 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-04-2005 14:32 | Edward | Normalne forum PHpBB | Czy nie dało by się tu utworzyć normalnego, porządnego forum PHpBB? Oceniam serwis racjonalista.pl jako bardzo dobry serwis, ale jego główną wada jest brak porządnego forum. Forum, które mogłoby skupić osoby o racjonalnym podejsciu to życia, nie myślących schematami. Forum PHPBB jest w pełni darmowe i łatwe w instalacji, a tysiecy jego zalet chyba nie trzeba tu wymieniać. Wtedy mogłaby sie tu stworzyć taka forumowa społeczność. Prosze to rozważyć. |
| webmaster (moderator) | Normalne forum PHpBB | A czego ci brakuje na tym forum?
|
|
 | | Edek | Odp: Normalne forum PHpBB | >A czego ci brakuje na tym forum? > Generalnie rzecz ujmując -to wszytskiego.Mozna przecież wymieniać setki mozliwosci i zalet jakie ma klasyczne forum PHPBB... Ale najwazniejsza zaletą jest tworzenie pewnej wspólnoty wokół forum-kilku czy kilkunastysiecy osób,które gromadzą sie wokól forum i tworzą jego społecznośc.Taka wspólnota może powsatc tylko wokół forum PhpBB (zresztą samo hasło przewosnie owej gupy jest PhBPP-creating comunities). To forum które tu jest tez zapewne ma jakies zalety(chociaż ciezko je jakoś dojzrec)ale w porównaniu do forum PhpBB to jak maluch porównany do Mercedesa klasy S. Zresztą to jest tak oczywiste,że nie wiem czy w ogóle jest o czym dyskutować-99,9% for internetowych to fora PHpBB. Pozdrawiam.
|
|
|  | | Kanapon (99 punktów) | Sam skrypt forum można by zmienić, owszem ale to nieprawda że phbb tak dominuje. Popularność tego rozwiązania sprawia iż często korzystają z tego hakerzy. Są i inne skrypty jak np. Invision Power Board lub UBB.threads. Nie rozeznaję się w tej technlogii, ale wydaje mi się iż zwłaszcza ten ostatni byłby tu całkiem niezły. Nie zmieniał by niczego graficznie w zasadniczy sposób a jednak byłby zupełnie nową jakością. Właściwie to odświeżenie szaty graficznej również by się przydało bo naprawdę może być coś o wiele bardziej eleganckiego i uprzyjemniającego pobyt niż beż, brąz i szarość...
Zmiana skryptu forum na pewno nie odebrała By Wam zainteresowanych wizytami Tu. Śmiem twierdzić że byłoby wręcz przeciwnie.
|
|
| |  | | webmaster (moderator) | Grafika - kwestia gustu. Nadal jednak nie podaliście czegoś, czego byście używali, a czego tu nie ma.
|
|
| | |  | | Edek | >Grafika - kwestia gustu. Nadal jednak nie podaliście czegoś, czego byście używali, a czego tu nie ma. > 1.ilośc uzytkowników obecnych w danej chwili na forum 2.wysyłanie postów w interesujacych nas tematach na email 3.emblematy(tzw.avatary). 4.prywatne wiadomości 5.mozliwosc ignorowanie konkretnych uzytkwoników 5.dowolne ustawienie forum (widze watki które chce widzieć) 6.przejrzystośc i czytelność 7.mozliwośc wgrania dowolnej skórki forum 8.mozliwośc załozenia ankiety i setki innych fucnkcji .
|
|
| | | |  | | webmaster (moderator) | > 1.ilośc uzytkowników obecnych w danej chwili na forumCzyli zwykła ściema..  > 2.wysyłanie postów w interesujacych nas tematach na emailPomyślimy o tym. > 3.emblematy(tzw.avatary).Forum to miejsce wymiany zdań, czy obrazków? > 4.prywatne wiadomoście-mail nie wystarczy? > 5.mozliwosc ignorowanie konkretnych uzytkwonikówOd tego jest moderator, aby nie trzeba było się ignorować. > 5.dowolne ustawienie forum (widze watki które chce widzieć)Być może dodamy. > 6.przejrzystośc i czytelnośćKwestia przyzwyczajenia i umowy. Nie ma rozwiązania idealnego. > 7.mozliwośc wgrania dowolnej skórki forumForum musi pasować kolorystycznie do serwisu, bo jest jego częścią. > 8.mozliwośc załozenia ankietyNa to i tak zwykłemu użytkownikowi się nie pozwala.
|
|
| | | | |  | | Edek | > >1.ilośc uzytkowników obecnych w danej chwili na forum> Czyli zwykła ściema.. Dlaczego ściema?To bardzo ważna funkcja-chociażby z tego pwodu,iż wiem kto jest w danym momencie na forum-tak więc wiem czy moge liczyć na odpowiedź danej osoby akurat teraz czy też nie. > >2.wysyłanie postów w interesujacych nas tematach na email> Pomyślimy o tym.> >3.emblematy(tzw.avatary).> Forum to miejsce wymiany zdań, czy obrazków? Wymiana zdań.Tym niemniej emblematy charzkteruzuja konkrtenych uzytkowników.Kojarzymy ich własnie po emblemacie. > >4.prywatne wiadomości> e-mail nie wystarczy? Dla mnie nie.W porządnym forum PhpBB ustawiam sobie wysyłanie powiadomienia o nowych postach w interesujacych mnnie tematach-a tym samym oszczedzam swój czas-nie czytając tematów,które leżą poza sferą mojego zainteresowania. > >5.mozliwosc ignorowanie konkretnych uzytkwoników> Od tego jest moderator, aby nie trzeba było się ignorować. Dziwne podejscie..Jeżeli drażni mnie jakis uzytkownik-dodaje go do ignorowanych i nie ma problemu kłótni,bluzg czy po prostu działanai sobie na nerwy. > >5.dowolne ustawienie forum (widze watki które chce widzieć)> Być może dodamy.> >6.przejrzystośc i czytelność> Kwestia przyzwyczajenia i umowy. Nie ma rozwiązania idealnego. Dla mnie to forum jest nieczytelne-a do tego jako dla posiadacza wolnego łącza-mało ekonomiczne pod wzgledem czasowym-musze wchodzic w kazdy atek i go rozwijać ( awiec wczytaywać kazdy wątek).Wiekszośc osób ma w Polsce wolne łącza-a nie neostrade 1024 kb/s.(ja mam najwolniejszą neostrade). > >7.mozliwośc wgrania dowolnej skórki forum> Forum musi pasować kolorystycznie do serwisu, bo jest jego częścią. CZemu musi?To przeciez moze byc taka skórka jaka jest obecnie plus kilka innych do wyboru przez użytkowników. > >8.mozliwośc załozenia ankiety> Na to i tak zwykłemu użytkownikowi się nie pozwala. Nie rozumiem?Jak to nie pozwala sie uzytkownikowi na załozenie ankiety? Pisuje regularnie na kliku forach i na kazdym można sobie bez problemu zakłądac ankiety. Kolejna wada tego forum-limit znaków.Przeciez to absurd-żeby poruszyc dogłebnie jakikolwiek problem to nie da sie ot tak tylko przelecić po problemie pobieżnie.Trzewba sie mocno zagłebic w temat-a to czasmi może zajmować wiele zdań i mozna przekroczyć limit znaków w poscie jaki tu obowiazuje.Przecie forum to nie czta by pisac krótkie ,kilkuzdaniowe wiadomości. W ogóle obrona tego co tu jest obcnie nazywane forum,konfrontacja z najpopularniejszym na swiecie forum PhpBB to jak broinienie komputera Atari i mówinie ,że to super komputer. Nie che byc źle odebrany-zrobicie jak uwązacie-ja tu nie mam nic do gadania. Przedsatawiam tylko swoje spostzrezenia. Pozdrawiam >
|
|
| | | | | |  | | cis-moll | W ogóle nie wiem po co na taki temat dyskutować. Jest czymś oczywistym, że phpBB/txtBB jest znacznie lepsze i wygodniejsze. W ogóle Racjonalista.pl nie jest pod względem webmasterskim szczytem perfekcji  Na przykład linki w menu są zbyt blade.. pozdrawiam cis-moll --------------- www.fusa.boo.pl
|
|
| | | | | | |  | | webmaster (moderator) | > W ogóle Racjonalista.pl nie jest pod względem webmasterskim szczytem perfekcji  No jasne.. > Na przykład linki w menu są zbyt blade..Zrób lepsze to je zmienimy.
|
|
| | | | | | | |  | | cis-moll | > Zrób lepsze to je zmienimy.Nie ma się co denerwować  Kolor z 'hover' dałbym jako 'link', a kolor 'hover' ustaliłbym na #000 i już byłoby wyraźniej. Ja nie mówię, że Racjonalista.pl jest htmlowo zły. Chciałem tylko zasugerować, że drobne i regularne korekty leżą w dobrym zwyczaju każdego webmastera  pozdrawiam i cieszę się, że są jeszcze w Polsce racjonaliści (szczególnie w tych chwilach) ;-P
|
|
| dante (1 punktów) | Normalne forum PHpBB | czacika brakuje
|
|
 | | Kanapon (99 punktów) | Odp: Normalne forum PHpBB | No nie ma co tu gruchać po próżnicy. Akurat forum to przejaw konserwatyzmu Racjonalisty. Niestety ten konserwatyzm sprawia że widok jego owoców (forum właśnie) zniechęca / utrudnia zabierane głosu Was odwiedzającym.
Przeciez po coś skrypty w/w forum są tworzone. TO JEST DLA LUDZI i jest tworzone na podstawie tego czego ludzie (wielokroć więcej niż korzysta z tego forum) wymagają. Tu znowu władza wie najlepiej i nawet sie z tym nie kryje... Boga chcecie zasłonić czym się tylko da, skreślić skoro nie udaje się Wam Go zamknąc w ogranicznoych schematach myślowych ludzkiego rozumu i zasobu doswiadczeń, partię ludzi racjonalnych płodzicie a nie Reagujecie na wielokrotne prośby (wg mnie uzasadnione) o zmiany w jednym z elementów portalu, który po prostu, obiektywnie mówiąc (przez porównanie) idealnym / przyjaznym nie jest. Przeciez nic nie szkodzi zastosować skrypt (byle nie phBB wg mnie), wyłączyć avatary, gify, czaciki, PM (jeśli już koniecznie trzeba) i połączyć niską zasobożerność z przejrzystością i przyjaznością. Jeśli skrypty wadzą to przecież można udoskonalić ten co już jest (własny) tak by był przyjaźniejszy - po prostu zbliżony do tego co oferują w/w.
Natomiast szatę graficzną portalu sugeruję nieco zmianiać co rok / pół dla higieny oczu Was odwiedzajacych. Nie tylko ten zestaw barw i kształtów uchodzi za kojący, racjonalny, spokojny i wyważony...
Ech...
|
|
| Marcin_M (596 punktów) | Normalne forum PHpBB | Jak dla mnie to forum jest czytelne i w miarę dobrze zorganizowane. Uważam (podobnie jak przedmówcy), że jego główną wadą jest jego wygląd. Przydała by się jakaś odmiana. Nie musi być ona duża. Osobiście jestem za zmianą kolorystyki i wprowadzeniem avatarów, które charakteryzują konkretnych użytkowników. Warto tchnąć w Racjonalistę trochę świeżości. Może wtedy jeszcze więcej ludzi zacznie tutaj zaglądać?
|
|
 | | Gromateist (254 punktów) | Odp: Normalne forum PHpBB | Osobiście uważam, że czytelniej wyglądałoby forum PHpBB. Fora takie, oprócz możliwości oferowanych przez forum racjonalisty posiada mnóstwo innych zalet, jak chodźby wspomniane ignorowanie, awatary, możliwość zmiany skórki, prywatne wiadomości etc. Zmiana forum napewno by się racjonaliście przydała...
Każdy myślący człowiek jest ateistą
|
|
| gooa (746 punktów) | Normalne forum PHpBB | Forum Racjonalisty jest (ja to tak odbieram), dopelnieniem powaznie traktujacego sie serwisu, ktorego zamiarem jest przedstawienie wlasnych pogladow i ewentualnym sklonieniem do dyskusji. Zmiana wlasnego stylu w celu przyciagniecia wiekszej ilosci osob, nie gwarantuje "podniesienia poziomu" rozmow. Bardzo podoba mi sie szata graficzna, nieco rétro, a brazawe nastroje nieco wyciszaja i sklaniaja do refleksji. Avatary natomiast, spelniajace role sympatycznych identyfikatorw na forach, przeznaczonych do nieco lzejszych dyskucji, tutaj wydaja mi sie zupelnie zbedne, nie mowiac juz o prywatnych wiadomosciach itp. Chcialam rowniez napomknac, ze obserwujac i niekiedy uczestniczac sama w pewnych dyskusjach od jakiegos czasu, zauwazylam juz wiele wzlatajacych i spadajacych gwiazd, ktore wpadaly tutaj nie po to, aby dyskutowac, ale w celu przekonywania innych do swoich pogladow. A spadaly ...poniewaz albo byly "za madre", albo niezbyt dobrze wychowane.
|
|
 | | mohawk (2936 punktów) | Odp: Normalne forum PHpBB | Moim zdaniem, zamiast zajmować się bajeranckimi pierdołami dla gawiedzi, można by jakoś wyraźnie wyodrębnić w każdym wątku, dla zalogowanych użytkowników, posty od ostatniej wizyty. To jest chyba jedno z nielicznych ulepszeń, jakie naprawdę przydałyby się na tym forum. Może jeszcze likwidacja limitu znaków w poście.
|
|
| rumburak (8 punktów) | Normalne forum PHpBB | Tez jestem za przejsciem na phpBB ewentualnie inny system z tych najpopularnieszych, dla mnie to forum jest srednio czytelne, takie rozwiazanie jak obecnie sprawdza sie przy komentarzach do artykulow. Przy obszerniejszych tematach strona wydluza sie niebotycznie, pierwsze posty w swoich kategorach sa w calosci, wiec im ktos dluzszy napisze tym mniej ich bedzie na pierwszej stronie kategorii. Moze to tylko przeoczenie, ale nie zauwazylem mozliwosci poinformowania mnie o tym ze ktos odpowiedzial na moj post, co jest duzym brakiem. PMy czy lista obecnych na forum tez sie czasami przydaje, poza tym bardzo malo miejsca jest na forum, nie dosc ze strona ma te szare marginesy, to jeszcze samo forum jest "zduszone" przez menu po lewej.
|
|
 | | Marcin_M (596 punktów) | Odp: Normalne forum PHpBB | >Moze to tylko przeoczenie, ale nie zauwazylem mozliwosci >poinformowania mnie o tym ze ktos odpowiedzial na moj post, co >jest duzym brakiem.
Może to ty coś przeoczyłeś? Ja zawsze dostaję maila z informacją o odpowiedzi na mój post.
|
|
|  | | rumburak (8 punktów) | Tak nie zauwazylem z poczatku ze przychodza jednak maile, ale po to po to napisalem to "moze", wiec nie ma sie o co denerwowac.
|
|
| |  | | Marcin_M (596 punktów) | Spokojnie. Ja się nie denerwuję tylko informuję.
|
|
| św.Marek | Normalne forum PHpBB | Może pora jakoś to podsumować. Ci, którzy domagają się zmiany skryptu forum przyzwyczajeni są do potężnych for, pełnych różnorakich mechanizmów ułatwiających wzajemne relacje i kontakty. Takie boardy nastawione są na względnie stałe grupy bywalców obsługiwanych przez zastępy moderatorów i administratorów; rozwiązuje się tam problemy, można uzyskać różnoraką pomoc, poradę, wymieniać się nowinkami w zakresie softu, filmów, muzyki, itp. Takie fora najczęściej posiadają mnóstwo działów i poddziałów, często własne FTP do wymiany i pobierania, czaty, grupy robocze i całe mnóstwo atrakcji. Gdybym miał robić jakieś prównanie, to takie fora podobne są do luksusowego hotelu, gdzie wszystko nastawione jest na ułatwienie pobytu klientowi. Nasze forum nie jest przeznaczone na integrowanie się określonej grupy użytkowników, lecz służy wymianie pogladów dla odwiedzających i sympatyków Serwisu Racjonalista. Do wyartykułowania ich nie są potrzebne niezliczone narzędzia, jak do napisania listu nie potrzeba kupować sklepu papierniczego. Prostota w tym wypadku jest zaletą, bo nie wprowadza do rozmów niepotrzebnych elementów. Owszem, pewne korekty i zmiany są zawsze potrzebne, ale przecież Webmaster cały czas deklaruje chęć ich wprowadzania w ramach obecnego profilu. I w ramach rozsądku. Bo zupełnym nieporozumieniem jest domaganie się tzw. PW (prywatnej wiadomości), gdy dana osoba nie jest zarejestrowana. A jak jest, to przecież doskonalszym narzędziem jest mail. To samo z powiadamianiem o odpowiedziach: takie dostają wszyscy zarejestrowani. Gdzie to, na jakim forum osobom niezarejestrowanym należy się tyle samo, co zarejestrowanym? Nie mówiąc o absurdzie żądania powiadamiania, gdy użytkownik nie zarejestrowawszy się nie zostawił żadnego do siebie kontaktu. Znam od podszewki wiele for. To jest skromniejsze, ale dla osoby pragnącej wyrazić swoje poglądy czy porozmawiać jest aż nadto wystarczające. Kontynuując swoje porównanie innych for do luksusowego hotelu, to forum jest górskim schroniskiem, gdzie nie ma luksusowych wygód, ale można wypocząć i nabrać sił przed dalszą podróżą.
___________ Pozdrawiam
|
|
 | | Przebiśnieg | Odp: Normalne forum PHpBB | Moim zdaniem jest bardzo dobre i przejrzyste. Ale mam pytanie z innej beczki: Czy można zmniejszyć ilość znaków dostępną użytkownikowi w oknie tekstowym otwierającym wątek na forum? Np. o połowę? Niech ładnie zacznie i resztę umieści już w środeczku. Oczywiście ilość znaków w oknach wewnętrznych jest ok. wystarczy po prost wisać c.d. na początku kolejnego
|
|
 | | Krzysko | "Nasze forum nie jest przeznaczone na integrowanie się określonej grupy użytkowników, lecz służy wymianie pogladów dla odwiedzających i sympatyków Serwisu Racjonalista."Pokretny tekst. Nijak sie ma on do strony technicznej (integrowac czy nie a sprawa bugow w skrypcie?) a do tego przeczy oficjalnym zamiarom "Racjonalisty". Przynajmniej tak myslalem, ze "Racjonalista" chce zmieniac swiat i powoli stawac sie nie tylko wirtualny. W tym celu forum integrujace spolecznosc jest praktycznie niezbedne. Nie stoi to w sprzecznosci z mozliwoscia wymiany pogladow. Przyznam, ze im dluzej czytam to zdanie tym bardziej go nie rozumiem. "Do wyartykułowania ich nie są potrzebne niezliczone narzędzia, jak do napisania listu nie potrzeba kupować sklepu papierniczego. Prostota w tym wypadku jest zaletą, bo nie wprowadza do rozmów niepotrzebnych elementów"Tez jestem zwolennikiem prostoty. PM jest bez sensu a Avatary przyciagaja nastolatkow (z calym szacunkiem, tez nim bylem). Moje zarzuty nie dotycza braku wodotryskow: 1) Kiedys sie skarzylem, ze w mojej Operze cos jest nie tak. Webmaster nawet sie nie zainteresowal co, tylko odpisal "to Opera jest zla". Mile nie? 2) Ludzie "gubia" wysylane posty. 3) Struktura jest nieczytelna. Chodzi o za slabe wciecia. Mogloby ich wcale nie byc gdyby zrezygnowac ze struktury drzewiatej. Nie jest ona potrzebna bo dobra dyskusja nie schodzi z tematu a jesli juz to mozna uruchomic nowy watek i dac linka. Inteligentny czlowiek potrafi cytowac i bez tej struktury. A jesli juz musi ona byc (widze, ze autor sie przywiazal do swego dziecka) to moze nie rozwijac na dzien dobry wszystkich wypowiedzi? Naprawde musze argumentowac, ze to skutecznie utrudnia czytanie? A jesli juz chodzi o niepotrzebne elementy to ja bym wywalil infantylne emotikony. Jesli juz jestesmy tacy powazni, skupiamy sie na pogladach a nie na "plochej integracji" to po co te buzki? A zeby nie wyszlo, ze jestem golosowny to dam pierwszy lepszy przyklad prostego forum, ktore mi sie podoba: www.topr.com.pl/_forum/default.aspPS. Serwis ogolnie OK. webmaster duzo zrobil -- to widac, forum dziala jako tako, to WASZA strona ale...Po co ja robicie? Dla siebie?
|
|
|  | | św.Marek | Twoja wypowiedź jest celnym zobrazowaniem przysłowia, że kto chce psa uderzyć kija zawsze znajdzie. Zero konstruktywnych propozycji, samo wybrzydzanie i kręcenie nosem. Nie wiem, po co to napisałeś. Żeby się pożalić nad sobą?
___________ Pozdrawiam
|
|
| |  | | Krzysko (24 punktów) | > Twoja wypowiedź jest celnym zobrazowaniem przysłowia, że kto chce psa uderzyć kija zawsze znajdzie. Zero konstruktywnych propozycji, samo wybrzydzanie i kręcenie nosem. Nie wiem, po co to napisałeś. Żeby się pożalić nad sobą?> ___________> PozdrawiamDelikatnie mowiac "srednio" celnym bo jakie niby mialem powody by szukac pretekstu dla bicia psa? Na przyszlosc prosze odczekac 5 minut i chociaz przeczytac co sie komentuje. Zasygnalizowalem problem, podalem argumenty i rozpisalem sie jak ostatni naiwny . Pan Marek pokazal klase piszac krotki, jadowity nic nie wnoszacy poscik, ktory ma sie nijak do mojej wypowiedzi. Rozumiem, ze forum jest po to by wspolnie pof**kac na KK, religie, czasem filozoficznie pobelkotac albo pouzalac sie jacy to jestesmy przesladowani. Wskazane jest tez po raz N-ty dyskutowanie z jakimis wierzacym, ktory zaczyna po raz N-ty glupi prowokatorski watek. Jesli tak, to prosze sobie nie przeszkadzac i kisic sie w swoim sosie  . W koncu to nie moja piaskownica. PS. Bezwzgledne konczenie kazdego posta sygnaturka "pozdrawiam" przynosi zwykle niezamierzone, komiczne efekty.
|
|
| Krzysko | Normalne forum PHpBB | Kiedys pisalem o tym i byla awantura. Temat wraca wiec skomentowalem niedawno tu i post "nie doszedl". Teraz krotko:
Spolecznosc budujemy miedzy innymi za pomoca forum. Serwis oficjalnie chce budowac spolecznosc ale na forum tego nie widac... Zaczynam nabierac paskudengo podejrzenia, ze intencje autorow moga byc podszyte megalomania. Nie chca czegos budowac; chca by ich znano, czytano itp. Troche z grubej rury ale tak dalece posuniete samozadowolenie webmastera i calkowite olewanie propozycji daje do myslenia.
Jasne, ze to Wasze Panowie forum i Wasz serwis. Pomyslcie troche jednak ile zyskacie za pomoca polityki: "wolnosc Tomku w Twoim domku". Design serwisu jest ogolnie OK (mnie sie nawet bardzo podoba) ale forum to jakas lipa: nieczytelne i zabugowane. Pojawiaja sie nowe, krytyczne watki dotyczace strony techniczej forum co upewnia mnie, ze niekoniecznie sie kiedys wyglupilem. Propozycje mam taka:
Przemyslec sprawe forum powaznie albo...
Oficjalnie oswiadczyc, ze forum jest przykladem kawalka pieknie wykonanej roboty i nikt z przypadkowymi internautami nie bedzie dyskutowal.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|