 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-01-2005 10:38 | Suchecki | 21 gramów | Czy nauka wyjasniła dlaczego z chwilą śmierci tracimy 21 gramów wagi ciała? |
| Drobner | >Czy nauka wyjasniła dlaczego z chwilą śmierci tracimy 21 >gramów wagi ciała? A czy nauka stwierdziła, że z chwilą śmierci tracimy 21 gramów wagi ciała?
|
|
 | | Cieślański | ostatnie tchnienie | Suchecki, co ty nam tu.... toż to proste do udowodnienia. Z chwilą śmierci, przestajemy się kontrolować, czyli innyni słowy puszczają nam zwieracze cewki moczowej i odbytu. Nazywa się to eufemistycznie: "wydawaniem ostatniego tchnienia". Dla tego przebieramy zmarłych w świerze ciuszki przed ceremonią pogrzebową. Ty chyba nigdy nie byłeś na pasterce, kiedy w licznych wiernych umiera stary katolicki rok a rodzi się jego nowe wcielenie, czyli nowy młody jezus. Jak tam śmierdzi siarkowodorem!!! Pełny annal-real. Jak w historycznej stajence.
|
|
 | | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: 21 gramów | > A czy nauka stwierdziła, że z chwilą śmierci tracimy 21 gramów wagi ciała?Tak!, nauka teozofii, spirytyzmu i tym podobne doktryny dla gospodyń domowych, nie ublizając gospodyniom. Sam czytałem spirytystyczne nauki na temat jakoby dusza miała wage zblizona do mandarynki
|
|
|  | | Drobner | > >A czy nauka stwierdziła, że z chwilą śmierci tracimy 21 gramów wagi ciała?> Tak!, nauka teozofii, spirytyzmu i tym podobne doktryny dla gospodyń domowych, nie ublizając gospodyniom. Sam czytałem spirytystyczne nauki na temat jakoby dusza miała wage zblizona do mandarynki Chyba złożę zażalenie do szkół, które kończyłem. I do bibliotek, które odwiedzałem. Nigdy i nigdzie nie natknąłem się na najmniejsze wyniki tych szacownych nauk. Ba! Nawet TV też jest winne, a i w Rydzyjku też nie słyszałem. To chyba jakiś spisek, mający na celu odgrodzenie mnie od tych zdobyczy! ŻĄDAM BEZPOSREDNIEGO DOSTĘPU DO SPIRYTYZMU I TEOZOFII! Może Racjonalista zajmie się propagowaniem tych nauk, dla dobra ludzkości? Oby! Żądny pewnej wiedzy, Drobner
|
|
| Paweł B | >Czy nauka wyjasniła dlaczego z chwilą śmierci tracimy 21 >gramów wagi ciała?
nie... tak jak nie wyjasnila dlaczego ziemia jest plaska %-P
|
|
| Paweł B | >Czy nauka wyjasniła dlaczego z chwilą śmierci tracimy 21 >gramów wagi ciała?
nie... tak jak nie wyjasnila dlaczego ziemia jest plaska %-P
|
|
| gooa (746 punktów) | > Czy nauka wyjasniła dlaczego z chwilą śmierci tracimy 21> gramów wagi ciała?Liczy sie wielkosc, nie ciezar, przeciez mowimy; wielkodusznosc, a nie ciezkodusznosc.
|
|
| św.Marek | >Czy nauka wyjasniła dlaczego z chwilą śmierci tracimy 21 gramów wagi ciała?
Naukowcy wszystkich krajów jednoczcie się. Rzucajcie swoje drugorzędne badania nad genomem, strukturą Wszechświata, cząstkami elementarnymi i masą innych banalnych spraw, bo oto umierający człowiek traci 21 gramów swojej masy.
Chyba nie potrzeba nauki by to wyjaśnić. W momencie śmierci opuszcza ciało nieśmiertelna dusza, która waży dokładnie 21 gramów. Badania nad tym zjawiskiem prowadzone są przez najtęższe umysły teologiczne i wkrótce, po zważeniu jeszcze kilkudziesięciu tysięcy nieboszczyków zostanie to tryumfalnie ogłoszone przez Stolicę Apostolską jako niezbity dowód na istnienie życia pozagrobowego, a w konsekwencji piekła, nieba, czyśca...
___________ Pozdrawiam
|
|
 | | Krzysiu | Jak komuś utną głowę, to straci około7% swej wagi!!! To dopiero ubytek. A jak poderżniesz sobie żyły, to ... szczerze mówiąc nie wiem. Myślę że w chwili śmierci brakuje jakieś 1,5 - 2kg. No, a jak kogoś dopadnie dziki zwierz, to naprawdę nie wiadomo ile się waży w chwili śmierci. Wszystko zależy, z której strony zaczyna cię żreć. Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się, gdy się np. utopisz. Wtedy nawet przybędziesz na wadze (ok. 5kg w zależności od pojemności płuc). Kilkaset gram można też "przytyć" dostając serię z kałacha.
|
|
| Sylwester Głowacki (85 punktów) | > Czy nauka wyjasniła dlaczego z chwilą śmierci tracimy 21> gramów wagi ciała?To jest, domyślam się średnia. Agdzie odchylenie standardowe? Gdzie wielkość próbki, sóma próbek i inne dane niezbędne do wyzna czania przedziało ufności i innych takich? I jak tu zapewnić temu zagadnieniu NAUKOWĄ ŚCISŁOŚĆ?
|
|
 | | Cinquecento 777 | 21 gramów to niezbity dowód na to,iz jest to sprawa mistyczna :mianowicie 3x7=21 a jak kazdy wie trzy siódemki to znak złego :777 (tudziez pojemnosc mojego silnika w podrasowanym cinquecento) soo strach padł na wasze blade ;-P twarze .....zło jest w nas i ucieka po smierci ...czyli wszyscy po smierci ida czysci do nieba czyli nie ma piekła bo byłoby puste skoro piekło jest puste to nie ma zła jak nie ma zła to co sie przjmowac ...ide zerznac jakąs fajna laske CIAo bambino!!!
|
|
|  | | Krzysiu | 7 - to liczba symboliująca doskonałość. Pomyiło ci się chyba z liczbą 6, która właśnie symbolizuje niedoskonałość i grzech. Stąd też wziął się znak szatana 666.
|
|
| musculus | 21 gramów | Czy potrafi ktoś coś rzeczowo powiedzieć na temat z tytułu wątku? Temat mnie zainteresował. Pierwszy raz o tej sprawie czytałem w felietonie w czasopiśmie "Młody Technik" z lat 70-tych (a może nawet z 60-tych). Było tam napisane, że rzeczywiście stwierdzono i to niejednokrotnie, że każdy skontrolowany człowiek w chwili śmierci tracił 21 gramów - niezależnie od wzrostu, wieku, tuszy czy wyznania. Co więcej - stwierdzono, że zwierzęta też tracą na wadze. Mysz chyba kilka miligramów - ale też jest to wielkość stała, niezależna od "parametrów" danego osobnika. Niestety nie dysponuję już tym numerem "Młodego Technika". Nie mam innych źródeł informacji na ten temat (nie licząc filmu "21 gramów"). Przeczytałem Wasze dotychczasowe wypowiedzi i mam wrażenie, że większości z Was daleko bardziej do racjonalizmu, niż wielu wierzącym w Boga. Że w gruncie rzeczy jesteście ludźmi wierzącymi, niekiedy nawet fanatycznie, ale w ateizm. Czy jest na tym forum ktoś, kto mógłby się podzielić swoją racjonalną (znaczy to dla mnie tyle, co opartą o rozum i badania naukowe) wiedzą na ten temat?
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|