Racjonalista - Strona głównaDo treści
Beatyfikacja i wyswiecenie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
04-04-2005 20:37DankaBeatyfikacja i wyswiecenie
Papiez zmarl.Watykan rozpocznie procedure beatyfikacyjna,jak ma sie to do cudow ktore powinien zaliczyc kandydat na swietego i ile tych cudow musi miec taki swiety czy beatyfikowany zeby komisja "przyklepala" takiego kandydata.

BrianBeatyfikacja i wyswiecenie
>Papiez zmarl.Watykan rozpocznie procedure
>beatyfikacyjna,jak ma sie to do cudow ktore powinien
>zaliczyc kandydat na swietego i ile tych cudow musi miec
>taki swiety czy beatyfikowany zeby komisja "przyklepala"
>takiego kandydata.
Z tego co wiem to dwa,lub śmierć i męka w obronie wiary.tyle przynajmniej naliczyli
PiusowiXII.
Kowalski (322 punktów)Odp: Beatyfikacja i wyswiecenie
Obecnie wystarczy chyba jeden:
www.racjonalista.pl/kk.php/s,325
punkt (XI)
lacertaa
>>Papiez zmarl.Watykan rozpocznie procedure
>>beatyfikacyjna,jak ma sie to do cudow ktore powinien
>>zaliczyc kandydat na swietego i ile tych cudow musi miec
>>taki swiety czy beatyfikowany zeby komisja "przyklepala"
>>takiego kandydata.
>Z tego co wiem to dwa,lub śmierć i męka w obronie wiary.tyle przynajmniej naliczyli
>PiusowiXII.

Co do PiusaXII to proces BEATYFIKACYJNY jeszcze nie dobiegł końca ,poza tym do tego aby zostać błogosławionym nie trzeba cudów. Po drugie tak jak napisałeś do tego aby zostać świętym wystarczy męczeństwo za wiarę, czy to nie dotyczy Jana Pawła II?
lacertaaBeatyfikacja i wyswiecenie
>Papiez zmarl.Watykan rozpocznie procedure
>beatyfikacyjna,jak ma sie to do cudow ktore powinien
>zaliczyc kandydat na swietego i ile tych cudow musi miec
>taki swiety czy beatyfikowany zeby komisja "przyklepala"
>takiego kandydata.

Kandydatowi na swietego wystarczy jeden cud, ale procedura beatyfikacyjna nie dotyczy świętego ale błogosławionego. Błogosławionym może zostać osoba szcególnie pobożna za życia. Proces kanonizacyjny dotyczy kandydatów na świętych.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365