Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
181.376.984 wizyty
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 2856 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Rzecz jasna ludzie przeczą temu, co oczywiste, i żyją w świecie wyobraźni, w którym teksty biblijne wciąż stanowią doskonałe źródło wiedzy geologicznej i paleobiologicznej. Ale wymaga to ogromnego wysiłku. Przeważająca część wierzących Europejczyków woli wnikać tego typu kwestii, uznając, że religia jest odrębną sferą i że stawia pytania, na które nie znajdzie odpowiedzi żadna z nauk.
Komentarze do strony Sceptyk w Afryce

Dodaj swój komentarz…
beton   10 na 10
to na pewno było o Afryce ?
Autor: beton  Dodano: 25-09-2011
Reklama
hazy - O nas też   2 na 4
Polska jest 100 lat za murzynami więc o nas tak jakby też.
Autor: hazy  Dodano: 25-09-2011
daddy   7 na 7
Głupota jest prawem uniwersalnym, dotykającym wszystkich ludzi, nie istotne jakiego koloru mają skórę i jaki kontynent zamieszkują.
Autor: daddy  Dodano: 25-09-2011
Wenancjusz - A jakżeby   9 na 9
Mieszkam w mieście wojewódzkim, zdałoby się (kultura, praca, światowe życie) . Mam sąsiadkę, która nie może chodzić ze względu na bardzo chore nogi. Ma przyznaną opiekę, a czeka na operację. Chodzi (sic!) jednak do odległego jak dla niej kościoła. Pal ją diabli. Niech "chodzi". Tylko nie można z nią rozmawiać! Cokolwiek się powie, jest przekręcone i interpretowane na jej sposób widzenia. Ile animozji nasiała przez swe nieprzemyślane gadulstwo w społeczności lokatorskiej! Jednak stawia się jako wzorcowa katoliczka. Starsza pani wierzy w to co mówi ksiądz, a nie w to co widzi. To jest właśnie ubezwłasnowolnienie religią i także dziwnymi przesądami. Unikam jej jak tylko można. Autora artykułu rozumiem. Ja mam problem z jedną sąsiadką. On ma ze społecznością z której wyszedł. A u nas w Polce mało jest "takich"? To przecież zbija z nóg! Czynniki "opiniotwórcze" na każdej wsi widać po mszy zwanej sumą. Siedzą stare kwoki na ławce i każdego, który przejdzie obok muszą "zaopiniować" pod kątem tzw. przyzwoitości katolickiej. Ile te stare próchna narobią draństwa z tego tytułu, nie liczy się. Ile dramatów we wsi było? Przez tzw. reguły katolickich zasad wychowania co do których wygłaszania upoważniły się te "poważne" panie?  
Autor: Wenancjusz  Dodano: 25-09-2011
KORIUS   3 na 3
Całkiem jak unas na wsi. Nie lubię takiego slangu, ale mogę powiedzieć, że rozumiem Cię "ziomalu".
Autor: KORIUS  Dodano: 25-09-2011
urszula5 - Czynniki opinio- "tfu - rcze"   2 na 2
Wenancjusz - oj chyba nie ma Pan takich "rozrywek' jak u mnie w Lublinie ; co roku jest organizowana msza polowa pod moim blokiem, co roku 'chodzi' obraz - jakis przenajświętszy i krzyż adorowany przez "panie z miasta" , co roku na "święta śniegowe" są okna oblepione światelkami, na jajeczne - oprócz dużego "fotosu" JP-2 sa jakies inne świętosci, że nie wspomne o wiszacych flagach papieskich i głośnym słuchaniu "radyja". Ale tym "katoliczkom" wcale nie przeszkadza wytykanie mi "bezbożności " - bo nie wpuszczam ani obrazow, ani ksiedza po kopertę - taki swojski klimacik......
Autor: urszula5  Dodano: 25-09-2011
Migut   2 na 2
@urszula5 to jeszcze nic :) u mnie też są te wędrujące krzyże, obrazy i inne takie ale najlepsze było to że na mojej posesji zbierało się około 20-25 osób i śpiewało pieśni religijne do krzyża i obrazu matki boskiej tzw. majówki :) przez cały miesiąc :) podkreślam działo się to na mojej działce i widziałem śpiewających z okna gdy już wygrałem bitwę o nie uczestniczenie w tych durnotach.

A co do artykułu no cóż myślę że jednak sytuacja w afryce jest jednak gorsza od naszej polskiej rzeczywistości.
Autor: Migut  Dodano: 26-09-2011
hazy - Sytuacja wcale nie jest lepsza   1 na 1
Jak myślicie, że u nas lepiej niż w afryce to przypomnijcie sobie jak posłowie modlili się o deszcz w sejmowej kaplicy. Jest dokładnie tak jak w afryce.
Autor: hazy  Dodano: 26-09-2011
urszula5 - Do Migut
Fakt - Afryka - ma o wiele gorzej, zwlaszcza, gdy pojawiaja sie "misjonarze' - oglądalam w zeszlym roku na stronce "Konrad jest w Rwandzie" - film, gdzie pod wielka presja misjonarzy tubylcza ludnośc byla zmuszana do przyjecia katolicyzmu- być moze do katolicyzmu dodawali jakies mleko w puszcze. I prosze sobie wyobrazic ,że ci , którzy nie chcieli przyjac nowej wiary , byli zaganiani do rowu, przez czlonków wioski, w tym rodziny, i" podpalani na żywca". Najgorsze w tym wszystkim bylo to,że ci podpalani i paleni zywcem ludzie , nie stawiali oporu, pogodzeni z wlasnym losem siedzieli w tym rowie i palili sie !!!! Żaden film, zaden horror, nie wywarl na mnie większego przerazenia.
Autor: urszula5  Dodano: 26-09-2011
Migut   1 na 1
@urszula5 a w jakich latach działo się to na tym filmie o afryce?
Bo jeśli w miarę współczesnych to takie okrucieństwo wdaję się prawie nieprawdopodobne.

Przeraża mnie również fakt który może niektórym umknął a mianowicie w stopce opisującej autora jest napisane iż zajmuję się pomocą dzieciom oskarżonym o czary! Jeśli państwo oskarża o takie "zbrodnie" i nakłada za to sankcje to jest to naprawdę chore!
Autor: Migut  Dodano: 28-09-2011

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365