Dziendobry, odkrylem wasza strone calkowicie przez przypadek, od razu jednak zainteresowala mnie. Mam zamiar spedzic troche czasu na przestudiowanie jej w najskrytszych zakamarkach; uwazam, ze rozum jest najwieksza sila poznawcza, mam wiec profil odpowiedni dla racjonalisty, czyz nie ? Jednak w moim na razie krotkim lecz buzliwym zyciu nie mialem okazji by przeczytac az tak wiele uczonych ksiag (choc kilka ich przeczytalem) by moc pozwolic sobie na filozoficzne pogaduszki. Jak widze, bez odpowiednich zasobow cytatow tudziez retoryki tutaj sie dlugo nie pozyje... O tym i o owym popisze w mojej kandydaturze, jak juz bede pelnoletni  A jesli chodzi o pytanie, to widze, ze wasza strona omawia praktycznie kazdy temat. Chcialbym jednak uslyszec wasze zdanie o czyms, co wydaje mi sie wazne, a mianowicie o sztuce. Czy wedlug waszej mysli, czy tez mysli racjonalistycznej, sztuka ma byc potepiona jako przejaw jakichs nizszych uczuc, "rodem z epoki jaskiniowej" ? Czy wedlug was racjonalista nie moze byc artysta ? Moze skierujecie mnie na jakis inny serwis internetowy ktory stwarza mozliwosc dla ... hum, jakby to ujac... racjonalistycznego spojrzenia na swiat, z wydzieleniem malego prywatnego myslowego ogrodka w ktorym oddajemy sie kontemplacji Pieknego ? z rosnacym zainteresowaniem, Tomek PS: Jako mieszkaniec Francji, posiadam wychowanie oswieceniowe, i ciesze sie, ze cos takiego jak wasza strona istnieje w Polsce, w ktorej niestety zle sie dzieje ostatnio... ech, ja tez przezywam konflikt ideowy z moim ojcem-prawdziwym-polakiem-katolikiem. |