Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
179.404.888 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 2271 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Jestem przeciw religii, ale za religijnością. [...] Chodzi o to, że jestem przeciwny kultom zinstytucjonalizowanym oraz ich kapłanom. To siłą rzeczy musi się wyrodzić w biurokrację. Natomiast jestem zwolennikiem religijności, to znaczy uczucia religijnego, które jest bardzo bliskie, jeżeli nie identyczne, uczuciu artystycznemu. [...] Wiadomo zresztą z nauki, z historii, że u początków religii..

Dodaj swój komentarz…
Aloba - Podziękowanie   1 na 1
Wspaniały , mądry , przemyślany artykuł.
Dziękuję.
Autor: Aloba  Dodano: 18-04-2016
Reklama
Rafał Poniecki - Historię piszą zwyciezcy   9 na 9
Jeśli pominiemy drobnych kacyków z ich drobnymi zwycięstwami, to głównym zwycięzcą był w naszym rejonie kościół rzymsko-katolicki. I to jego skryby pisały historię. I nie zanosi się na to, żebyśmy mogli poznać historię początków polskiej państwowości, jak ją mogli postrzegać nasi sąsiedzi. Oni zresztą też byli pod watykańskim butem.
Proces podboju ziem polskich przez imperium watykańskie trwał wiekami, więc ustalanie jakiejś konkretnej daty nie ma wiekszego sensu. A już świętowanie tego świadczy tylko o niewolniczej mentalności świętującego.
opolczykpl.word(*)odliwe-antypolskie-koltunstwo/
P.S. Dzięki p. Mariuszu za opracowanie, jakiego na pewno nie znajdziemy w mediach przez PiS kontrolowanych.
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: 18-04-2016
kobieta - Madry, wieloaspektowy artykul
Zgadzam sie z pogladem, ze Polska jest waznym wspoltworca Europy. Artykul dojrzaly, przemyslany w kazdym aspekcie, latwy i lekki do czytania. Mniej wiecej tygo typu wiedze o historii Polski, z akcentem polozonym na dynastie Jagiellonow zdobylam podczas studiow w Szwecji.
Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 18-04-2016
ederlezi   1 na 1
Lewicowy papież?Buhahahaha:)
Cedynia nie była konfliktem polsko- niemieckim tylko z margrabim Hodonem, który nie podlegał wtedy pod Niemcy, a miejsce tej bitwy nie jest znane do teraz.
Autor: ederlezi  Dodano: 19-04-2016
Wenancjusz - Dziękuję
Panie Mariuszu, jest Pan wielki (w moich oczach)i. Dobry artykuł. Nie będę w szczegółach rozpisywał się, bo i miejsca nie ma tyle przyzwolonego aż tyle. Smutne refleksje mnie tylko się nasuwają, patrząc na działania polskich, ślepych,  rządów współcześnie.  Podobno przeważnie w rządach byli historycy, nawet do prezydentury dochodziwszy w dociekaniach. Strategiczne dla państwa istotne sprawy, stanowiące podstawę i zauważalnej siły obecności w Europie zostały zdeptane przez rządzenie bezmyślne i nijakie/byle jakie, uległe. Zgadzam się z Panem bezdyskusyjnie. Polska była zawsze z racji położenia geograficznego zawsze "tą drzazgą" w oku naszych sąsiadów i winna być naprawdę (a nie propagandowo) państwem zawsze zagrożonym i przez to militarnie silnym, a tym samym ustawionym na obronę własnymi siłami! A dalej? Przemysł dający temu podstawę jak widać w tym drugim filmiku. Działa się w Polsce odwrotnie! To kto nami, którym ufaliśmy, rządzi? Dyletanci intelektualni, historycy?! Dlatego i wyszehradzkie porozumienie Kopaczowa złamała. Powiem krótko. Gnój polityczny robią politycy, którzy nie powinni być wyżej jak kierownikami obory. Tam bydlęta nie pyskują.
Autor: Wenancjusz  Dodano: 22-04-2016
Wenancjusz - Dziękuję
Panie Mariuszu, jest Pan wielki (w moich oczach)i. Dobry artykuł. Nie będę w szczegółach rozpisywał się, bo i miejsca nie ma tyle przyzwolonego aż tyle. Smutne refleksje mnie tylko się nasuwają, patrząc na działania polskich, ślepych,  rządów współcześnie.  Podobno przeważnie w rządach byli historycy, nawet do prezydentury dochodziwszy w dociekaniach. Strategiczne dla państwa istotne sprawy, stanowiące podstawę i zauważalnej siły obecności w Europie zostały zdeptane przez rządzenie bezmyślne i nijakie/byle jakie, uległe. Zgadzam się z Panem bezdyskusyjnie. Polska była zawsze z racji położenia geograficznego, "tą drzazgą" w oku naszych sąsiadów i winna być naprawdę (a nie propagandowo) państwem zawsze zagrożonym i przez to militarnie silnym, a tym samym ustawionym na obronę własnymi siłami! A dalej? Przemysł dający temu podstawę jak widać w tym drugim filmiku propagandowym z resztą. Działa się w Polsce odwrotnie! To kto nami, którym ufaliśmy, rządzi? Dyletanci intelektualni, historycy?! Dlatego i wyszehradzkie porozumienie Kopaczowa złamała. Powiem krótko. Gnój polityczny robią politycy, którzy nie powinni być wyżej jak kierownikami obory. Tam bydlęta nie pyskują i można szaleć do woli.
Autor: Wenancjusz  Dodano: 22-04-2016
Sceptycki - ch..., d... i kamieni kupa  -1 na 1
Podobno tak naprawdę to nie ma już państwa polskiego - tylko ch..., d... i kamieni kupa...
Autor: Sceptycki  Dodano: 22-04-2016
Wenancjusz - Wenancjusz
Bardzo przepraszam za podwójne wejście na komentarzu. Mój komp. złapał jakiś skrypt spowalniający i to jest właśnie tego efektem.  Po naciśnięciu klawisza "Dodaj", bardzo długo komp "myślał" a ja myślałem, że nie chce z jakichś sobie powodów wgrać mojej wypowiedzi. Nacisnąłem więc powtórnie. No i stało się! Proszę o wybaczenie.
Autor: Wenancjusz  Dodano: 24-04-2016
Mr.Nobody - Wenancjusz   1 na 1
Zgrzeszyłeś, lecz Ci wybaczam.
Autor: Mr.Nobody  Dodano: 24-04-2016
Wenancjusz - W grzechu   1 na 1
Jestem szczęśliw wielce jestem i kontent co by z ludzkich ułomności  nie robić dramatu wywołującego wojny. Ale tak naprawdę, grzechu nie zrobiłem. Zapaliłem tylko się głupotą i nieuwagą. Za to pali się na stosie też???
Autor: Wenancjusz  Dodano: 25-04-2016
Mr.Nobody
Za to na stosie się nie pali, chyba że jesteś rudy:)
Autor: Mr.Nobody  Dodano: 30-04-2016
morizt - Super defilada !
Mozna psioczyc na komune ale na swoj sposob uczyli patriotyzmu i dumy z ojczyzny.
Autor: morizt  Dodano: 30-04-2016

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365