 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-05-2005 18:52 | Kowalski | Znak szatana ? | Witam, czy ułożenie palców w dłoni w taki sposób: \../ Czyli dwa środkowe schowane, dwa po bokach wystawione wraz z kciukiem, symbolizują szatana ? Jesli tak, to dla czego ? |
| młody_patriota (1 punktów) | >Witam, >czy ułożenie palców w dłoni w taki sposób: >\../ >Czyli dwa środkowe schowane, dwa po bokach wystawione wraz >z kciukiem, symbolizują szatana ? Jesli tak, to dla czego ? raczej tak ale to zalezy od tego czy reka jest przodem czy tylem odwrocona poniewaz jedno z tych ulozen symbolizuje "hardcore"czyli wg dzisiejszej mlodzierzy cos ostrego w stylu ale jazda... ale dlaczego symbolizuje to szatana nie wiem moze dlatego iz te 2 palce to rogi?? ..::Semper invicta::..
|
|
| Lachryma (64 punktów) | do symboli Szatana należy m.in pentagram, przewrócona ósemka (nieskończoność), zwierzę kozioł zaś jeśli chodzi o te palce, to częściej posłuchują się tym słuchacze metalu/ black metalu itp. którzy często nie mają nic wspólnego z Satanizmem LaVey'a ale pewności nie mam...
|
|
 | | Patuszkin (2279 punktów) | Myślę, że to symolizuje batoniki Twix. Piotrek Patucha
|
|
 | | mimbla (175 punktów) | >do symboli Szatana należy m.in pentagram > Z TEGO CO WIEM TO PENTAGRAM DAWNIEJ BYL SYMBOLEM OCHRONY PRZED ZŁYMI MOCAMI; JESZCZE O WIELE DAWNIEJ - PRZED NAGONKĄ KOS CIOŁA NA "SATANÓW"
|
|
| inhet (1073 punktów) | >Witam, >czy ułożenie palców w dłoni w taki sposób: >\../ >Czyli dwa środkowe schowane, dwa po bokach wystawione wraz >z kciukiem, symbolizują szatana ? Jesli tak, to dla czego ? To znaczy: "zasłużony pracownik tartaku zamawia pięć piw."
|
|
 | | mimbla (175 punktów) | HAHAHA
|
|
 | | @bsynt (151 punktów) |
> To znaczy: "zasłużony pracownik tartaku zamawia pięć piw." > Moim zdaniem znaczy to "niedowidzący rzeźnik zamawia 5 piw".
|
|
| Patuszkin (2279 punktów) | > Witam,> czy ułożenie palców w dłoni w taki sposób:> \../> Czyli dwa środkowe schowane, dwa po bokach wystawione wraz> z kciukiem, symbolizują szatana ? Jesli tak, to dla czego ?Jest jeszcze jedna opcja: To znak fryzjera, który pragnie zostać drwalem. Jest zresztą taki skecz Monty Pytona.  Piotrek Patucha
|
|
| ugaguga | może ma to jakiś związek z tym , że \../ to prawie przeciwieństwo iili
|
|
 | | aleksander (50 punktów) | > może ma to jakiś związek z tym , że \../ to prawie przeciwieństwo iili  Masz na mysli F U? [gadu-gadu: 4143634]
|
|
|  | |
| Myflowers (2721 punktów) | > Witam,> czy ułożenie palców w dłoni w taki sposób:> \../> Czyli dwa środkowe schowane, dwa po bokach wystawione wraz> z kciukiem, symbolizują szatana ? Jesli tak, to dla czego ?Jezeli Cię to naprawdę interesuje to sprobuję Ci odpowiedzieć. Rogi w kulturach starożytnych były symbolem ochrony(głowa byka u Atlantów, święty byk Apis w Egipcie, w kulturach staroskandynawskich i germańskich czczono łosia, a miejsce pomiedzy jego rogami uznawano za najbardziej bezpieczne, czyli znowu rogi jako symbol pchrony, opieki.) Takie ulozenie palców dloni, mialo zabezpieczac przed urokiem i wszelkimi czarownicami, odrzucic zły urok.A jezeli do tego za podejrzana rzucilo sie metalowy przedmiot, to juz mozna sie było czuć bezpiecznie. W momencie jak pojawilo sie chrześcijaństwo, wszytskim symbolom poganskim zaczęto przypisywać złą moc. Tak się zawsze działo, że każda nowa religia utożsamialo poprzednich ze złymi mocami .Tak tez sie stalo z symbolika rogów, którą uznano za symbol diabelski, bo jak wiesz zapewne, ze rogi dodano diabłu dopiero w chrześcijaństwie.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|