Kwestia brzmi: czy nie zauwazacie zwiazku pomiedzy neoliberalizmem i fundamentalizmem? Czy mozna zdefiniowac neoliberalizm jako pragmatyczna filozofie dzialan majacych na celu odbudowanie materialnej ( w tym finansowej ) sily oligarchii, majacej w konsekwencji prowadzic do umocnienia sil reakcyjnych... moze nawet odbudowania feudalizmu ( faszyzmu ) w jakiejs neo formie? Czy neoliberalizm nie jest falsyfikacja czy naduzyciem slowa liberalizm? To powazne pytanie... W pewnym choc odleglym zwiazku z powyzszym jest inne pytanie: czy 'liberalizacja' kk za panowania JPII na inne religie w tym judaizm nie byla tylko polsrodkiem w glownym celu jakim byla odbudowa finansowych podstaw Watykanu i reszty struktury finansowej kk ( Opus Dei ) ? |