Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
31-01-2014 09:44grzmot (741 punktów)Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
Ocena 10 na 10
"Ateiści, jak to pokazują badania, są mniej moralni, mniej duchowi, bardziej zdolni do rzeczy złych i najgorszych, bardziej prymitywni, brutalni. Oni najbardziej poniżają godność człowieka." Czyli Oko znowu w akcji.

Podobno szykuje się pozew zbiorowy klik, dostępny też filmik na Youtube.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 Dalej..
#16
31-01-2014 15:11
 Ocena 7 na 7
RX500 (1813 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
W odpowiedzi niestadny
>Czy katolik, którego nazywa się "katolem" ma prawo poczuć się znieważony? A homoseksualista/gej, o którym mówi się, że jest "pedałem"? Czy nazwany "świnią" bądź "idiotą" ma podstawę do wniesienia sprawy z oskarżenia prywatnego?
>Każdy kij ma dwa końce i warto o tym pamiętać.

-Nie załapałeś w czym rzecz. Nie chodzi o obrzucanie niewybrednymi epitetami, tylko o przypisywanie danej grupie, tu akurat ateistom, pewnych skłonności, zdaniem zarzucającego, nierozerwalnie związanych z tym światopoglądem. Gdy zostanę nazwany niemoralnym nihilistycznym bezbożnikiem, to jakoś mnie to nie rusza, ale na jakiej podstawie zarzuca mi się skłonności do czynienia zła i to największego kalibru? Jestem bardziej skłonny do oszustwa, kłamstwa, kradzieży i zabójstwa, a może i do pedofilii, bo nie wierzę w Bozię i Jezuska? Nawet statystyki pokazują zupełnie coś innego. Wściekły, religijny głąb i tyle. Olać kościelnego debila, niech on się denerwuje, miota i ośmiesza.


Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia - Albert Camus

#17
31-01-2014 15:39
 Ocena 11 na 11
dejna (257 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
Jak się patrzy na polskie - i jak deklaruje Kościół - w 95% katolickie podwórko to rzeczywiście, coś w tych błyskotliwych wywodach ks. Oko jest. Mama Madzi to przecież zdeklarowana ateistka, rodzice palący noworodki w piecach lub peklujący je w beczkach to ateiści, moczymordy za kółkiem mordujący za jednym zamachem nawet 6 osób to ateiści (rekordzistów nawet nie liczę), większość odbywających kary pozbawienia wolności to też wojujący ateiści. Że nie wspomnę o kłamstwach i złodziejstwach z gruntu złych, ateistycznych partii politycznych takich jak PiS, PO, PSL czy SLD przez które w Polsce źle się dzieje a które musimy znosić od ponad 20 lat. Takie są efekty panoszenia się w tym kraju mniejszości ateistycznej, ich demoralizującego wpływu na społeczeństwo i na dodatek prześladowania katolickiej większości.

#18
31-01-2014 17:36
 Ocena 11 na 11
Andrzej Bogusławski (52273 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
W odpowiedzi niestadny
.
>Każdy kij ma dwa końce i warto o tym pamiętać.
Dlatego mamy stare powiedzenie: Kij ci w oko!

@@@
.

#19
31-01-2014 17:46
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52273 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
W odpowiedzi Heremis
.
> Nie mówię, że wszystkie, bo powiedzmy sobie szczerze chrześcijaństwo (w swej etyce) bardzo wysoko stawia poprzeczkę.
Czyżby?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,457816
www.racjon(*)m.php/z,0/d,7/s,600722#w601145
__________________________

PS. Przepraszam Panie Łukaszu, ale nie prowadzę prywatniej korespondencji z uczestnikami naszego forum. Uważam,
że wszystkie ważkie tematy możemy tu poruszyć publicznie. Wyżej zalinkowałem Panu zainicjowany przeze mnie wątek - Szkice o moralności (etyce) katolickiej, a w nim odwołałem się do:
Podstawą dyskusji jednak powinny być "Szkice o moralności" katolickiej prof. Józefa Kellera (1911-2002), polskiego filozofa etyka, historyka religii chrześcijańskich. Profesora KUL, następnie Instytutu Filozofii i Socjologii PAN. Wielkiego poprzednika Karola Wojtyły na na katedrze etyki na KUL-u, gdy porzucił kapłaństwo i napisał ostrą, acz ogromnie merytoryczną, krytykę etyki katolickiej. Myślę, że dla naszych rozważań warto zajrzeć do tej publikacji:

"Szkice o moralności katolickiej są próbą analizy i oceny podstawowych zagadnień tejże moralności jako systemu związanego ściśle z instytucją kościoła katolickiego. W etyce katolickiej zwykło się nazywać je zasadami (principia), ponieważ z nich wyprowadza się tam reguły szczegółowe, stanowiące treść kodeksu moralnego."

SPIS TREŚCI:

1.Etyka świecka i etyka katolicka. Pojęcia wstępne
2.Ogólna charakterystyka etyki katolickiej pod względem jej treści i formy
3.Stosunek etyki katolickiej do innych systemów etycznych
4.Katolicka filozofia człowieka
5.Normy moralności katolickiej
6.Stosunek etyki katolickiej do szczęścia i doskonałości
7.Katolickie pojęcie dobra i zła
Zakończenie


Trudno jest też mówić o jakiejś jednolitej etyce chrześcijańskiej zmieniała się ona w czasie i są duże różnice pomiędzy różnymi wyznaniami. Istnieje też etyka głoszona - nakazy co inni powinni czynić i etyka praktyczna, to co mnie jest dozwolone. Niech Pan zainicjuje wątek o etyce chrześcijańskiej. Chętnie podyskutuję.

www.racjon(*).php/z,0/d,18/s,600722#w602092
www.racjon(*)m.php/z,0/d,7/s,600722#w601145

Miłego dnia.

@@@
.

#20
31-01-2014 18:15
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
>>Każdy kij ma dwa końce i warto o tym pamiętać.
>Dlatego mamy stare powiedzenie: Kij ci w oko!

O którym końcu kija mowa w tym powiedzonku?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

hagi (2 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
>"Ateiści, jak to pokazują badania, są mniej moralni, mniej duchowi, bardziej zdolni do rzeczy złych

To są słowa księdza z zawodu, a nie z powołania.

#22
31-01-2014 18:42
 Ocena 3 na 3
Jacholek (5699 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
>Podobno szykuje się pozew zbiorowy
Nie jestem pewien czy warto reagować na takie chamskie zaczepki i prowokacje, bo pewnie właśnie chodzi o wyprowadzenie z równowagi potencjalnych wrogów KrK jakimi są ateiści.
Ks Oko wart jest jedynie pogardy i śmiechu. Chyba że faktycznie zacznie się zorganizowane polowanie na czar... pardon - ateistów, co w tym kraju wysoce katolistycznym jest wszak możliwe.

#23
31-01-2014 19:35
 Ocena 15 na 15
Andrzej Bogusławski (52273 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
W odpowiedzi hagi
.
>>>>"Ateiści, jak to pokazują badania, są mniej moralni, mniej duchowi, bardziej zdolni do rzeczy złych
>To są słowa księdza z zawodu, a nie z powołania.
www.opoka.(*)D/powolanie_do_kaplanstwa.html
www.katoli(*)ycia-zakonnego,969,416,cz.html
seminarium(*)ectwa/powolanie-do-kaplanstwa/
adonai.pl/powolanie/?id=18
A są księża z zawodu? Przecież "bez woli Boga nawet najmniejszy liść nie może spaść z drzewa", więc nawet ci "zawodowi" są z jego woli i zgodnie z jego wolą każdy z nich ... bajeczki opowiada.

PS. Episkopat, gdy chce potrafi mocno dyscyplinować. Zamknął już usta wielu kapłanom. Widocznie ks. Oko dobrze oddaje poglądy większości polskich biskupów skoro jego wystąpienia przyjmowane są z aplauzem.

@@@
.

#24
31-01-2014 19:38
 Ocena 5 na 5
Andrzej Bogusławski (52273 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
W odpowiedzi diogenes
.
Każdy kij ma dwa końce i warto o tym pamiętać.
>>>>Dlatego mamy stare powiedzenie: Kij ci w oko!
>O którym końcu kija mowa w tym powiedzonku?
Trzonek trzyma się przy trzymaczu.

@@@
.

Selanos (12869 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
Zabawne, zupełnie jakbym to gdzieś już słyszał... kilka razy... raczej kilkanaście.

Nawet mógłbym się z okiem sądzić, w zasadzie nie mam nic ciekawszego w chwili obecnej do roboty.

#26
31-01-2014 20:07
 Ocena 7 na 7
maniek1 (3407 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
W odpowiedzi Meretseger
>. W moim odczuciu on jest po prostu zwykłą świnią, która celowo obraża i prowokuje, żeby następnie ostre reakcje wyciągać i machać nimi jak sztandarem: Patrzcie, jacy agresywni są ateiści, jak mnie obrażają!
>
Zgadzam się i dodam iż, wszystko co intelektualnie ślepe Oko "widzi", to prymitywna próba odwrócenia uwagi od rodzimej - pedofilskiej organizacji. Wczoraj w "Czarno na białym" w TVN oglądnąłem następny reportaż o autorytecie katolibów - pedofilu w sukience i jego kumplach po fachu, nieustannie go chroniących.
www.tvn24.(*)r-ksiedza-pedofila,393016.html
Myślę, że Oku udaje się uwagę od wielkich problemów świętego kościółka odwracać - m.i ten wątek jest tego przykładem.
Proces? Tak, ale nie wytoczony Oku, tylko kpiącym z polskiego prawa cynicznym biskupom, którym z ryjów nie znika szyderczy uśmieszek.

#27
31-01-2014 22:56
 Ocena 4 na 4
Frank Holman (5897 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
W odpowiedzi Jacholek
>>Podobno szykuje się pozew zbiorowy
>Nie jestem pewien czy warto reagować na takie chamskie zaczepki i prowokacje

Jeśli ktoś się czuje poniżony, ma prawo do pozwu sądowego i nie ma żadnych podstaw do odbierania mu tego prawa. Jeśli sąd uzna racje powoda i zdyscyplinuje pozwanego, może być tylko lepiej. Gorzej i tak być nie może.

hunbin (2274 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
Prawdziwy z niego prorok...

Im więcej łajna wpuści w eter tym lepiej. Zawsze odczuwałem sympatię do Talibanu, tylko oni potrafią otworzyć ... Poszerzyć horyzonty poznawcze tym dla których jeszcze jest jakaś szansa. Reszta ma proroków na jakich zasługuje...


Parafrazując: Ideologia śmierdzi!

#29
01-02-2014 04:01
 Ocena 1 na 1
niestadny (2492 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."

>Podobno szykuje się pozew zbiorowy
Nie ma mowy o pozwie zbiorowym, gdyż ten dotyczy wyłącznie postępowania cywilnego.
pl.wikipedia.org/wiki/Pozew_zbiorowy

Pozew zbiorowy nie może być wniesiony przez każdego. Ustawa ogranicza krąg osób uprawnionych do następujących grup osób:
a) konsumentów,
b) osób podnoszących roszczenia z tytułu odpowiedzialności za produkt niebezpieczny,
c) osób podnoszących roszczenia z tytułu czynów niedozwolonych.
Wynika to z art. 1 ust. 2 ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym (dalej: "ustawa").


Wobec powyższego, osoby które poczuły się poniżone, znieważone czy pomówione przez księdza Oko mogą składać wyłącznie wnioski indywidualne o ściganie z oskarżenia prywatnego na podstawie Kodeksu Karnego.


stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/

#30
01-02-2014 07:55
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
W odpowiedzi Meretseger
>I niech uważa, bo okropne rzeczy wtedy wyjdą na jaw.
W odniesieniu do kapłana Oko pewne "rzeczy" już wyszły na jaw. Mało kto p*****li jak on, co popadnie, posługując się przy tym językiem.

PS.
Ja nie nie zakropkowałem słowa p*****li.
Moderator ma więcej szacunku dla oka ludzkiego niż ten Oko dla ucha wierzących.

1 2 3 4 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365