Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
179.221.273 wizyty
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 2213 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"W dziejach cywilizacji naszej planety, jedynym stwórcą i twórcą był człowiek. Nie było żadnych cudów ani działań ponadludzkich i nikt spoza ziemi do interesów naszej rodziny się nie wtrącał"
Komentarze do strony Ten neurotyczny Bliski Wschód

Dodaj swój komentarz…
Katarzyna Sawczuk - Najwyższy czas!   15 na 15
Bardzo mądre słowa. Najwyższy czas, żebyśmy się obudzili i przestali tolerować to, co się dzieje. Bo jak nie, to się to źle skończy dla nas. Agresję musimy powstrzymać. Ponoć toczymy "wojnę z terroryzmem". Śmiechu warte! Rozwiązania podane w tekście są do zastosowania od zaraz.
Autor: Katarzyna Sawczuk  Dodano: 27-10-2012
Reklama
grg74   4 na 4
Gdzieś się doczytałem, że jeszcze przed pierwszą wojną światową, gen. Pershing tłumiąc jakieś powstanie islamskie na Filipinach, stosował amunicję moczoną w świńskiej krwi ....
to było wyjątkowo krótkie powstanie ;)   
Autor: grg74  Dodano: 27-10-2012
rafael 77 - brońmy demokracji...   4 na 4
    Najwyższy czas,aby kraje zachodnie przeanalizowały uczciwie swój stosunek do wartości demokracji oraz praw człowieka. Powinny w końcu samookreślić się i na nowo zdefiniować. Mam takie wrażenie iż jednym z głównych celów polityki krajów zachodnich stało się ugłaskiwanie niezrównoważonych psychicznie przestępców o zapędach totalitarnych.  Niestety,ale nie widzę na dłuższą metę możliwości wspólnej przyszłości oraz pokojowej koegzystencji tych dwóch nurtów światopoglądowych:tradycyjnego islamu oraz zachodniej demokracji opartej na prawach człowieka,pluralizmie,tolerancji oraz świeckości państwa. Prędzej czy pożniej czeka nas wszystkich wzajemna separacja w ramach jednej struktury jakim jest Unia Europejska oraz powstanie swoistych enklaw islamu na terenie Europy,które będą rządzić się swoimi prawami.
Chyba,że muzułmańscy politycy przebudzą się kiedyś z "gorączki religijnej",na co raczej nie liczę.  
Autor: rafael 77  Dodano: 27-10-2012
katolicki troll - jednomyślność kontrolowana  -7 na 11
Widzę że panują tu zwyczaje jedynie słusznej prawdy ktokolwiek
odważy się na odrobinę krytyki ostro przywoływany jest do porządku i straszony zbanowaniem. Cenzura rodem z dobrze zorganizowanej sekty. Ja chociaż stosowałem się do regulaminu i nikogo nie obraziłem chociaż sam zostałem nazwany katolickim trollem po zaledwie kilku krytycznych komentarzach zostałem zbanowany. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić na jakiej podstawie mnie zablokowano ? jeśli moje konto nie zostanie odblokowane będę głosił wieść o waszych sekciarskich zwyczajach na wszystkich dostępnych portalach. Sławomir Purzycki
Autor: katolicki troll  Dodano: 27-10-2012
katolicki troll - vel Slawomir Purzycki  -2 na 8
korzystając z faktu że tego konta jeszcze mi nie zablokowano chciałem dodać że ze zdziwieniem zauważyłem że na racjonalista.pl trafiają się normalne, rzeczowe artykuły jak ten powyższy z którym zgadzam się w 100% :)
Autor: katolicki troll  Dodano: 27-10-2012
Koraszewski - @katolicki troll   6 na 8
Jeśli chce pan tu pozostać to warto zapamiętać, że a/ komentowanie w cudzym domu jest przywilejem, a nie prawem; b/ jeśli nie jest pan w stanie dostrzec swego braku osobistej kultury i przychodzi pan wyłącznie urządzać chamskie wycieczki, to istotnie zostanie pan ponownie zablokowany; c/ nam nie przeszkadzają inne poglądy, ale nie mamy powodu na tolerowanie aroganta, który nie jest w stanie, ani zrozumieć argumentów, ani dostosować się do tego, że dyskusja wymaga elementarnego poszanowania rozmówców. Tak, nazywamy pana trollem, bo od początku zachowuje się pan jak troll. A to co się panu podoba, czy nie podoba na naszym portalu to nie jest ani dyskusja, ani wieść, która kogokolwiek interesuje. Czy też mamy odnotowywać z dumą: o ten artykuł Purzyckiemu się spodobał? Tego typu durne uwagi są całkowicie zbędne, gdyż ani nie są dyskusją, ani niczym co kogokolwiek może zainteresować.        
Autor: Koraszewski  Dodano: 27-10-2012
katolicki troll - do koraszewki  -4 na 6
proszę zacytować chociaż jedną moja arogancką lub chamską wypowiedź znów sypie pan ogólnikami zamiast faktów to chyba ulubiony pański styl.
Autor: katolicki troll  Dodano: 27-10-2012
KORIUS   2 na 2
Dobre posumowanie problemu. Szczęście islamskich fanatyków polega jedynie na tym, że Zachód, to już nie dziki Zachód. W tym przypadku niestety. Przy obecnej przewadze cywilizacyjnej i militarnej, bez oglądania się na humanitaryzm i tym podobne "zbytki" ( w przypadku gdy korzystają z niego głównie jego przeciwnicy)  kwestia islamska mogłaby być rozwiązana w kilka dni, góra tygodni. Jedna uwaga:
"Katolicy nie zajmują się zabijaniem reżyserów czy artystów, którzy z lekceważeniem ukazują postać Jezusa Chrystusa."
-Nie do końca tak optymistycznie to wygląda. Oni po prostu żyją w innym systemie społecznym i prawnym, ale gdyby tylko mogli przywróciliby średniowiecze  i inkwizycję. Dziki islam jest im nawet na rękę, bo mogą siebie kreować na obrońców cywilizacji zachodniej. "Z rynny pod deszcz"?
Autor: KORIUS  Dodano: 27-10-2012
romaro - Sławomir Purzycki   5 na 5
"jeśli moje konto nie zostanie odblokowane będę głosił wieść o waszych sekciarskich zwyczajach na wszystkich dostępnych portalach. Sławomir Purzycki"

"Godność osobowościowa jest zależna od podjętego przez daną osobę trudu i wiąże się z rozwojem osobowości etycznej."
Autor: romaro  Dodano: 28-10-2012
Syn Lecha - oczywiste wnioski   2 na 2
Bardzo dobry artykuł, tylko jak dotrzeć z jego tezami do polityków, dziennikarzy i szerzej opinii publicznej? Tej opinii dla której znacznie ważniejsza od naszej przyszłości jest np. kwestia dachu albo, kto będzie prezesem PZPN. Może prześlemy ten artykuł na wszystkie skrzynki mailowe parlamentarzystów, ministrów, deputowanych do Europarlamentu, żeby pokazać, iż nie tylko wewnętrznymi przepychankami Polacy żyją??
Autor: Syn Lecha  Dodano: 28-10-2012

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365