Racjonalista - Strona głównaDo treści
Neokatechumenat jako

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
14-03-2005 20:28A. RosenbergNeokatechumenat jako
Chciałbym pozwolić sobie na napisanie czegoś o niezwykle ciekawym zjawisku w KK mianowicie Neokatechumenacie. Nie wiem jednak, czy zrobić tutaj na forum, czy też napisać osobny artykuł. Może szanowna redakcja wyrazi pogląd?

AlfRamsey (257 punktów)Neokatechumenat jako
Bardzo ciekawy temat. Mozna by cos o nim napisac na racjonaliscie.


forum.eck.elk.pl/index.php?showtopic=738
Mariusz AgnosiewiczOdp: Neokatechumenat jako
>forum.eck.elk.pl/index.php?showtopic=738

Bardzo proszę o usuwanie wpisów z kryptoreklamą.
AlfRamsey (257 punktów)
>>forum.eck.elk.pl/index.php?showtopic=738
>Bardzo proszę o usuwanie wpisów z kryptoreklamą.

Tak z ciekawosci zapytam. Moge wiedziec ktory punkt regulaminu zlamalem??

Mariusz Agnosiewicz
Na forum nie mozna przemycac zadnej reklamy ani kryptoreklamy. Forum jest od dyskusji a nie reklamowania/ Prosze Cie Marku, abys usuwal wszystkie takie wpisy
św.Marek
>Na forum nie mozna przemycac zadnej reklamy ani kryptoreklamy. Forum jest od dyskusji a nie reklamowania/ Prosze Cie Marku, abys usuwal wszystkie takie wpisy

    Jasne, przyjęte do wiadomości. Ten zapis umknął mojej uwadze, ale niech będzie przestrogą dla innych. Odpowiedni wpis wkrótce znajdzie się w regulaminie, wtedy nie będzie już żadnych wątpliwości.

___________
Pozdrawiam
AlfRamsey (257 punktów)

>    Jasne, przyjęte do wiadomości. Ten zapis umknął mojej uwadze, ale niech będzie przestrogą dla innych. Odpowiedni wpis wkrótce znajdzie się w regulaminie, wtedy nie będzie już żadnych wątpliwości.

Czyli na razie nie ma zakazu uzywania takich wpisow??



Nie daj się skusić żadnemu bogu głoszonemu przez innych, choćby najlepszych. Znajdź Boga w samym sobie, większego nie znajdziesz nigdzie !
św.Marek
>Czyli na razie nie ma zakazu uzywania takich wpisow??

    Przecież umiesz czytać. Czytałeś co mówił MA, a to on tu decyduje co można, a co nie.

___________
Pozdrawiam
MaLk__
>    Przecież umiesz czytać. Czytałeś co mówił MA, a to on tu decyduje co można, a co nie.

Czyli jedynym obowiązującym tutaj regulaminem jest: jak sobie zażyczy MA, nawet jezeli zadziała to wstecz?
AlfRamsey (257 punktów)

>Czyli jedynym obowiązującym tutaj regulaminem jest: jak sobie zażyczy MA, nawet jezeli zadziała to wstecz?
>

Wlaśnie prawo nie dziala wstecz.


Nie daj się skusić żadnemu bogu głoszonemu przez innych, choćby najlepszych. Znajdź Boga w samym sobie, większego nie znajdziesz nigdzie !
MaLk__
>Wlaśnie prawo nie dziala wstecz.

Prawo nie, "regulamin" tego forum tak.

Mam ze swojej strony propozycję: szanowni właściciele i moderatorzy tego forum, zdajcie sobie wreszcie ten trud i spiszcie regulamin tego forum. Bo od jakiegoś czasu co chwilę dowiadujemy się o nowych zakazach, które wcześniej tutaj nie funkcjonowały. A regulamin streszczony do jednego zdania "MA decyduje co można a czego nie" jakoś mnie nie przekonuje - nie mam zamiaru przed każdą wypowiedzią zastanawiać się czy spodoba się naczelnemu, czy też nie...
św.Marek
>zdajcie sobie wreszcie ten trud i spiszcie regulamin tego forum.

    Regulamin jest na ukończeniu.

___________
Pozdrawiam
Mariusz Agnosiewicz
Dlaczego brak regulaminu sprowadzacie do absurdu? Przeciez ja doskonale wiem, ze to jest pewna slabosc, ktora staramy sie przezwyciezyc, ale to wszystko wymaga pracy, a nas nie ma za wielu do prowadzenia tego wielkiego portalu...

Nie jest tak, ze regulaminem jest to obecnie co mi sie spodoba! Nie wymyslam jakichs zasad dla forum, ktore powinny byc "intuicyjnie" znane czytelnikom i przestrzegane. Ale przeciez czlowiek inteligentny, jest w stanie zrozumiec pewne RUDYMENTARNE zasady, ktore obowiazuja na czyms takim jak FORUM DYSKUSYJNE, nawet bez pisania regulaminow. zasady rudymentarne to zasady wynikajace z istoty Forum. Istota jest wiec dyskusja, a nie np. reklamowanie jakichs stron w necie czy produktow. Jesli ktos w czasie dyskusji wyjezdza nagle z reklama, to jest to zwyczajny brak kultury i szacunku dla forum Racjonalisty. Kazdy tez jest chyba w stanie zrozumiec, ze cytujac poprzedniego wypowiadajacego sie nalezy usuwac z jego wypowiedzi zbedna tresc, aby nie powielac materialu i czynic dyskusje przejrzystymi.. Takich zasad jest jeszcze pare i one sa po prostu logiczne, wystarczy tylko troche pomyslec. Nie kazdy, zgodze sie, moze wiedziec, ze staramy sie, aby na naszym forum szanowano polszczyzne, bo w necie nie jest to cos szczegolnie szaznowane i malo ktore fora zwracaja na to uwage..

Regulamin bedzie wkrotce, jak napisal Marek, ja nie przyjmuje narzekan, bo nie mam sobie nic do zarzucenia,. pracuje tyle ile moge, jak cos ci sie nie podoba - pomoz, zaoferuj swoja pomoc dla Racjonalisty.
Mariusz AgnosiewiczNeokatechumenat jako
>Chciałbym pozwolić sobie na napisanie czegoś o niezwykle
>ciekawym zjawisku w KK mianowicie Neokatechumenacie. Nie
>wiem jednak, czy zrobić tutaj na forum, czy też napisać
>osobny artykuł. Może szanowna redakcja wyrazi pogląd?

Napisz, przyślij, ocenimy...
pozdrawiam
MA
EwaOdp: Neokatechumenat jako
Nalezalam kiedys jako nastolatka do tego ruchu. Z cala odpowiedzialnoscia stwierdzam ze to ruch (przynajmniej ten w ktorym ja bylam) o skrajnych cechach sekciarskich. Zniszczyli calkowicie psychike mojej matki. Moja nieco nadszarpneli. Leczylam sie u psychologa z poczucia winy. Sprobuje znalezc stronke na temat krytyki tego ugrupowania i jego metod.
Mariusz Agnosiewicz
>Sprobuje znalezc stronke na temat krytyki tego ugrupowania i jego metod.

Poki co krytyke tej organizacji podejmuja konserwatywnie nastawieni katolicy, tradycjonalisci, zob. np.:

www.antyk.org.pl/wiara/neokatechumenat.htm

www.czytanki.hox.pl/nogacki.html
Teresa
Skoro A. Rosenberg może pisać o neokatechumenacie, to ja mogłabym napisać o ruchu Odnowy w Duchu św.
W porównaniu z tym ruchem Neokatechumenat jest jak spotkanie towarzyskie.

Z punktu widzenia racjonalizmu w ruchu Odnowy są niemal same błędy.

Jednym z nich jest to, że ludzie z Odnowy poddają się emocjom i uważają, że nie potrzebują używać rozumu, bo jest to zbyt mało duchowe.

Natomiast pod względem tematyki ruch Odnowy ma tendencje do zajmowania złymi mocami i szatanem oraz uwalnianiem od ich wpływów.
A propos dzisiaj w Newsweek-u jest ciekawy artykuł o egzorcyzmach, bardzo polecam, żeby wejść w tą tematykę (zwłaszcza przypadki opętania u ludzi mających kontakt z magią).

Krótko mówiąc Ruch Odnowy charyzmatycznej boryka się z wieloma problemami.

Fragment z :
www.apolog(*)nowa_i_moce_ciemnosci/list.php

"Mimo że okres posoborowy niezupełnie spełnił nadzieje papieża Jana XXIII pragnącego "Nowej Pięćdziesiątnicy", to jednak jego modlitwa nie pozostała bez echa.
W świecie naznaczonym racjonalistycznym sceptycyzmem pojawiło się nowe doświadczenie Ducha Świętego i stało się wielkim i szerokim ruchem Odnowy na całym świecie.
Wszystko to, co jest napisane w Nowym Testamencie o charyzmatach - które ukazały się jako widzialne znaki przyjścia Ducha Świętego - nie jest jedynie historią okresu starożytnego, lecz stało się ponownie w pełni aktualne. Tam gdzie Duch Święty się przybliża, uświadamiany sobie jaśniej, na zasadzie kontrastu, wszystko, co Mu się sprzeciwia. Chesterton podkreślił to w znanym powiedzeniu: "Święty to ktoś, kto wie, że jest grzesznikiem".
Podczas gdy redukcjonistyczna i racjonalistyczna teologia sprowadza diabła i świat złych duchów do etykietki, która kryje wszystko, co zagraża subiektywnie człowiekowi, w Odnowie stwierdzamy ponowne uświadomienie sobie rzeczywistości Mocy Zła i jej groźną dla człowieka przebiegłość. (...)"

Ja mimo to bardzo lubię Odnowę w Duchu św., bo sama mam z nią dużo wspólnego.

Co o tym sądzicie?
Ewa
>>Sprobuje znalezc stronke na temat krytyki tego ugrupowania i jego metod.
>Poki co krytyke tej organizacji podejmuja konserwatywnie nastawieni katolicy, tradycjonalisci, zob. np.:
>www.antyk.org.pl/wiara/neokatechumenat.htm
>www.czytanki.hox.pl/nogacki.html

wlasnie o tej stronie myslalam!
Asia
>>>Sprobuje znalezc stronke na temat krytyki tego ugrupowania i jego metod.
>>Poki co krytyke tej organizacji podejmuja konserwatywnie nastawieni katolicy, tradycjonalisci, zob. np.:
>>www.antyk.org.pl/wiara/neokatechumenat.htm
>>www.czytanki.hox.pl/nogacki.html
>wlasnie o tej stronie myslalam!

Nie ma bardziej racjonalnej drogi od Neokatechumenatu w Kościele Katolickim - radykalna, twardo stojąca na ziemi, bez ściemy, bez odcieni szarości i bujania w obłokach. Życzę wszystkim bywalcom forum Wesołych Świąt Zmartwychwstania!
Asia
>Nalezalam kiedys jako nastolatka do tego ruchu. Z cala odpowiedzialnoscia stwierdzam ze to ruch (przynajmniej ten w ktorym ja bylam) o skrajnych cechach sekciarskich. Zniszczyli calkowicie psychike mojej matki. Moja nieco nadszarpneli. Leczylam sie u psychologa z poczucia winy. Sprobuje znalezc stronke na temat krytyki tego ugrupowania i jego metod.

Ewo! Moja rodzina nalezy do tego ruchu... i jestem w poelni zadowolona.. oni hyba tez.... sadze ze duzo mi to daje.... sadze ze kiedys powrocisz na Droge..
pozdrawiam i zycze Ci szczescia

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365