Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
179.120.370 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 2177 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda.
Komentarze do strony Wyczerpana formuła

Dodaj swój komentarz…
czytelnik4365498 - Stwierdzenie
Czuję pewien niedosyt po przeczytaniu tego wywiadu...
Autor: czytelnik4365498 Dodano: 13-06-2010
Reklama
khuuhkr - ...
Witam. Chciałem odnieść się do opinii wyrażonej w pierwszym komentarzu. Otóż o ile wywiad można uważać za ciekawy zawartościowo (chociaż, moim zdaniem, panie Mariuszu, potrafiłby pan pełniej wyczerpać zadane w pytaniach tematy) o tyle z pewnością nie wydaje się być luźny. Podczas gdy dobrze czytuje się (mam nadzieję, że nie tylko mi) wywiady w formie pełniejszej rozmowy dwóch zaangażowanych stron, z wyraźną nutą osobistego wyrazu, zagraną również przez pytającego i odpowiadającego. Tu natomiast dostaję zbiór krótkich, cierpko brzmiących pytań i wydaje się zestaw "niepełnych" (bądź nieadekwatnych) nań odpowiedzi. Wywiad przypomina mi formą typowe FAQ, różni się jednak od niego funkcją i z tego względu sam do siebie nie przystaje. Tekst mógłby, lecz nie porywa - szkoda. Tym większa, że wywiad ukazał się w prasie drukowanej. Pozdrawiam, Michał.
Autor: khuuhkr Dodano: 13-06-2010
piotreks - a poza tym,
ten gościu też jest ciekawy... a może Racjonalista przeprowadzi z nim wywiad,co? mogę zasugerować dwa pierwsze pytania - 1) skoro jest tym, za kogo sie podaje, to dlaczego 2000 lat temu nie przewidział co ludzie zrobią z jego nauk; 2) dlaczego działa w Opolu, a nie w Warszawie-stolicy, gdzie miał by większą możliwość oddziaływania...czy uchodzi, żeby Jezus-Chrystus działał na prowincji?
www.dailymotion.pl/JezusChrystus
jezuschrystuspl.blog.onet.pl/
Autor: piotreks Dodano: 13-06-2010
piotreks - @ A.K. apostata
faktycznie, katoli i całej reszty wyznawców chrześcijańskiego bełkotu nie można traktować inaczej, jak chorych psychicznie ludzi...zresztą wyznawców judaizmu, hinduizmu i muzułmanów tak samo... wszystkie te chore brednie mogły powstać tylko w chorych głowach... sami sobie zobaczcie...oto jeden z przykładów...
www.watchtower.org/p/kn37/article_01.htm
i to
www.youtube.com(*)?v=Ld90EVNzybg&feature=related
www.youtube.com(*)?v=MWIRfb173G8&feature=related
www.youtube.com(*)?v=KfeL7jUUBZU&feature=related
www.youtube.com(*)?v=BKbf34XZFIk&feature=related
www.youtube.com(*)d=annotation_122708&feature=iv
http://www.ksiezapedofile.info/bbcfilm1.html
www.youtube.com(*)?v=lx5muLLPkMM&feature=related
majlo1985.wrzut(*)is_bullshit_2_3_polskie_napisy
www.youtube.com/watch?v=ISWUTPVqIDU
Autor: piotreks Dodano: 13-06-2010
Andrzej Krawczyk apostata - Antyludzka biblia   2 na 4
"wartości etyczne Nowego Testamentu są dalej aktualne"????. Jakie wartosci? Biblia to faszystowski belkot! Czytales ja? W calosci? A sila kosciola tkwi w ludzkiej glupocie. Mam tyle szacunku dla osoby wierzacej co dla chorego psychicznie.
Autor: Andrzej Krawczyk apostata Dodano: 13-06-2010
JTI
Fajny wywiad, miło się czyta. Wydaje mi się, że przyczyną przywiązania wielu ludzi do Kościoła jest fakt zawłaszczenia przez kościów sfery duchowości, potrzeba której jest chyba ewolucyjnie przypisana do naszego gatunku. W Polsce szczególnie potrzebne jest zainicjowanie debaty o tym, czym jest duchowość i jakiej duchowości potrzebujemy w XXI w. Moim zdaniem, nie jest to duchowość religijna, tylko kształtowana przez naukę, literaturę, sztukę, własne poszukiwania. Dla mnie np. R. Dawkins jest bardzo uduchowioną osobą, E.O.Wilson także. Obaj są naukowcami. Potrzebujemy w Polsce takich "głęboko wierzących ateistów". Nie przeczę, wartości etyczne Nowego Testamentu są dalej aktualne, ale duchowość religijna jest taką duchowością z supermarketu, McDonalda, gdzie wszystko jest proste i podane na tacy. Potrzebujemy nowego oświecenia, zamiast wpajania dzieciom pustynnych mitów sprzed 2 tyś. lat. uczmy ich jak wspaniały jest realny świat. Wtedy może coś się realnie zmieni i nie straszny będzie isłam:)
Autor: JTI Dodano: 13-06-2010
ktośtam - :|   1 na 1
@irek: Ty nie bój, z chrześcijańskim paleniem czarownic, stosami i inkwizycją już zrobiliśmy porządek, poradzimy sobie i z mułłami. Niestety europejska lewica dziś nijak się ma do ideałów oświeceniowych, ale potrzeba jest matką wszystkiego, nie tylko wynalazku.
Autor: ktośtam  Dodano: 13-06-2010
Mariusz Agnosiewicz - Ad kulka
Nie ma sprzeczności w tych dwóch stwierdzeniach. Co z tego, że spadnie zaufanie, co z tego, że ludzie będą coraz mniej na tacę dawać, skoro Kościół ma coraz więcej nieruchomości z których ciągnie coraz większy profit? Jako coraz mocniejszy posesjonat może trzymać (swoje wpływy) znacznie dłużej aniżeli wskazywać na to będzie wielkośc "stadka".
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 13-06-2010
irek - spalona ziemia i islam  -4 na 4
W momencie zamordowania humanizmu socjalistycznego przez idiotów pozostało tylko chrześcijaństwo jako m.in. busola etyczna społeczeństwa. Tak więc po zniszczeniu chrześcijaństwa i Kościoła zostanie tylko spalona ziemia... chyba że wcześniej przyjdzie islam.
Autor: irek Dodano: 13-06-2010
kulka_na_mole - Sprzeczność   1 na 1
>>Dlaczego spada zaufanie do instytucji Kościoła?
>Kościół [...] objawił wielki problem wewnętrzny w zakresie trzymania się zasad, które głosi (m.in. [...] przejmowania licznych majątków).

>Przejmowanie olbrzymich majątków spowoduje zabezpieczenie Kościoła przed spadkiem zaufania społecznego.

Zacytowane wypowiedzi są wzajemnie sprzeczne. Rozumiem, że MA w drugim zdaniu odniósł się do materialnego bezpieczeństwa KK, ale to nie uchroni KK przed spadkiem społecznego zaufania, może nawet wręcz przeciwnie.
Gdyby tak upublicznić profity jakie bezpodstawnie KK osiąga w Polsce w związku z działaniem tzw. Komisji Majątkowej w porównaniu do innych organizacji religijnych, zaufanie społeczne do KK mogłoby nieźle zmaleć.
Przykład: w mieście X stoi synagoga. Aby ją odzyskać Żydzi muszą przedstawić dokumenty potwierdzające ich prawa własności do owej synagogi (sic!). Tymczasem od KK nie wymaga się żadnych dokumentów własnościowych, mało tego - KK otrzymuje nieruchomości i tereny, których po prostu zażąda.
Autor: kulka_na_mole  Dodano: 12-06-2010
Bill Kilgore - Nie uznawałbym za błąd...   2 na 2
...przyjęcia pseudonimu, wręcz przeciwnie. Mimo niespełnienia obaw to rozsądne posunięcie taktyczne. Pozwala oszczędzić sobie oskarżeń o próby kreowania się na medialnego celebrytę kosztem "naszej polskiej bogoojczyźnianej świętej tradycji i szargania wartości etc. etc. etc.". Mimo niefirmowania strony, ruchu, nurtu myślowego nazwiskiem i tak wyznaczył Pan pewne nader rozpoznawalne standardy i nadał im odpowiednią inercję a pseudonim jasno określa kierunek.
Autor: Bill Kilgore  Dodano: 12-06-2010
makefile - Ciekawy wywiad
Ciekawy luźny wywiad, miła lektura na to gorące popołudnie. 

Dziękuję :)
Autor: makefile  Dodano: 12-06-2010

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365