 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-01-2012 21:15 | DEMONICON (4893 punktów) | Religia Hitlera.
8 na 8 | Moje przeczucie literackie odmówiło posłuszeństwa, zmysł "psa na fascynujące mnie książki" nie zadziałał "słusznie", a zawsze skrupulatnie przeglądałem dane na temat każdej ksikiąż na jaką marzyłem wydać pieniążki. Do rzeczy ... Zakupiłem lekturkę grubaśną pt. "Religia Hitlera" Michaela Hesemanna, wydała mi się ona wyjątkowo fascynująca, no i reklamował ją oczywiście "Świat Nauki". Temat pociągający, a nuż kolejny element do wiedzy z religianctwa i faszyzmów okresu okołodrugowojennego. Jeszcze jej nie czytałem, raczej "głębiej" przejrzałem i co tu mamy ... Mamy tu próbę wybielenia postaci papieża Piusa XII. Kolejna lektura zakrzykująca "nieprawomyślną" historię. Tą lekturę osobiście odradzam racjonalistom, no chyba że pragną poznać inne zdanie na ten dość popularny temat. Odnosi się wrażenie, że np. Deschner padł ofiarą kłamliwej propagandy antykatolickiej, a cóż uczynił biedny Pan Mariusz Agnosiewicz, zwyczajnie wypisuje brednie. A ja będę przekorny, niech stracę "mnóstwo" pieniędzy i zakupię (choć nie teraz, po jest jeszcze długa lista czytadeł na kilka następnych miesięcy) pracę Pana Mariusza "Kościół a faszyzm. Anatomia kolaboracji". Jak bić się w pierś, to z choćby małym hukiem. Przytoczę zakończenie "reklamowanej" przeze mnie książki, tak na zachętę: Cytat: Powodzenie, jakim i dziś cieszą się sekty, popularność niedowarzonych teorii spiskowych i ezoterycznych nauk o zbawieniu o podłożu gnostyckich nadziei na samozbawienie dowodzi jednego: bagno, z którego narodziło się brunatne szaleństwo, u początków trzeciego tysiąclecia bynajmniej nie wyschło. Ukryty antysemityzm i tląca się nieufność do Kościołów są dziś jeszcze skrytą spuścizną narodowego socjalizmu. Doczesna oferta konsumpcji i liberalistycznego, hedonistycznego "społeczeństwa zabawy" nie wystarcza, by zaspokoić pierwotną potrzebę duchowości. Zradykalizowany fundamentalizm islamski w swoim fanatycznym odłamie jest tylko odpowiedzią na duchową nędzę Zachodu. Jedynie społeczeństwo, które przyznaje się do swojej religijnej tożsamości, jest wystarczająco silne, by obronić się przed takimi atakami. Nic nie trzeba dodawać. Miłej lektury życzyć tylko można. Nieczęsto ostatnio wypowiadam się na Forum, życie nabrało nieoczekiwanego dynamizmu, ale nie umniejszyłem sobie "manii śledzenia wszystkiego, co pojawiło się na Racjonalista.pl" (jak to małżonka określa). O Forum także nie zapominam.  No i za to: www.youtube.com/watch?v=HbAkbxcnjbI Panu marcin1902 chciałbym szczerze podziękować.  Pozdrawiam  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej..#106 1 na 1 katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | > w świetle wszystkich znanych dotychczas źródeł - nie do obalenia.Których źródeł? |
#107 -4 na 6 katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | > Jeżeli Hitler był ochrzczony to był katolikiem i nic tego nie zmieni. Źródła mi podpowiadają że miał rodziców >katolickich. Panią katechetkę zachęcam to zapoznania się z KPK kanonem 11 i KKK 1272. To są dzisiejsze przepisy, >w czasach drugiej wojny istniały odpowiednie podobne.Nie był katolikiem. Wystarczy się douczyć nieco: Od 1917 roku istniała tzw. ekskomunika latae sententiae, która polega na tym, że ktoś odrzucający doktryny i nauki kościelne, a kimś takim był (w zgodzie z tym co czytaliśmy wyżej) niewątpliwie sam Hitler, podlega ekskomunice automatycznej. |
#108 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | . > >>>Bzdura Paniusiu, Bzdura> To Pan opowiada bzdury. Józef Stalin był ateistą,nie wierzył w bogów czy Boga.Powolutku Pani wyłożyłem, tak aby nawet katechetka mogła zrozumieć. Stalin miał swojego boga i swój Kościół w który święcie wierzył. Wszyskich innych bogów odrzucał i barbarzyńsko niszczył ich światynie. Niczym się w tym nie różnił od wyznawców innych religii, a najbardziej katolików, którzy mają swojego boga, odrzucają wszystkich innych (nawet z innych wyznań chrześcijańskich) i barbarzyńsko niszczyli i niszczą innych bogów światynie. Jakoś mi się tak wydaje - choć tego nie liczyłem - że w latach 30 procentowo do liczby wyznawców to Kościół Rzymskokatolicki zniszczył wiecej cerkwi jak Stalin. Tyle, że wedle stawu grobla. Polscy katolicy tyle co Stalin nie mogli zniszczyć, gdyż tyle ich w Polsce nie było. > NIszczył cerkwie,dzieci w gimnazjum o tym wiedzą,a Pan nie?Bardzo bym współczuł nauczanym przez Panią dzieciom, ale nie chce mi się wierzyć, aby tak bardzo obniżył się poziom katechetów. Przestań Paniusiu bzdury opowiadać. Tu ludzie i czytają i myślą. @@@ . |
katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | > Stalin miał swojego boga i swój Kościół w który święcie wierzyłJakiego boga? gdzie ten Kościół? Tak samo mogę powiedzieć o Panu że posiada Pan swojego boga. > niszczyli i niszczą innych bogów światynieKatolicy niszczą współcześnie cudze świątynie..........Ręce opadają. Dlaczego nic o tym nie wiem,proszę o podanie nazwy świątyni zrównanej z ziemią przez katolickie buldożery. > Tu ludzie i czytają i myślą.W przeciwieństwie do Pana z naciskiem na "myślą". |
#110 1 na 1 katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | > Karę śmierciGdzie kara śmierci na podstawie wyroku sądu,a posyłanie Żydów,Polaków,Cyganów i innych nacji do gazu.......... |
#111 10 na 10 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | . > >>>Najlepiej choć jedno, w miarę poważne, przeczytać ze zrozumieniem.> Hitler uważał katolicyzm wręcz za "nieszczęście" dla Niemiec.Myślimy znowu z Hitlerem podobnie. Ja też uważam katolicyzm za nieszczęście dla Polski i to bez żadnego cudzysłowu. Dosłownie jest to najgorszy "dopust boży", jaki w dziejach nam się przytrafił. Drugi to wrodzona głupota Polaków. > Według własnych wspomnień Hitlera na temat Kościoła, spisanych na piśmie przez jednego z ludzi z jego otoczenia, przestał on uznawać naukę Kościoła już w 1903 roku, szydząc już w wieku nastoletnim z kolegami szkolnymi z nauczycieli religii i instytucji spowiedzi.Cholera, a mój szkolny kolega, który napierw nasikał, a później rozdeptał opłatek, dzisiaj jest biskupem. Ot diabeł wcielony - ubierze się w ornat i mszę dzwoni. Pier...lenie o Szopenie. > Na koniec argument ostateczny:> W Kościele rzymskokatolickim już od 1917 roku istniała tzw. ekskomunika latae sententiae, która polega na tym, że ktoś odrzucający doktryny i nauki kościelne, a kimś takim był (w zgodzie z tym co czytaliśmy wyżej) niewątpliwie sam Hitler, podlega ekskomunice automatycznej. W świetle tego Hitler został więc już za swego życia automatycznie ekskomunikowany z Kościoła. Pani pogada sobie, albo choć poczyta wypowiedzi tych, którzy dokonali teraz apostazji. Poza tym Kościół jako najbardziej obłudna i oblizła instytucja świata ma różne kruczki, którymi manipuluje w zależności od okazji. Paetz jest nadal biskupem, a Węcławski nie mogąc się pogodzić, z tym, że biskup ordynariusz jawnie kleryków pier...doli musiał odejść. Jak odszedł, to ekskomunika latae sententiae i niech głupek nie fika. @@@ . |
#112 -1 na 5 katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | > Pani katechetko, nie mogę uwierzyć w to, co czytam. Chcesz uczyć Chlodwiga historii?Współpraca Hitlera ze Stalinem do rzecz oczywista. Blitzkrieg" ćwiczony na poligonach ZSRR. Współpraca gospodarcza. |
#113 3 na 3 katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | > Zalecam na przyszłość sprawdzanie, z kim rozmawiamy. Liliac jest Panią, nie Panem.Nie zauważyłam,przepraszam. Tyle tych pseudonimów. |
#114 -2 na 2 katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | Ekskomunika automatyczna wykluczyła ich z KK więc opowiada Pan bzdury. |
katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | > Polskie więzienia są przepełnione. A dlaczego? Bo Polska jest katolickim krajem, finito.Lepsze niż tradycje ateistyczne w Korei Północnej z obozami pracy. |
#116 2 na 2 katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | >Trzeba pozabijać tych obrzydliwych ateistów, bo to urodzeni mordercy są! Nie pisałam tak. |
#117 3 na 3 | rdest (2492 punktów) | Odp: Religia Hitlera. |
> Tak, w istocie był psychopatą, co się we wszystkich światopoglądach zdarza, ale on był katolickim psychopatą.> Proszę o źródło, gdzie i kiedy dokonał apostazji lub kiedy i przez kogo został ekskomunikowany. Jeżeli nie ma Pani takiego źródła, to opowiada Pani tylko propagandowe bzdury, zgodne z zafałszowywaniem historii przez Kościół Katolicki.Gdyby zerknąć w papiery osób podających się za ateistów okazałoby się, że w olbrzymiej większości de facto są katolikami. Liczba apostatów, z różnych względów zresztą, jest znikoma. Ważne, co kto ma "w głowie" a nie w papierach.
Konformizm gwarantem spójności grupy |
#118 9 na 9 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | . > >Stalin miał swojego boga i swój Kościół w który święcie wierzył> Jakiego boga? gdzie ten Kościół?Bogiem była ideologia komunistyczna z ziemskim namiestnikiem (na podobieństwo papieża) generalissimusem Józefem Stalinem, a Kościół to Mateńka Partia. Fanatyczna, głęboka wiara w ich słuszność pozwalała na dokonywanie w ich imieniu najpotworniejszych zbrodni i ofiar z własnego życia. Nic w tym nowego wzory z Kościoła Rzymskokatolickiego. A to specjalnie dla Pani święty obrazek.  W domu przechowuję jeszcze piękny znaczek z "Dzieciątkiem Lenin". > Tak samo mogę powiedzieć o Panu że posiada Pan swojego boga.Może Pani sobie powiedzieć, co tylko Pani sobie życzy. Większość użytkowników naszego portalu zna moje poglądy. > >>>niszczyli i niszczą innych bogów światynie> Katolicy niszczą współcześnie cudze świątynie..........Ręce opadają. Dlaczego nic o tym nie wiem,proszę o podanie nazwy świątyni zrównanej z ziemią przez katolickie buldożery.Nie wiem, jak odróżnić katolickie, od niekatolickich buldożerów. Natomiast jakby Szanowna Pani wytkneła nas ze swojego grajdoła, to zobaczyła ile rzymskich kościołów zbudowanych jest z elementów greckich i rzymskich świątyń. A co do niszczenia cerkwi, to nawet niezbyt zmyślni potrafią zajrzeć do "przeglądarki". pl.wikiped(*)82awnych_w_II_Rzeczypospolitejwww.racjonalista.pl/kk.php/s,4321> >>>Tu ludzie i czytają i myślą.> W przeciwieństwie do Pana z naciskiem na "myślą".Wielce Szanowna Pani, nikt nas nie jest stanie skompromitować bardziej niż uczynimy to sami.Szkoda tylko, że kompromituje Pani wszystkie polskie katechetki. Ale rozumiem schować się za plecami, to taki katolicki bohater. Miłego dnia. @@@ . |
#119 7 na 7 | maruda (5550 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Nie był katolikiem.> Wystarczy się douczyć nieco:> Od 1917 roku istniała tzw. ekskomunika latae sententiae, która polega na tym, że ktoś odrzucający doktryny i nauki kościelne, a kimś takim był (w zgodzie z tym co czytaliśmy wyżej) niewątpliwie sam Hitler, podlega ekskomunice automatycznej.Cytat:18. [23 w wersji dostępnej na stronie Watykanu] Nie trzeba jednak sądzić, jakoby Ciało Kościoła, dlatego że imieniem Chrystusowym jest naznaczone, nawet w czasie tej doczesnej pielgrzymki, składało się wyłącznie z członków odznaczających się świętością, albo z ludzi, którzy są od Boga do wiecznej chwały przeznaczeni. Nieskończonemu Zbawcy Naszego miłosierdziu to przypisać trzeba, że nie odmawia miejsca tu w swoim mistycznym Ciele tym, którym nie zabronił miejsca kiedyś na uczcie. Albowiem nie każdy grzech, choćby i ciężką był zbrodnią, jest już tej miary, aby z samej natury swojej wyłączył człowieka z Ciała Kościoła, jak to robi schizma, herezja lub apostazja.[...] Encyklika Piusa XII o Mistycznym Ciele Chrystusa wydana w 1944 roku Który z tych przypadków stanowił Hitler i tym razem proszę podeprzeć się wybitnym teologiem, znawcą prawa kościelnego, nie własna opinią. |
#120 5 na 5 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | Jeśli można prosić, odpowiedz: Dlaczego w kraju tak katolickim, jak Polska, jest tak wielu przestępców (że aż przepełniają więzienia)? Pozdrawiam
Server and receiver are both blind. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|