Czy kiedykolwiek będzie można przenosić się w czasie? Niktórzy mówią, że jeżeli osiągniemy prędkość większą od prędkości światła to owszem. Ja do nich nie należę, ale uważam, że wraz z wyprzedzeniem światła moglibyśmy z daleka oglądać przeszłość Ziemi (bo przeszłość innych ciał niebieskich już oglądmy np. patrząc na Słońce widzimy to co w rzeczywistości działa się tam ponad 8 min. temu.). Gdybyśmy osiągnęli prędkość chociażby 6 min. na dotarcie do Słońca, to (teoretycznie, bo na Słońce nie możemy polecieć- chodzi mi tylko o odległość) to widzielibyśmy to co się działo 2 min. przed naszym wystartowaniem. Jednak odległości są dużo większe. Najbliższa Ziemi gwiazda leżąca na drodze mlecznej jest oddalona od nas o 50 tys. lat świetlnych, więc gdybyśmy się na nią dostali np. w 50 lat (jak na razie nieosiągalna prędkość, ale mam nadzieję, że kiedykolwiek jakiekolwiek ciał wprawimy w taką prędkość, jeśli jest to możliwe) to widzielibyśmy Ziemię taką jaka była 4950 lat temu. To mołoby zapoczątkować nową erę, w której moglibyśmy z daleka obserwować Ziemię, ale nigdy byśmy się nie przenieśli w czasie, ponieważ to jest tylko zapisany obraz, a my żyjemy w teraźniejszości. Gdybyśmy obserwowali Ziemię moglibyśmy poznać cała historię powstania naszej planety i życia prześledzić w odcinkach. Czy to nie byłoby wspaniałe, tylko najważniejsza rzecz, czy keidykolwiek jakiekolwiek ciała wprawimy w tą prędkość, czy jest to fizycznie możliwe? P.S.Mam pytanko. Czy to prawda, że w kosmosie człowiek wolniej się starzeje? Jeśli tak to jak to możliwe?
|