferre  Dodano: 04-06-2011
Ławreszuk - To jak to wreszcie jest?   1 na 1
Od religiantów wciąż słyszę, że Unią rządzą laiccy masoni, a tu taka niespodzianka. Ten artykuł zburzył moją wizję świata.
Autor: Ławreszuk  Dodano: 04-06-2011
Ławreszuk - @Lux Ferre   1 na 1
Tak jest ten świat urządzony, że nad uczniem jest nauczyciel, nad nim dyrektor, kuratorium, ministerstwo, premier itd. Argumenty typu Związek Socjalistycznych Republik Europejskich są czystą demagogią. Dlaczego nie porównasz UE do USA? Tam też są niezadowoleni z rządu federalnego i żądajacy niepodległości. Problem leży nie w strukturze organizacji, ale w przestrzeganiu praw i reguł. Ein Volk, ein Reich... nie nadaje sie juz nawet do komentarza.
Autor: Ławreszuk  Dodano: 04-06-2011
Lubicz - Absurd - @Lux Ferre   2 na 2
"Choć z drugiej strony jednak bardziej do ZSRR podobne, zaczyna się
kształtować taki Związek Socjalistycznych Republik Europejskich.
Historia magistra vitæ est, ale my się nigdy niczego nie uczymy na
błędach!"
Jasne, państwa narodowe to niepokalane dziewice, które nie mają na sumieniu żadnych zbrodni, prześladowań mniejszości, ani ograniczania wolności. Spróbuj może nam wykazać w jakim to referendum zadecydowaliśmy o przynależności Polski do bloku sowieckiego? Może wybieraliśmy przedstawicieli do parlamentu w Moskwie? Ja pamiętam, że było inaczej. O tym, że nie skorzystamy z Planu Marshalla, "polscy przywódcy" dowiedzieli się z Radia Moskwa!
Autor: Lubicz  Dodano: 04-06-2011
Jacek Tabisz - UE   4 na 4
Krytykowanie perspektywy zjednoczenia Europejczyków, która już teraz owocuje otwartością granic, miejsc edukacji i pracy, wspaniałą wymianą kulturalną i ideową, krytykowanie tego z pesrspektywy "złego nazwania prawnie ślimaków", czy "wolności szlacheckiej Rzeczypospolitej" jest moim zdaniem wymienianiem diamentu na nocnik... (z zawartością)
Autor: Jacek Tabisz  Dodano: 04-06-2011
perun   1 na 1
Dziś , ze ślimaka robią urzędnicy rybe . Być może jutro z człowieka zrobią niewolnika . W końcu , kto im zabroni , jeśli maja władze na naturą ;) Wszystko to racja Jacku co napisałeś   wyżej , ale najpiekniejsze idee giną pod idiotyzmami urzędników. I tylko to krytykuje . W pracy stosując się do przepisów   BHP unijnych urzędników muszę pewną czynnośc wykonywać prawa reką  ;). Wg urzędasów jestem za głupi , aby samemu wiedzieć, jak należy myć  ręce. A w Unii takich absurdów jest coraz więcej . Kto mmnie zapewni , że jutro jakis urzedas w Brukseli nie wymyśli prawa nakazującego w poniedziałki chodzić w różowych spodniach ? ;)
Autor: perun  Dodano: 04-06-2011
Jacek Tabisz - @perun   5 na 5
Ale w dużej mierze, dzięki szalonym stertom ustaleń urzędników UE, integracja wchodzi tylnymi drzwiami. Moim zdaniem to takie po części niejawne omijanie nacjonalizmów europejskich. Za różkami ślimaczka kryją się czasem dużo bardziej ważkie ustalenia. Taki drobny spisek ;-). Euro weszło w duzej mierze od kuchni, sądzę, że się utrzyma, bo jest szalenie wygodne. W Indiach naklejki "spełnia wymogi europejskie" są eksponowane jako dowód jakości i coś w tym jest. A jakość ma też swoje ciemne strony. Zapewniam cię, że nie każda osoba wie, jak myć ręce!
Autor: Jacek Tabisz  Dodano: 04-06-2011
rexus - No i super
Im więcej takich idiotyzmów tym prędzej upadnie ta chora idea UE.
Wejdą Chińczycy ze swoim kapitałem i wykupią Brukselę i Watykan, wtedy będzie transparentność. 
Autor: rexus  Dodano: 04-06-2011
Mariusz Agnosiewicz - ad rem   1 na 1
Tematem tego tekstu nie jest eurofobia, dlatego proszę nie odjeżdżać w "strachy na Lachy", bo będę kasował
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 04-06-2011
catseye
Kościoły (a w praktyce ten jedynie szłuszny) nie muszą(si) - no jasne, lobbing już działa, od zawsze zresztą. Powtarzam do znudzenia, bo co mi zostało: wypisywać się, do jasnej cholery!!
Autor: catseye  Dodano: 04-06-2011
Joanna Rutkowska - Smycz obywatelska   2 na 2
Ten rejestr to hodowanie kolejnej narośli urzędniczej: na stronie Najłaskawszej Komisji Europejskiej czytamy, że wpisując się do niego "grupy interesu mają możliwość dowieść swojego zaangażowania na rzecz przejrzystości oraz legalności swego działania." Organizacje społeczne,których naturalną powinnością jest wpływanie na sferę publiczną, mają jeszcze tego "dowodzić", pokonywać kolejne schody procedur, wtłaczać się w ramy "projektu" "wypracowanego" przez "grupę roboczą".

Nie wiem, czy masoneria - zrzeszenie ludzi wolnych, powinna dobrowolnie poddawać się takiej kontroli. Z kolei, każda organizacja, która wpisu nie dokona, rzuci na siebie podejrzenie przeklętego "braku przejrzystości". I tak kończy się społeczeństwo obywatelskie a zaczyna monitorowane.
Autor: Joanna Rutkowska  Dodano: 04-06-2011
Jacek Tabisz - @Joanna Rutkowska   1 na 1
W zamierzeniu chodziło o to, aby chronić społeczeństwo przed niejasnym lobbingiem, a nie odwrotnie. Założenie mądre, wyłączenie największych oszustów głupie, ale typowe - nie tylko dla Europy, lecz dla całego świata. Na myślenie jeszcze dla przeciętnego Homo sapiens za wcześnie.
Autor: Jacek Tabisz  Dodano: 04-06-2011
Rafał Maszkowski - lepsza masoneria
Kościół to taka lepsza masoneria, bardziej tajna i bardziej masońska.
Autor: Rafał Maszkowski  Dodano: 06-06-2011
Joanna Rutkowska - @Jacek Tabisz
</link></link>
Autor: Joanna Rutkowska  Dodano: 07-06-2011
Joanna Rutkowska - @Jacek Tabisz
A ja widzę w zamierzeniu „rejestru przejrzystości” puszczenie oka do obywatela, jak w klasycznej reklamie piwa, tylko „bezalkoholowe” zastąpione jest przez „dobrowolne”. Miru i Zbychu z Brukseli albo Grójca nie będą chronili społeczeństwa przed niejasnym lobbingiem, nikt się nawet o takim nie dowie. Tymczasem rejestr jest wg mnie działaniem pokazowym, nie tylko narzucającym organizacjom kolejne biurokratyczne procedury, ale stworzonym przez instytucję, która ma monopol na stanowienie prawa i dopuszczanie do niego„grup interesu”.
Autor: Joanna Rutkowska  Dodano: 07-06-2011
schlawiner - Naiwni ci masoni
Przez system podatku kościelnego Kk jest w Niemczech i w Austrii dość przejrzysty. Ale na jadowitości bynajmniej nie traci. W Bawarii (poza München) praktycznie rządzi.
Autor: schlawiner  Dodano: 07-06-2011
b.michaelis - Przejrzystość kościołów
Jakie znaczenie ma kto lobbuje i jak, jeżeli idea jest prospołeczna czy potrzeba się bronić? Nie ma znaczenia czy krzyż wisi w klasie, czy nie - istotne jest, by nie wisiał nad drzwiami. Przecież otacza nas tysiące  symboli różnych religii i zwłaszcza te w złotym kolorze wzbudzają zachwyt. Może te krzyże powinny być  złote, natychmiast stracą na religijnej symbolice i staną się błyszczącą ozdobą. Do spokojnej egzystencji atak czy obrona urojonego wroga są zbędne. Jest jeszcze dużo do wymyślenia we własnym imieniu. Pozdrawiam.
Autor: b.michaelis  Dodano: 08-06-2011
MW Juszczyk - tracę wiarę
Czytam i oczom nie wierzę, Ci co piszą to racjonaliści?,współczuję prowadzącemu i chyba jeszcze wierzącemu w myślenie racjo, pozdro.mieczman
Autor: MW Juszczyk  Dodano: 16-06-2011
Jola Karpowicz - Panstwo Watykan   1 na 1
Kk to jedyna religia posiadająca swoje państwo, w dodatku leżące w Europie. Jej instytucjonalny wymiar widoczny poprzez świątynie i hierarchię ważności wobec Watykanu. Czy zatem Watykan, jako państwo, nie powinno należeć do UE? Czy my, podatnicy, mamy utrzymywać agendy obcego państwa z naszych podatków? Czy insygnia obcego państwa (krzyże) mają być ważniejsze od naszych symboli narodowych? Czy nasze prawo - ustawa zasadnicza jest mniej warta od konkordatu? Czy zatem transparentność Kk nie powinna być regułą? A to kto lobbuje ma istotne znaczenie, i dziwię się dziwieniu innych, szczególnie w przypadku lobbingu Kk. Niech wspomnę chociażby sprawę in vitro w Polsce.
Autor: Jola Karpowicz  Dodano: 21-06-2011

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365