Racjonalista - Strona głównaDo treści
Racjonalista a Kod Leonarda

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
01-12-2004 19:30malageniaRacjonalista a Kod Leonarda
chm...zastanawiam sie jaki wplyw na drukowane tresci na tej stronie ma ksiazka dana browna "kod leonarda da vinci"??? stronka ciekawa ale traci mi malutkim plagiatem....

Mariusz Agnosiewicz
Dziewczynko droga, treści Racjonalisty są wcześniejsze niż książka Browna, czy sugerujesz, że powinniśmy dochodzić odszkodowania od Browna? To jest drobnostka.
Problem w tym, że książkę Browna trudno traktować poważnie (w sensie prawdziwości w potocznym sensie tego słowa), więc doszukiwanie się podobieństw wynika z niezrozumienia naszych treści. Być może czytałaś fragmenciki nie całkiem na serio, z Nexusa, czy też wysoce spekulatywne hipotezy Mynarka? To publikowane było jako ciekawostka, była z tym polemika także nasza (zob. dział o Graalu).
Pomimo tego wciąż jest problem z tym, że nie wszyscy rozumieją znaczenie tych treści. Poszukiwacz sensacji nie da łatwo się przekonać. Ale to jest problem natury ogólnej: małej rzetelności i dociekliwości części czytelników. Obrazuje to choćby odbiór jawnie parodystycznego tekstu "Szczęśliwa kobieta" www.racjonalista.pl/kk.php/s,1867 Otóż wielu czytelników całkiem poważnie w komentarzach wyraża tam wątpliwości, że tekst nie jest do końca zgodny z prawdą... Innym przykładem są komentarze pod moim tekstem o Jehowych: www.racjonalista.pl/kk.php/s,53 gdzie wielu zarzuca mi, że napisałem to, aby robić dobrze swojemu kościółkowi, nie stwierdziwszy, że piszą do ateisty. Twoja mało mądra uwaga o plagiacie wpisuje się w te nierzetelne i w gruncie rzeczy naiwne czytanie i analizowanie treści Racjonalisty.
Roman (1901 punktów)
>Dziewczynko droga, treści Racjonalisty są wcześniejsze niż książka Browna, czy sugerujesz, że powinniśmy dochodzić odszkodowania od Browna? To jest drobnostka.
>Problem w tym, że książkę Browna trudno traktować poważnie (w sensie prawdziwości w potocznym sensie tego słowa)

Sporo informacji dot. watkow poruszanych przez Browna zawiera ksiazka 'Swiety Graal, swieta krew', wydana takze w Polsce kilka lat temu. Istnienie zakonu sw.Graala czyli straznikow jest dosc prawdopodobne, zwlaszcza ze odnaleziono liste wielkich mistrzow tego bractwa. Polecam wszystkim lekture .
--
RG

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365