 |
Wojewódzki i Figurski : cud - śmiechem ,żartem Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-12-2009 18:46 | zachaj (5239 punktów) | Wojewódzki i Figurski : cud - śmiechem ,żartem
7 na 7 | Powszechnie wiadome jest ,że Kuba Wojewódzki jest ateista. Zamieszczam link który mnie osobiście rozśmieszył audycja EskaRock : www.youtube.com/watch?v=lWb20O8AhrII pytanie - czy to obraża uczucia religijne? Jako osobę nie wierzącą - mnie to śmieszy ale wyobrażam sobie co czują kotooszołomy  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| lodowy (1486 punktów) | > Powszechnie wiadome jest ,że Kuba Wojewódzki jest ateista. Zamieszczam link który mnie osobiście> rozśmieszył audycja EskaRock :> www.youtube.com/watch?v=lWb20O8AhrI> I pytanie - czy to obraża uczucia religijne? Jako osobę nie wierzącą - mnie to śmieszy ale> wyobrażam sobie co czują kotooszołomy  Myślę, że obraża, ale nie wszystkich katolików, a jedynie pewną grupę. Ponieważ jestem za zgodną koegzystencją ateistów, katolików, agnostyków,mahometan itp itd. to nie jestem zwolennikiem balansowania na granicy obrażania czyichś uczuć. Np. nie używam sformułowań typu "kotooszołomy", nawet jeśli wiadomo, że są wśród katolików ludzie o różnych "odcieniach" religijności.
|
|
 | 2 na 2 | zachaj (5239 punktów) | > >Myślę, że obraża, ale nie wszystkich katolików, a jedynie pewną grupę. Ponieważ jestem za zgodną koegzystencją ateistów, katolików, agnostyków,mahometan itp itd. to nie jestem zwolennikiem balansowania na granicy obrażania czyichś uczuć. Np. nie używam sformułowań typu "kotooszołomy", nawet jeśli wiadomo, że są wśród katolików ludzie o różnych "odcieniach" religijności.
Czemu mam nie używać takiego określenia ? Jak chamsko oni zwracają się do nas! Wiem ,że nie należy brać przykładu z tych prostaków ale grzeczny ateizm nie działa, nie wystarcza i nie trafia do nich.
Audycje takie jak w EsceRock pokazują jak absurdalne i irracjonalne są wierzenia ludzi. Pokazują jak ludzie zaplątują się we własnej głupocie, jak łatwo biorą autorytet za prawdę zamiast prawdę za autorytet. Żyjemy w XXI wieku ,a ludzie wciąż wierzą w cuda !!!
Zamiast paragrafu o obrażaniu uczuć religijnych powinien być paragraf obrażania zdrowego rozsądku !!
|
|
|  | | lodowy (1486 punktów) | >Czemu mam nie używać takiego określenia ? Kultura osobista. Mnie tak wychowano, a Ciebie?
>Jak chamsko oni zwracają się do nas! Wiem ,że nie należy brać przykładu z tych prostaków ale grzeczny ateizm nie działa, nie wystarcza i nie trafia do nich. Czy tylko wierzący zwracają się do Ciebie chamsko? Osobiście nie zauważyłęm zależności światopogladu od chamstawa, ale może masz inne obserwacje. Może opiszeszkonkretne przykłady.
> Audycje takie jak w EsceRock pokazują jak absurdalne i irracjonalne są wierzenia ludzi. Pokazują jak ludzie zaplątują się we własnej głupocie, Prawdopodobnie wielu Twoich znajomych to katolicy. Czy w realu jesteś taki kozak i mówisz do nich "katooszołomie" i uświadamiasz im ich głupotę?
|
|
| |  | 1 na 1 | zachaj (5239 punktów) | >>Czemu mam nie używać takiego określenia ? >Kultura osobista. Mnie tak wychowano, a Ciebie?
Mnie wychowały chamy. Ateistyczne chamy ! Katooszołomy to jest najdelikatniejsza forma którą używam. Na co dzień używam gorszych epitetów. Po za tym staram się nie rozmawiać z katolikami czyli 99,9 % naszego kochanego kraju. Wybieram tylko jednostki inteligentne tak jak ateiści i racjonaliści. Jak ktoś mi mówi ,że chodzi do kościoła to śmieję mu się w twarz. Niestety u mnie to już odruch bezwarunkowy. Powstrzymuje się jedynie kiedy rozmawiam z babcią ze względu na jej wiek i stan zdrowia, choć ona doskonale zdaje sobie sprawę ,że jestem ateistą.
>>Jak chamsko oni zwracają się do nas! Wiem ,że nie należy brać przykładu z tych prostaków ale grzeczny ateizm nie działa, nie wystarcza i nie trafia do nich. >Czy tylko wierzący zwracają się do Ciebie chamsko? Osobiście nie zauważyłęm zależności światopogladu od chamstawa, ale może masz inne obserwacje. Może opiszeszkonkretne przykłady.
Ja właśnie dostrzegłem korelację katolik - cham , ateista - inteligent.
>> Audycje takie jak w EsceRock pokazują jak absurdalne i irracjonalne są wierzenia ludzi. Pokazują jak ludzie zaplątują się we własnej głupocie, >Prawdopodobnie wielu Twoich znajomych to katolicy. Czy w realu jesteś taki kozak i mówisz do nich "katooszołomie" i uświadamiasz im ich głupotę?
Nie znasz mnie. Więc Cie uświadomię ,w realu jestem kozak a tutaj to potulna owieczka. W realu jak ktoś mnie wkurw... to mu napier.. a tutaj pozwalam sobie na delikatną polemikę. Jak jesteś osoba wierzącą to nie mamy o czym gadać.
So...Do not fcuk with me
|
|
| | |  | | lodowy (1486 punktów) |
> Mnie wychowały chamy. Ateistyczne chamy !> Ja właśnie dostrzegłem korelację katolik - cham , ateista - inteligent.Można się pogubić kto w końcu jest tym chamem. > Nie znasz mnie. Więc Cie uświadomię ,w realu jestem kozak a tutaj to potulna owieczka. W realu jak ktoś mnie wkurw... to mu napier.. a tutaj pozwalam sobie na delikatną polemikę.Aż mnie zmroziło jak to przeczytałem. Widzę że z Tobą lepiej nie zadzierać. > So...Do not fcuk with meCoś Ci się poprzestawiało ... w wyrazie oczywiście.  A tak w ogóle to wyluzuj zachaj, to tylko forum. Pozdrawiam
|
|
| | | |  | | Zella (1321 punktów) |
>Aż mnie zmroziło jak to przeczytałem. Widzę że z Tobą lepiej nie zadzierać. >>So...Do not fcuk with me >Coś Ci się poprzestawiało ... w wyrazie oczywiście.<
Wycięłam poprzednie słownictwo!Tzw. "słówka" są skrócone,ale trudno ,bym ich nie znała ,nie słyszała ich na ulicy i tu i ówdzie!Moje niezadowolenie dotyczy Forumowiczów ,którzy plugawy język wnoszą do takiego miejsca, gdzie dyskutujemy o kulturze, nauce,uczonych ,szkole, młodzieży! Jestem oburzona ,że Forumowicz śmie w takim miejscu posługiwać się takimi wulgaryzmami! TaKa jest moja odpowiedź!
PS. Czasami ostrzejsze słowa wypisuje się w dowcipach, ale tam one mają swoje ,często "pointowe" miejsce! Zella
|
|
|  | 1 na 1 | Mateusz (879 punktów) | >Jak chamsko oni zwracają się do nas! Wiem ,że nie należy brać przykładu z tych prostaków ale grzeczny ateizm nie działa, nie wystarcza i nie trafia do nich.
Zgadzam się. Z chamem nie pogadasz. Historia - życie, daje przykłady. Gdy ma się do czynienia z agresywną patologią prowadzenie dialogu, humanitaryzm i reszta cywilizowanych metod zawodzi, bo natrafia na ścianę grubiaństwa i po prostu nieprzenikliwej głupoty. Jak w Tangu Mrożka. Inteligent bez argumentu siły polegnie w zderzeniu z prymitywną brutalnością i należy o tym pamiętać. Środki muszą być odpowiednie w stosunku do powstających zagrożeń.
Pozdrawiam.
|
|
| Meretseger (61860 punktów) | Bo ja wiem, czy to takie śmieszne... Mnie w ogóle nie śmieszy robienie ludzi w jajo, ale pewnie poczucia humoru nie mam
|
|
 | | zachaj (5239 punktów) | > Bo ja wiem, czy to takie śmieszne... Mnie w ogóle nie śmieszy robienie ludzi w jajo, ale pewnie poczucia humoru nie mam  A co byś zrobił , żeby ktoś zadzwonił do Ciebie i poprosił o ugaszenia "gorejącego krzaka" ?
|
|
|  | 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) |
> A co byś zrobiła , żeby ktoś zadzwonił do Ciebie i poprosił o ugaszenia "gorejącego krzaka" ?  Gdyby. Nie wiem. Może bym zaproponowała, żeby sobie na tym krzaku usiadł i nie zawracał mi różnych części ciała?
|
|
| |  | 2 na 2 | zachaj (5239 punktów) | > >A co byś zrobiła , żeby ktoś zadzwonił do Ciebie i poprosił o ugaszenia "gorejącego krzaka" ?  > Gdyby. Nie wiem. Może bym zaproponowała, żeby sobie na tym krzaku usiadł i nie zawracał mi różnych części ciała?Przepraszam Panią najmocniej  Teraz już wiem : Meretseger - (kochająca milczenie) - w mitologii egipskiej bogini-wąż, która pierwotnie symbolizowała niebezpieczeństwa pustyni.
|
|
| | |  | 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | W czasach Nowego Państwa patronka Teb Zachodnich - nekropoli królewskich i pracujących w nich rzemieślników i robotników. Hm... może dlatego nie mam poczucia humoru
|
|
| | | |  | | J.Szulc (5723 punktów) |
> Hm... może dlatego nie mam poczucia humoru  E tam... Jak chcesz, to masz... To poczucie humoru
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | julek (1527 punktów) |
Nie słyszałem nic niezwykłego , nic co by mogło być oznaką złego wychowania . A tak w ogóle to sądzę że Wojewódzki i Figurski to dwaj najwięksi "fajterzy naszej sprawy"  Nikt tak jak oni nie pokazuje co to wolność , nikt tak jak oni nie nadstawia głowy i nikt tak jak oni nie ma wyników w uświadamianiu "masie" że "można inaczej" . To że robią to co lubią - show i kasę to inna sprawa wcale nie osłabiająca ich "misji"  Nawet gdyby przeczytali to co napisałem i zaśmiewali się z określenia "misji" - olewam to - - niech robią tak dalej !! . - brawo ,brawo . pozdrawiam - dziecinny , choć stary julek
|
|
| | | | | |  | | kazz (25 punktów) | A tak w ogóle to sądzę że Wojewódzki i Figurski to dwaj najwięksi "fajterzy naszej sprawy"  > Nikt tak jak oni nie pokazuje co to wolność , nikt tak jak oni nie nadstawia głowy i nikt tak jak oni nie ma wyników w uświadamianiu "masie" że "można inaczej" .> To że robią to co lubią - show i kasę to inna sprawa wcale nie osłabiająca ich "misji"  Żadne to "nadstawianie głowy". Niech spróbują być tacy odważni w małych miejscowościach, gdzie burmistrz czy wójt grają z proboszczem w brydża.
|
|
| | | | |  | witwos (7120 punktów) (zablokowany) | > >Hm... może dlatego nie mam poczucia humoru  > E tam... Jak chcesz, to masz... To poczucie humoru>  Cieszę się, że piszesz.  Pozdrawiam wyjątkowo serdecznie.
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | J.Szulc (5723 punktów) |
Dziękuję za miłe słowa. "Powrót do normalności" - z lekkim wspomaganiem  Asertywność plus wolność słowa, to najbardziej pożądane cechy w konstrukcji wolnego "ja". Wikłając się w sieci zależności społecznych często ulegamy złudnemu wrażeniu, że jesteśmy sobą. Złudnemu... Dobrze jest czasem uświadomić sobie "ślepe uliczki", na które często wchodzimy. Śmiech i żart, ta swoista mądrość Stańczyka, pozwalają "z twarzą" wrócić "do siebie". Miniony czas (paskudny), to powód do wzniesienia pucharu i zawołania - Za nowe! Niech żyje bal
|
|
| | | |  | 2 na 2 witwos (7120 punktów) (zablokowany) |
> Hm... może dlatego nie mam poczucia humoru  To się popraw.Zostaw w spokoju te truchła pustynne, popraw makijaż. Może jednak będzie ze śniadaniem?
|
|
10 na 10 | Kowalska (14008 punktów) | > I pytanie - czy to obraża uczucia religijne? Jako osobę nie wierzącą - mnie to śmieszy ale> wyobrażam sobie co czują kotooszołomy  Ja jestem kotooszołomem. Mojego kota kocham bezgranicznie. Więc jak jeszcze raz, powiesz coś na kotooszołomów, to będziesz miał ze mną do czynienia. Rzekłam.
|
|
| |  | 3 na 3 |
| | |  | | pavvel (8272 punktów) | Ej, kociarze, zdaje się, że mieliście swój wątek? Czy teraz w każdym wątku planujecie fotki wklejać? Zachaj, jako autor wątku powinieneś i ich i siebie na szaro
|
|
| | | |  | 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | > Ej, kociarze, zdaje się, że mieliście swój wątek?> Czy teraz w każdym wątku planujecie fotki wklejać?> Zachaj, jako autor wątku powinieneś i ich i siebie na szaro  Fotek kotów nigdy dość
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | J.Szulc (5723 punktów) |
Chcąc humorystycznie "pociągnąć" Twoje słowa, powiem nawet, że zdjęcia "kociaków" miałyby jeszcze większe wzięcie  Co niektórzy tutaj mieliby całkiem "maślane" ślepka  Pozdrawiam  P.S. Koniec o kotach, bo zaraz mnie tu pogonią
|
|
| | |  | | J.Szulc (5723 punktów) |
Jeśli to kotka, to bardzo, bardzo proszę o maleństwo.... Obiecuję, że będzie mu u mnie hm... bosko...
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|