 |
Szkoła publiczna czy wyznaniowa? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-09-2013 14:42 | Meretseger (61860 punktów) | Szkoła publiczna czy wyznaniowa?
28 na 28 | Oto ciekawostka z Rzeszowa, na widok której doznałam lekkiego szoku: www.zszp6.rzeszow.pl/Po kliknięciu w "27 września (piątek) - PARAFIADA", a następnie w "Szczegółowy plan pobierz tutaj !!!" (taka pisownia w oryginale, ze spacją i trzema wykrzyknikami) otwiera się plik pdf, gdzie m.in. czytamy: Cytat:- Codziennie na pierwszej długiej przerwie odmawiamy dziesiątek różańca w intencji pokoju na świecie zwłaszcza w Syrii. Chętnych uczniów i nauczycieli, którzy nie mają dyżuru zapraszamy do Sali 206 Oraz: Cytat:Propozycje tematów realizowanych na lekcjach a między nimi: J. polski - pisemna praca: List do Papieża Franciszka z podziękowaniem za Sanktuaria Maryjne z zaznaczeniem o obchodach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, który stał się tradycją naszej szkoły oraz prośba o błogosławieństwo dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły; Język angielski/niemiecki/francuski: "Zdrowaś Mario" w różnych językach; Przyroda: Tworzenie mapy wybranych Sanktuariów Maryjnych diecezji; Itd., ze świetlicą włącznie (o świetlicach szkolnych niedawno było na forum). Na szczęście już zostały podjęte przez Fundację Wolność od Religii działania, mam nadzieję, że uwieńczone sukcesem. Zareagują również (mam nadzieję...) te "mniej prawomyślne" media. Na wszystkich lekcjach dyrdymały o Maryjce - to chyba została już przekroczona jakaś granica oszołomstwa. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#31 9 na 9 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | . Może w tym:
"J. polski - pisemna praca: List do Papieża Franciszka z podziękowaniem za Sanktuaria Maryjne z zaznaczeniem o obchodach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, który stał się tradycją naszej szkoły oraz prośba o błogosławieństwo dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły;"
Zmuszenie mnie, ateistki, do pisania pracy z języka polskiego na taki temat byłoby po prostu upokorzeniem, obrazą dla mojego światopoglądu.> Pisanie listu do papieża jest niezależne od światopoglądu - z góry zakładasz, że z papieżem to tylko o religii można rozmawiać. Równie dobrze mogłabyś się buntować przed listami do królowej Anglii lub cesarza Japonii.Inteligentni ludzie, to więcej czytają ze zrozumieniem niż piszą. Przed ustosunkowaniem się do czyjejś wypowiedzi warto przynajmniej spróbować ją zrozumieć. Wiem, że Pan gdyby żył stosownych czasach to nie miałby problemu z napisaniem listu do tow. Stalina z podziękowaniem za opiekę nad Polską. Pan wszak nie zakłada, że tow, Stalin był monotematycznym i miał szerokie poglądy na rzeczywistość i list dziękczynny dla Pana nie stanowiłby problemu. Niech Pan spróbuje jednak dopuścić do swojej głowy, że istnieją ludzie myślący samodzielnie, którzy uważają, iż nikt nie ma prawa im nakazywać do kogo mają pisać, a już ideologiczną podłością jest wymaganie pisania listów dziękczynnych. PS. www.racjon(*)m.php/s,474361/z,0/d,7#w475646www.racjon(*)m.php/s,474361/z,0/d,9#w475688Miłego dnia. @@@ . |
#32 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | > >Pisanie listu do papieża jest niezależne od światopoglądu> No tak, tak. Zwłaszcza "z podziękowaniem za sanktuaria maryjne". Myśl, worku, myśl, to nie boli.Pomijając fakt, że trudno stwierdzić na czym w ogóle polegać by miały zasługi Franciszka dla istnienia w Polsce sanktuariów maryjnych, to w mojej podstawówce (nieodżałowanej pamięci 35) zdarzało mi się pisać durniejsze rzeczy. A jeśli jakiś dzieciak czuje się ateistą i antyklerykałem, a jego polonista jest dobrym nauczycielem, to potrafię sobie wyobrazić list do papieża, w którym można z szacunkiem dać wyraz zarówno swojemu ateizmowi, jak i niechęci do KK. To tak w ramach międzykulturowego dialogu.
bembergiem w berg |
#33 5 na 5 | kika (1657 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | > >Zmuszenie mnie, ateistki, do pisania pracy z języka polskiego na taki temat> Pisanie listu do papieża jest niezależne od światopoglądu - z góry zakładasz, że z papieżem to tylko o religii można rozmawiać. Równie dobrze mogłabyś się buntować przed listami do królowej Anglii lub cesarza Japonii.>I mam prosić o błogosławieństwo! Kpisz, czy o drogę pytasz? |
#34 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | . > Pisanie listu do papieża jest niezależne od światopoglądu> >>>No tak, tak. Zwłaszcza "z podziękowaniem za sanktuaria maryjne". Myśl, worku, myśl, to nie boli.> Pomijając fakt, że trudno stwierdzić na czym w ogóle polegać by miały zasługi Franciszka dla istnienia w Polsce sanktuariów maryjnych,To trudno pominąć włazidupstwo władz szkolnych i nauczycieli. Tak sobie teraz niektórzy cenią osiągnięcia II RP. Może warto do zorientowania się do czego dąży katolicka oświata w Polsce najpierw należy przeczytać: X. Guery "Kodeks Akcji Katolickiej" i Janiny Bartyckiej "Stosunek kleru do państwa i oświaty" oraz ewentualnie uzupełnić to książką Stanisława Markiewicza "Katolickie idee wychowania" Jak ktoś po lekturze tych książek nie będzie przerażonym, to znaczy, że na pewno katolickie wykształcenie mu nie zaszkodzi. > to w mojej podstawówce (nieodżałowanej pamięci 35) zdarzało mi się pisać durniejsze rzeczy.No i co? Jakie są tego efekty? Pan jest z tego zadowolony? > A jeśli jakiś dzieciak czuje się ateistą i antyklerykałem, a jego polonista jest dobrym nauczycielem, to potrafię sobie wyobrazić list do papieża, w którym można z szacunkiem dać wyraz zarówno swojemu ateizmowi, jak i niechęci do KK. To tak w ramach międzykulturowego dialogu.Nie, to jest taki międzykulturowy dialog jak go sobie wyobrażają ideolodzy katoliccy.Ludzie nie mający nic wspólnego z wychowywaniem tolerancyjnych ludzi otwartych na świat i próbujących poznać i zrozumieć jego złożoność. Dla nauczyciela powinno być obojętnym jaki światopogląd mają jego uczniowie - on powinien prowadzić zajęcia tak aby nie wywyższać lub nie deprecjonować żadnego. Żadne bałwochwalcze listy nie są koniecznym elementem, czy to poznawczym, czy wychowawczym. W państwowej szkole nie powinno być żadnego nauczania religijnego (z którego osobiście się cieszę, gdyż niewiele rzeczy bardziej zniechęca do religijnej głupoty) Zaś powinno być kulturoznawstwo, czy religioznawstwo prowadzone przez areligijnych nauczycieli. Tyle, że Kościół swoje brudne łapy wszędzie wciska, a klerykałowie na ślepo wszelkie jego poczynania bronią. Panie Piotrze - nikt nas nie jest w stanie bardziej skompromitować niż uczynimy to sami. Pan naprawdę wierzy, iż my na tym forum jesteśmy w stanie skompromitować Kościół Powszechny i Kościół w Polsce? Pan nas chyba zbytnio przecenia.Miłego dnia. @@@ . |
#35 -1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | > I mam prosić o błogosławieństwo! Kpisz, czy o drogę pytasz?Słowo daję, nawet jako niewierzące dziecko poprosiłbym papieża o błogosławieństwo, chociażby dla babci. Ale by się babcia ucieszyła.
bembergiem w berg |
#36 6 na 6 | kika (1657 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | > >I mam prosić o błogosławieństwo! Kpisz, czy o drogę pytasz?> Słowo daję, nawet jako niewierzące dziecko poprosiłbym papieża o błogosławieństwo, chociażby dla babci. Ale by się babcia ucieszyła.>Moje babcie były za mądre na coś takiego. |
#37 5 na 5 | Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | > Oto ciekawostka z Rzeszowa, na widok której doznałam lekkiego szoku:Ja pochodzę z Rzeszowa i jakoś wcale mnie ta wiadomość nie zdziwiła. > Na szczęście już zostały podjęte przez Fundację Wolność od Religii działania, mam nadzieję, że> uwieńczone sukcesem. Zareagują również (mam nadzieję...) te "mniej prawomyślne" media. Na wszystkich> lekcjach dyrdymały o Maryjce - to chyba została już przekroczona jakaś granica oszołomstwa.O nie.... Nie znasz Rzeszowa! Dyrdymały to dopiero się zaczęły! wiadomosci(*)y-publiczne-w-katolickie/zbnqkPonieważ w publicznej szkole nie można urządzać takich cyrków, działacze rzeszowskiego ruchu "Podkarpacka Prawica", postanowili wszystkie szkoły publiczne przerobić na katolickie.  W tym kontekście hasło Rzeszowa:  ...nabiera całkiem nowego znaczenia.  |
#38 3 na 3 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | > Równie dobrze mogłabyś się buntować przed listami do królowej Anglii lub cesarza Japonii.Jednakowoż brytyjscy czy japońscy dworzanie i poddani cieszą się przywilejami w swoich krajach, zaś watykańscy (nie wiedzieć czemu) panoszą się u nas. |
#39 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | Cóż... Prawica Podkarpacka ma jednak szczęście, że - jak powiedziała Senyszyn - głupie pomysły nie są w Polsce karalne. |
#40 10 na 10 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | . . > >>>I mam prosić o błogosławieństwo! Kpisz, czy o drogę pytasz?> Słowo daję, nawet jako niewierzące dziecko poprosiłbym papieża o błogosławieństwo, chociażby dla babci.Panie katolicki intelektualisto, a pomyślał Pan o czym ta Pańska wypowiedź świadczy? Co najmniej o katolickim braku empatii i wyobraźni. Niewierzące dziecko ma papieża i cały Kościół w bardzo głębokim poważaniu i woli babci przekazać zupełnie inne dary własnej miłości. > Ale by się babcia ucieszyła.Jedna z babć mojej córki chyba tak, ale druga to wprost by jej powiedziała aby papież zachował sobie swoje błogosławieństwa dla swoich współbraci łajdaków krzywdzących dzieci i niech nie daje innym tego czego sam nie posiada, czyli Bożej Łaski. Bóg, gdyby istniał, nie mógłby spokojnie patrzeć na ten bezmiar zła czynionego w jego imieniu. Miłego dnia. @@@ . |
#41 10 na 10 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? |
> jako niewierzące dziecko poprosiłbym papieża o błogosławieństwo, chociażby dla babci. |
#42 2 na 2 | Artur@R (7115 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | I poplułem przez Ciebie, Meret monitor..uff 
"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody." |
#43 5 na 5 | pawel_wr (4297 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? |
> Słowo daję, nawet jako niewierzące dziecko poprosiłbym papieża o błogosławieństwo, chociażby dla babci. Ale by się babcia ucieszyła.Cytat: Jestem agnostykiem o nachyleniu ateistycznym
Twoja babcia jest obdarzona niezwykłym wnuczęciem.
Pogrążony w wierze odrzuca rozum. |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | > Twoja babcia jest obdarzona niezwykłym wnuczęciem.Wszyscy jesteśmy niezwykli przecież.
bembergiem w berg |
#45 2 na 2 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Szkoła publiczna czy wyznaniowa? | |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|