 |
Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-05-2012 14:53 | zachaj (5239 punktów) | Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC
3 na 5 | Należałoby się raczej zapytać czy w Polsce są rasiści? To pytanie nie wymaga dłuższej analizy, niestety są. Ostatnio w brytyjskiej telewizji ukazał się bardzo niepochlebny reportaż o Naszym kraju. BBC przedstawiło Polskę jako rasistowski kraj gdzie każdy obcokrajowiec, o ciemniejszym kolorze skóry, powinien obawiać się o swoje życie. Ale czy incydenty wywoływane przez pseudokibiców mogą świadczyć o mentalności, wręcz światopoglądzie i przekonaniach całego narodu? Uważam, że jest to wielkie nadużycie i ta nagonka przed mistrzostwami wpisuje się doskonale w nieprzychylny front Polsce, który istnieje nie tylko w Wielkiej Brytanii. Znamy wypowiedzi niektórych amerykańskich środowisk żydowskich zarzucających nam skrajny antysemityzm i współodpowiedzialność za mękę Żydów w czasie wojny. Widzimy również, notorycznie już powtarzany błąd o polskich obozach zagłady. Pewne środowiska widocznie potrafią generować ,z tej tendencyjnie dorabianej "gęby", zysk, skoro tak ochoczo podejmują ten temat. W Polsce są rasiści, antysemici, pseudokibice i skinheadzi ale pytam się czy w takiej Anglii ich nie ma? Przebywałem na Wyspach kilka lat i sam spotkałem się z rasistowskimi poniżającymi wybrykami ze strony Anglików w stosunku do mojej osoby. Czy te incydenty zmieniły moją opinię o Brytyjczykach. Odpowiedź brzmi nie. Bo spotkałem się również z duża sympatią, bezinteresowną pomocą i przyjaźnią. Tak samo obcokrajowcy przyjeżdżający do Polski zaznają słynnej polskiej gościnności, choć nie wykluczam, że mniej przyjemne incydenty również mogą się zdarzyć. Jest duża szansa, że Policja będzie przygotowana na różne wydarzenia. Służby przygotowują się do nadchodzących mistrzostw już bardzo długo. Będzie dużo funkcjonariuszy i dokładny monitoring aby nie dopuścić do ewentualnych zamieszek. Nie bez znaczenia są ostatnie zatrzymania, w tym słynnego już "Starucha". Postawiono mu zarzuty w ramach rozbicia najgroźniejszej grupy pseudokibiców tzw. "gangu Szkatuły". Tak na marginesie to zastanawia mnie teraz co powie senator Romaszewski i posłanka Kempa, którzy czynnie włączyli się w obronę tego dilera i kryminalisty. Polacy nie utożsamiają się z ideologią chorego patriotyzmu pseudokibiców, co dali jasno do zrozumienia w czasie wyborów, nie obdarzając mandatem senatora obrońcę chuliganów. Polacy w większości nie są rasistami. Poglądy Adolfa Hitlera pokochał jedynie margines, nic nie znaczący margines, który nie zakłóci mistrzostw bo będzie w tym czasie siedział klatce, a przynajmniej jego najbardziej agresywna część. Tego Wam i sobie życzę. Pozdrawiam Reportaż BBC: www.youtube.com/watch?v=z93iQgI3_Iw | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#31 4 na 4 | liliac (147340 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | Na tym forum albo podpieramy swoje tezy odpowiednim materiałem dowodowym - zwłaszcza na bezpośrednie wezwanie rozmówcy, albo się nie odzywamy. Taki dobry forumowy zwyczaj. |
#32 6 na 10 | Alicja Duda (25557 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | Polacy są zakompleksieni i nietolerancyjni dla wszelkich inności. Transformacja ustrojowa spowodowała, że bardzo duża część społeczeństwa ponosi tylko koszty. Brak perspektyw na poprawę sytuacji powoduje zniechęcenie i gniew. Ktoś musi być winny. Winni więc są Żydzi ale nie ma ich w Polsce więc winni są wszyscy inni. Gdzieś trzeba złość wyładować najlepiej na słabszych bo wtedy ma się poczucie sukcesu. W Polsce co roku ginie więcej kobiet w wyniku przemocy niż umiera na raka.Co tydzień giną dzieci. A agresję w stosunku do słabszych trzeba jakoś usprawiedliwić, więc coraz więcej jest "prawdziwych polaków". Usprawiedliwienia dostarcza im Kościół Katolicki i politycy. Aparat państwowy daje przyzwolenie na język nienawiści. Tolerancja dla takiego zachowania powoduje eskalacje tego typu zachowań. Już nie wystarczy nazwać kogoś Żydem, pedałem, czarną małpą.... trzeba komuś przylać. Obojętnie komu, byle był inny nie był "prawdziwym polakiem". Dyskusja nad nieprzyjęciem konwencji przeciwko przemocy wobec kobiet spowoduje w przyszłości eskalację tego typu zachowań. Bo skoro Kościół i państwo sprzeciwia się podpisaniu to tak wolno i trzeba. Skoro bezkarnie można wrzeszczeć "Żydzi pedały do gazu" to można takiemu wlać a, że nawet nie jest homoseksualistą czy Żydem to nieważne a jeżeli przez przypadek jest to tym lepiej. Poziom agresji w narodzie wzrasta ( ustawki) a nie robi się nic by temu zapobiec. Nie uczy się tolerancji, nie walczy z dyskryminacją... To zjawisko będzie narastać.
Zmień politykę, głosuj na kobiety. |
#33 4 na 4 | Fizyk (17637 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | > W Polsce co roku ginie więcej kobiet w wyniku przemocy niż umiera na raka.To stwierdzenie jest fałszywe, i to grubo. |
Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | > > W Polsce co roku ginie więcej kobiet w wyniku przemocy niż umiera na raka.> To stwierdzenie jest fałszywe, i to grubo.Link nie działa. Też jestem bardzo ciekaw skąd te informacje. "Session invalid! Sorry, your session has expired or you have not started the Data Explorer through a nonvalid entry point or no parameter set. " |
#35 2 na 2 | Alicja Duda (25557 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | > > W Polsce co roku ginie więcej kobiet w wyniku przemocy niż umiera na raka.> To stwierdzenie jest fałszywe, i to grubo.> Wyczytałam to w niedawno w prasie. Ale nie mogę tego teraz znaleźć. Skalę zjawiska przemocy przybliża ten artykuł: wiadomosci(*)et,wid,14370560,wiadomosc.html
Zmień politykę, głosuj na kobiety. |
#36 5 na 5 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | > >> W Polsce co roku ginie więcej kobiet w wyniku przemocy niż umiera na raka.> >To stwierdzenie jest fałszywe, i to grubo.> >> Wyczytałam to w niedawno w prasie. Ale nie mogę tego teraz znaleźć. Skalę zjawiska przemocy przybliża ten artykuł:> wiadomosci(*)et,wid,14370560,wiadomosc.htmlWg GUS w Polsce co roku umiera około 350 000 ludzi. 25% z nich umiera na raka. Kobiet powiedzmy że jest połowa. 350 000 * 0,25 *0,5 = 43 750. Dlaczego uważasz, że 150 jest większe od 43 750? |
| Jaza (218 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | > Na tym forum albo podpieramy swoje tezy odpowiednim materiałem dowodowym - zwłaszcza na bezpośrednie wezwanie rozmówcy, albo się nie odzywamy. Taki dobry forumowy zwyczaj.> Ostatni raz zaznaczę, że na próby trollowania, zabiegi erystyczne czy argumenty ad personam lub inne niemerytoryczne staram się nie reagować i z góry uprzedzam, że kolejne będę zybwał milczeniem. |
#38 2 na 2 | Alicja Duda (25557 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | > Dlaczego uważasz, że 150 jest większe od 43 750?Masz rację to mój błąd. Nie zastanawiałam się nad liczbami bo w tym artykule ich nie było. Być może, że chodziło o konkretny rodzaj raka już nie pamiętam. Tak czy owak mój błąd.
Zmień politykę, głosuj na kobiety. |
#39 2 na 2 | Fizyk (17637 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | > >> W Polsce co roku ginie więcej kobiet w wyniku przemocy niż umiera na raka.> > To stwierdzenie jest fałszywe, i to grubo.> Link nie działa.Faktycznie, oprogramowanie jest zapluskwione. Może teraz: Śmiertelność w wyniku przemocy. Śmiertelność z powodu raka.Jeśli bezpośrednie linki dalej nie działają to tu należy wybrać "Public Health", "Data", oraz "Main tables" lub "Database". W tej ostatniej "Select Data" pozwala wybrać dane pod względem różnych kryteriów. Po ich zaznaczeniu należy nacisnąć na "Update" aby wygenerować tabelkę. |
#40 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC |
> W Polsce co roku ginie więcej kobiet w wyniku przemocy niż umiera na raka.Trochę przesada. W wyniku przemocy ginie ok. 150 kobiet, na raka umiera kilkadziesiąt tysięcy (ponad 45 w 1996 r., obecnie nie wiem.) Na pewno jednak więcej kobiet styka się z przemocą, niż choruje na raka, w tej chwili w Polsce żyje ok. 450 tys. osób obu płci chorych, a artykuł podaje liczbę 800 tys. przypadków przemocy. To przerażająca liczba, więcej niż Kraków, tyle, co Lublin i Gdańsk razem. |
#41 4 na 4 | adinus (320 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | >Należałoby się raczej zapytać czy w Polsce są rasiści? To pytanie nie wymaga dłuższej analizy, Może zacznę od antysemityzmu. Otóż pochodzę z gminy wiejskiej, oddalonej od najbliższej metropolii, którą jest Łódź o +100km. Już teraz mogę stwierdzić że 80-90% dzieci w gimnazjach jest uprzedzonych do Żydów, nie mówię tu jedynie o opowiadaniu sobie żartów na temat holokaustu ale o prawdziwej niechęci do tej nacji, a to że wykupią nam ziemie, a to że szkoda że Hitler ich wszystkich nie zagazował, a to że wielki spisek, że Żydzi trzymają władzę nad światem etc. Jestem też prawie pewien że 70% rodziców tych dzieci pochwala ten sposób myślenia, przykładem mój ojciec, który na zjazdach rodzinnych często rzuca tekstem iż kryzys to wina Żydów i to bez grama najmniejszej ironii. Smutniejsze jest to że trzech moich wujaszków się z tym zgadza wyznając te samą, a może jeszcze większą i głębszą nienawiść do wyznawców Judaizmu.
Najbardziej jednak antysemityzm widać w samej Łodzi gdzie na co drugiej ścianie widnieją Gwiazdy Dawida z odpowiednim tekstem obrażającym drużynę przeciwnego klubu.
Co do liceów to pewnie odsetek ten jest pewnie mniejszy, takie utwory jak Mendel Gdański czy Lalka mają jakiś znikomy wpływ na świadomość choć pewnie zależy to od nauczyciela i odsetek antysemitów w liceach jest równie wysoki, dowodem powinna być identyczna częstotliwość pojawiania się żartów o holokauście jednak tutaj i żarty o martwych płodach nie były rzadkie więc pewien dystans co do Żydów i komór gazowych też pewnie jest i duża część tych żartów to po prostu żarty, a nie rzeczywiste "zachcianki" Szkoła wyższa. Mój kierunek, matematyka na PWr nie jest normalny, jest trochę... elitarny choć dostać się nie jest ciężko. Wynikiem tego iż specyficzni ludzie idą na takie "naukowe" kierunki jest to iż nie są reprezentatywną grupą społeczeństwa pobierającego naukę na wyższych uczelniach.Na początku miałem obawy co do homoseksualistów na moim kierunku, jest ich dziesięciu, bałem się że nie zostaną zaakceptowani przez moich kolegów z matmy ale tutaj miłe zaskoczenie, pierwszy raz należałem do tolerancyjnego towarzystwa i wyżej wymienieni "odmieńcy" są dla każdego normalnymi studentami. Również wszelkie rasistowskie czy antysemickie zachowania są tu nieobecne. Gdy dowiedzieliśmy się że pan doktor habilitowany, starszy wykładowca algebry Marian H. jest rasistą (jak było sporo liczenia przy tablicy to często mówił "brakuje nam murzynów to liczenia", a od starszych kolegów wiemy że gnębił czarnych i widać było jego niechęć do "kolorowych" studentów.) wywołało to niemałe poruszenie i wręcz politowanie nad tym człowiekiem. A mogłoby się zdawać że stopień naukowy coś o człowieku mówi. Wniosek: Nie wiem jak u was ale u mnie na kierunku uprzedzeń na 99% nie ma.
>Tak samo obcokrajowcy przyjeżdżający do Polski zaznają słynnej polskiej gościnności, choć nie >wykluczam, że mniej przyjemne incydenty również mogą się zdarzyć.
Bardziej niż antysemitów i rasistów bałbym się PiSu i tych miesięcznic. Polska wciąż będzie uważana za katoland.
>Polacy w większości nie są rasistami. Poglądy Adolfa Hitlera pokochał jedynie margines
Może w dużych miastach, na prowincji w centralnej Polsce antysemityzm jest ogromny. Im osoba młodsza tym bardziej radykalne poglądy na Żydów wyznaje. Nieważne jednak czy ktoś mówi o paleniu Żydów, czy mówi o Żydach niszczących WTC, to wciąż jest antysemityzm. |
#42 2 na 2 | zachaj (5239 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | > >Dlaczego uważasz, że 150 jest większe od 43 750?> Masz rację to mój błąd. Nie zastanawiałam się nad liczbami bo w tym artykule ich nie było. Być może, że chodziło o konkretny rodzaj raka już nie pamiętam. Tak czy owak mój błąd.Tak, z rakiem to przelicytowałaś. Mnie zawsze uczono, że po chorobach układu krążenia, nowotwory to najczęstsza przyczyna zgonów. Co wcale nie umniejsza problemu patologii w rodzinach i porażającej liczby prawie miliona alkoholików w Polsce. |
#43 2 na 4 | zachaj (5239 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | > Może zacznę od antysemityzmu.> Otóż pochodzę z gminy wiejskiej, oddalonej od najbliższej metropolii, Łodzi o +100km.> ... że wielki spisek, że Żydzi trzymają władzę nad światem. Jestem też prawie pewien że 70% rodziców tych dzieci pochwala ten sposób myślenia, przykładem mój ojciec który na zjazdach rodzinnych często rzuca tekstem iż kryzys to wina Żydów i to bez grama ironii.Tu wcale nie jest potrzebna ironia. Faktem jest, że jedną z największych lobbujących grup interesów w USA są Żydzi. To jest oczywiste w Stanach i każdy kto choć trochę interesuje się sprawami z za oceanu dobrze o tym wie. Czy Żydzi rządzą światem? Jeżeli porównać oddziaływanie Izraela wzmocnionego pomocą z wewnątrz Ameryki z polityką zagraniczną Polski to rzeczywiście można powiedzieć, że Żydzi rządzą światem. Drugą sprawą jest czy są odpowiedzialni za kryzys. Większość banków w Stanach jest w własnością już od pokoleń rodzin żydowskich, to kolejny fakt, który ciężko przeskoczyć czy pominąć. Słynny już Goldman Sachs to założony i prowadzony przez Żydów bank inwestycyjny, który jak wiadomo był jednym z ważniejszych graczy współodpowiedzialnych za kryzys. Twórca największej piramidy finansowej Bernard Madoff, również Żyd jak i jeden z ojców światowego kryzysu najnowszej historii, skazany na 150 lat odsiadki. To wszystko są fakty. Niektóre środowiska żydowskiej finansjery rzeczywiście bezpośrednio odpowiadają za załamanie się światowego handlu. Ale tak na prawdę winna była polityka pełnej wolności w sferze finansów, wolności, którą ludzie chciwi wykorzystali do granic możliwości powodując upadek giełdy i bankructwo banków. Także można winić pewne środowiska za ich niecne działania, jednak gdy zaczynamy rehabilitować Hitlera przekracza to formę konstruktywnej krytyki i wchodzimy na pole agresywnego antysemityzmu - wręcz rasizmu, wykluczając się automatycznie z dyskusji. |
#44 8 na 8 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | > Tu wcale nie jest potrzebna ironia. Faktem jest, że jedną z największych lobbujących grup interesów w USA są Żydzi. To jest oczywiste w Stanach i każdy kto choć trochę interesuje się sprawami z za oceanu dobrze o tym wie. Czy Żydzi rządzą światem? Jeżeli porównać oddziaływanie Izraela wzmocnionego pomocą zCzy mężczyźni rządzą światem? Jeżeli wziąć pod uwagę jaka płeć jest najczęściej wybierana na przywódców państw, to jest to oczywiste. Czy kobiety rządzą światem? Jeżeli wziąć pod uwagę, że mają ogromny wpływ na wychowanie, a także że uwodzą i wpływają na mężczyzn, którzy często są gotowi dla nich zrobić wszytko, to jest to oczywiste. Czy robotnicy, pracownicy i chłopi rządzą światem. Jeżeli wziąć pod uwagę, że są największą grupą konsumencką i podejmują fundamentalne decyzje, które w masie skutkują kryzysem lub hossą, to jest to oczywiste. Czy bankierzy, Rosjanie, Amerykanie, specsłużby, itp Mogę napisać historyjkę sprawiającą wrażenie dowodu na temat każdej większej grupy. Nie będzie to oczywiście dowód naukowy.  |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Czy Polska to rasistowski kraj? - odnośnie reportażu BBC | > "Niekiedy" występuje wtedy kiedy mamy co najmniej jeden przypadek wystąpienia i co najmniej jeden przypadek przeciwny. Zawiera wszystko pomiędzy, ale nie zawiera "nigdy" ani "zawsze".> Aby udowodnić "niekiedy" wystarczy w badanej próbce mieć jedno wystąpienie danej cechy i jeden brak.> "Przeważnie" jest wtedy, kiedy występowanie wynosi więcej niż 50%, ale nie "zawsze".> Aby udowodnić że coś występuje "przeważnie" musimy policzyć że ilość wystąpień jest większa od 50%. Trzeba też policzyć ilość danych. To wymaga o wiele więcej wysiłku, niż stwierdzanie "niekiedy".> Pomogłem?Napisałeś, że inność bywa niekiedy dla Ciebie atutem. Niekiedy oznacza "czasami", "co jakiś czas". Czyli nie stale i nie często, tym bardziej nie przeważnie. Zatem zapytałem Cię czym jest inność dla Ciebie przeważnie. Rozumiem, że Twoja odpowiedź brzmi: "nie wiem". |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|