Demonstracja w obronie Doliny Rospudy. Gdańsku pod Fontanną Neptuna W niedzielę 25 lutego o godz. 13.00 w Gdańsku na ulicy Długi Targ przy fontannie Neptuna rozpocznie się kolejny wiec przeciwko budowie autostrady przecinającej Dolinę Rospudy. Gdańska akcja jest drugą inicjatywa obywatelską broniącą unikalnych terenów przyrodniczych przed zagładą W najbliższych dniach zapowiadane jest rozpoczęcie prac budowlanych. Minister Środowiska oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zamierza wziąć pod uwagę głosu większości Polaków, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Komisji Europejskiej. Tylko nasze solidarne i zmasowane protesty mogą powstrzymać bezmyślną politykę naszych władz. Ubierzcie się na zielono lub weźcie zielone gadżety. Niech kolor zielony będzie symbolem obrony Doliny Rospudy oraz solidarności z osobami protestującymi tam na miejscu, które mimo zimna są zdeterminowane by bronić 20 tys. drzew, unikalnej fauny i flory przed bezmyślnym zniszczeniem. Zróbcie transparenty, przynieście banery oraz zielone wstążeczki. Najbliższe dni będą decydujące. Powiadomcie znajomych, przyjaciół, rodzinę. Niech każdy komu leżą na sercu dalsze losy Doliny Rospudy przyjdzie wyrazić swoją niezgodę na wandalizm i dewastację unikalnej przyrody. Razem możemy zdziałać więcej! |