"... Bałtyk. Czy znasz swoje morze??, 22 kwietnia 2007 r. (niedziela)(...) >Międzynarodowy Dzień Ziemi, Klub Wysepka (były Klub Iks), ul. Polanki 66, Gdańsk. Wstęp wolny!..." - Nie bylem, przyznaje, ale znam to morze z roznych stron! mysle tak sobie gdy patrze na nie dzis z zimnego, dostojnego Sztokholmu, lub robie to z Helsinek czy Kopenhagi. Troche jednak zal okazji. Po drugiej stronie nie ma nic za darmo! No i ta chlodna atmosfera nawet w srodku lata. Wiedza ma tu jak wszystko inne swoja zawyzona cene, ograniczony dostep i wiekszosc zpauperyzowanych Szwedow nawet po ksztalceniu pozostaje wiecznymi ignorantami we wszystkim innym z poza pola wlasnego egoizmu. Lecz nie z tego powodu, alisci pisze odpowiedz na niepostawione pytanie. Czy nie byloby racjonalnie organizowac seminaria w Gdansku o Baltyku powiedzmy w Dniu Morza a o rolnictwie, ... powiedzmy w Dniu Ziemi w Lublinie? To takie nahalne niechlujstwo jezykowe Szwedow ktore czyni mnie do szalu wrazliwym na glupote jezykowych zestawien. Rozumiem ze to jest tylko wysepka wsrod balwanow i w sztormie pod wiatr. "A jednak mi zal.." spiewal polny poeta i mial troche racje... Tygrys Morski
|