Racjonalista - Strona głównaDo treści
Znak szatana ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
10-05-2005 18:52KowalskiZnak szatana ?
Witam,
czy ułożenie palców w dłoni w taki sposób:
\../
Czyli dwa środkowe schowane, dwa po bokach wystawione wraz z kciukiem, symbolizują szatana ? Jesli tak, to dla czego ?

młody_patriota (1 punktów)
>Witam,
>czy ułożenie palców w dłoni w taki sposób:
>\../
>Czyli dwa środkowe schowane, dwa po bokach wystawione wraz
>z kciukiem, symbolizują szatana ? Jesli tak, to dla czego ?
raczej tak
ale to zalezy od tego czy reka jest przodem czy tylem odwrocona poniewaz jedno z tych ulozen symbolizuje "hardcore"czyli wg dzisiejszej mlodzierzy cos ostrego w stylu ale jazda...
ale dlaczego symbolizuje to szatana nie wiem moze dlatego iz te 2 palce to rogi??
..::Semper invicta::..
Lachryma (64 punktów)
do symboli Szatana należy m.in pentagram, przewrócona ósemka (nieskończoność), zwierzę kozioł
zaś jeśli chodzi o te palce, to częściej posłuchują się tym słuchacze metalu/ black metalu itp. którzy często nie mają nic wspólnego z Satanizmem LaVey'a
ale pewności nie mam...
Patuszkin (2279 punktów)
Myślę, że to symolizuje batoniki Twix.
Piotrek Patucha
mimbla (175 punktów)
>do symboli Szatana należy m.in pentagram
>
Z TEGO CO WIEM TO PENTAGRAM DAWNIEJ BYL SYMBOLEM OCHRONY PRZED ZŁYMI MOCAMI; JESZCZE O WIELE DAWNIEJ - PRZED NAGONKĄ KOS CIOŁA NA "SATANÓW"

inhet (1073 punktów)
>Witam,
>czy ułożenie palców w dłoni w taki sposób:
>\../
>Czyli dwa środkowe schowane, dwa po bokach wystawione wraz
>z kciukiem, symbolizują szatana ? Jesli tak, to dla czego ?
To znaczy: "zasłużony pracownik tartaku zamawia pięć piw."
mimbla (175 punktów)
HAHAHA
@bsynt (151 punktów)

> To znaczy: "zasłużony pracownik tartaku zamawia pięć piw."
>
Moim zdaniem znaczy to "niedowidzący rzeźnik zamawia 5 piw".
Patuszkin (2279 punktów)
>Witam,
>czy ułożenie palców w dłoni w taki sposób:
>\../
>Czyli dwa środkowe schowane, dwa po bokach wystawione wraz
>z kciukiem, symbolizują szatana ? Jesli tak, to dla czego ?

Jest jeszcze jedna opcja: To znak fryzjera, który pragnie zostać drwalem. Jest zresztą taki skecz Monty Pytona.
Piotrek Patucha
ugaguga
może ma to jakiś związek z tym , że \../ to prawie przeciwieństwo iili
aleksander (50 punktów)
>może ma to jakiś związek z tym , że \../ to prawie przeciwieństwo iili

Masz na mysli F U?
[gadu-gadu: 4143634]
ugaguga
Tak ,właśnie to
Myflowers (2721 punktów)
>Witam,
>czy ułożenie palców w dłoni w taki sposób:
>\../
>Czyli dwa środkowe schowane, dwa po bokach wystawione wraz
>z kciukiem, symbolizują szatana ? Jesli tak, to dla czego ?
Jezeli Cię to naprawdę interesuje to sprobuję Ci odpowiedzieć. Rogi w kulturach starożytnych były symbolem ochrony(głowa byka u Atlantów, święty byk Apis w Egipcie, w kulturach staroskandynawskich i germańskich czczono łosia, a miejsce pomiedzy jego rogami uznawano za najbardziej bezpieczne, czyli znowu rogi jako symbol pchrony, opieki.)
Takie ulozenie palców dloni, mialo zabezpieczac przed urokiem i wszelkimi czarownicami, odrzucic zły urok.A jezeli do tego za podejrzana rzucilo sie metalowy przedmiot, to juz mozna sie było czuć bezpiecznie. W momencie jak pojawilo sie chrześcijaństwo, wszytskim symbolom poganskim zaczęto przypisywać złą moc. Tak się zawsze działo, że każda nowa religia utożsamialo poprzednich ze złymi mocami .Tak tez sie stalo z symbolika rogów, którą uznano za symbol diabelski, bo jak wiesz zapewne, ze rogi dodano diabłu dopiero w chrześcijaństwie.


Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365