10 marca 2007 roku na Politechnice Warszawskiej odbędzie się debata 1000 osób reprezentujących różne środowiska, pokolenia i regiony Polski. Tematem przewodnim II Kongresu Obywatelskiego będzie "Rozwój przez wspólnotę i konkurencyjność". Tematy Kongresu: Czy różne Polski mogą ze sobą prowadzić dialog? Co mogłoby być ich wspólnym mianownikiem? Czy potrafimy wybić się na nowoczesne państwo - jak je rozumiemy? Jakie wartości będą cenić Polacy w roku 2020? Kultura i demokracja w Polsce wobec rewolucji komunikacyjnej Enklawy modernizacji Polski. Jak powstają, jak działają, czy są wzorcem i drogą rozwoju całego kraju? Czy potrzebujemy polskich przedsiębiorstw globalnych? Polskie metropolie - między wyzwaniami globalizacji a potrzebą spójności regionalnej? Jakiej solidarności potrzebujemy? Solidarność między pokoleniami, solidarność wobec biednych i wykluczonych, solidarność w przedsiębiorstwie - jaka jest, jaka być powinna? Czy i jakiej polityki rodzinnej potrzebujemy? Czy polityka rodzinna jest dobrą odpowiedzią na spadek dzietności? Jakie pożytki z migracji Polaków dla modernizacji Polski? Wszyscy zainteresowani są mile widziani - wstęp wolny. |