Piotr, nie odbieram tu, w Niemczech RM (moglbym przez internet, ale za malo mam czasu na te bzdure), wiec nie pomoge ci z ich nowymi "wyskokami". Swego jednak czasu trafilem na stronie RM na tekst antyniemiecki typu: "strzezcie sie Niemcow - oni staraja sie znow okupowac Europe! Juz 40% ludnosci Alzacji i Lotaryngii mowi po zakonczeniu wojny po niemiecku!!! Niemieckie firmy wykupuja tamtejsza gospodarke i dyskryminuja lokalna ludbosc!!!" Nie jest to apel "faszystowski" - pisze o nim tu, by wskazac na inny aspekt sprawy: poziom wiedzy w kregu RM. Wyslalem mailem autorowi apelu korekte, zawierajaca stwierdzenia typu: "nie 40% - a okolo 85% i to nie od 1945, a mniej wiecej 1000 lat. Poza tym, firmy niemieckie inwestuja w ten region w takiej samej mierze, w jakiej firmy francuskie inwestuja w przygranicze niemieckie. Ludzie po obu stronach Renu maja prace - i sa zadowoleni." w mailu uzylem formy grzecznosciowej "Wy" - pisanej oczywiscie z duzej litery. Odpowiedz, jaka dostalem, byla na poziomie RM" Nie przypominam sobie, bym byl z jakims gnojem z Niemiec na ty"... No comment... Wojtek
|