Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
179.375.887 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 2266 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Wiedza nie ma właściciela.
Komentarze do strony Szkoła im. Biskupów

Dodaj swój komentarz…
Witek P. - Boże chroń nas przed Balińskim  -2 na 2
Serdeczne współczucia dla p. Balińskiego... jeśli nie wiedzi on różnicy pomiędzy feszyzmem, komunizmem oraz milionami ofiar jakie one za sobą niosły a działalnością takiej instytycji jak Kościół katolicki. Tylko współczuć. Proponuję i to całkiem serio: 1) wrócić do nauki historii dla klas VI sp i dalej 2) odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu 3) Odwiedzić muzeum oświęcimskie. Może ta terapia coś pomoże?
Co do nowatorskuiego odkrycia, że Kościół jest źródłem swoistego zacofania tego narodu pozostaje mi tylko dziękować Bogu, że nie rządzą nami takie osoby jak Autor. Nie daj Boże w życiu społecznum i politycznym balińskich, którym "noc kryształowa" miesza się z działalnością Caritasu.
Autor: Witek P. Dodano: 27-05-2004
Reklama
Tomek - Do poprzednika   1 na 1
Naprawde zabawne:) Tak ciezko zrozumiec ten tekst? Autor nie porownuje dzialalnosci KK i panstwa totalitarnego takiego jak III Rzesza czy ZSRR tylko wymienia wspolne cechy funkcjonowania tych systemow i hierarchii KK. Na Twoim miejscu nie odsylal bym Autora do ksiazek historycznych tylko sam do nich zajrzal i bynajmniej nie chodzi mi o te z IV klasy. Byc moze pozwoli Ci to dostrzec prawdziwa role KK w historii. Polecam artykuły na tej stronie naprawde zawieraja trafne uwagi.

Autor: Tomek Dodano: 22-06-2004
karol - zgroza
Ludzie, czy wy naprawdę uwazacie faszyzm i komunizm za takie same ideologie?! Nie widzicie różnicy?To współczuję i radzę iść do psychiatry.Albo do szkoły...PRL a czasy okupacji hitlerowskiej stawiać na równi?To chore.
Autor: karol Dodano: 24-07-2005
Stefan - AD.zgroza
Roznica jest zasadnicza Hitler byl miernym uczniem Stalina, Mao i Pol Pota, a tak poza tym celem samym w sobie byla eksterminacja ludnosci dla dobra jedynej jedynie slusznej idei. Roznil je tez stosunek KK do tych idei. O ile Komunizmu szczerze nienawidzil i zwalczal, to stosunek do Faszyzmu byl co najmiej dwuznaczny. Oczywiscie nie osmiele sie stwierdzic, ze wszyscy ksieza i ludzie zwiazani z KK jawnie popierali faszyzm, bo nie ma to nic wspolnego z prawda historyczna.Jednak tez jest prawda, ze Kosciol mial pewien problem z Faszyzmem, dotyczy to chociazby wojny domowej w Hiszpanii(1936-39), ktora byla de facto poligonem daswiadczalnym przed II wojna Sw., gdy Franco wygral papiez wyslal depesze wodzowi gratulatyjna z wdziecznosci ze pogonil liberaow i socjalistow, czyli legalna wladze, po ktorej to stronie winna opowiedziec sie hierarchia KK (1)

1. G Minois, Kosciol iwojna. Od czaso Biblii do ery atomowej, Warszawa 1998
Autor: Stefan Dodano: 29-07-2005

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365