Racjonalista - Strona głównaDo treści
Festiwal Kutur Świata w Warszawie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
17-08-2007 09:37Jarek KubaszewskiFestiwal Kutur Świata w Warszawie
Sajgonki, fajki wodne, arabskie malunki henną na ciele i lekcje tańca - takie atrakcje szykują dla mieszkańców Warszawy uczestnicy festiwalu kultur. Pod hasłem "Cały Świat w Warszawie" przez miasto przejdzie 26 sierpnia parada, w której uczestniczyć będą reprezentanci różnych kultur mieszkający w stolicy - poinformowało biuro prasowe miasta Warszawy.
Impreza inspirowana jest Karnawałem w Rio de Janeiro, Notting Hill Carnival, hiszpańskimi fiestami ulicznymi. Paradę poprowadzą profesjonalni tancerze, a w rytmie muzyki uczestnicy parady zaprezentują swoje kultury. Do wzięcia udziału w zabawie będą zapraszani wszyscy przechodnie.

Oprócz parady na gości imprezy czekają także inne atrakcje. Organizatorzy przygotowują warsztaty taneczne, na których będzie można poznać tajniki m.in. salsy, samby, tańców peruwiańskich, czeczeńskich i karaibskich. Warszawiacy będą mogli obejrzeć regionalne przedstawienia teatralne, kupić na pamiątkę dzieła artystów z krajów rozwijających się: wyroby z wełny lamy, rzeźby, maski, hamaki, wiszące fotele, etniczną biżuterię, bajecznie kolorowe materiały, sakiewki itd.

Chętni będą mogli też kupić fajki wodne wraz z tytoniem w różnych smakach, dać się pomalować henną, nauczyć się parzyć yerba mate lub spróbować egzotycznych potraw. Smakosze będą mieli okazję skosztować etiopskiego placka yndzera z nadzieniem z soczewicy, wietnamskich naleśników na parze, kleistego ryżu czerwonego czy sajgonek.

W ramach imprezy zorganizowana zostanie także "Loteria tropikalna", w której każdy los wygrywa. Do wygrania będą oryginalne przedmioty pochodzące z krajów Południa: etniczne instrumenty, ręcznie wykonana biżuteria, elementy wystroju wnętrz i sztuki użytkowej.

Festiwal "Cały świat w Warszawie" odbędzie się w niedzielę 26 sierpnia. Impreza rozpocznie się ok. godz. 14 w pasażu Wiecha w okolicach kina "Atlantic". Stamtąd kolorowa parada przemaszeruje ulicą Chmielną i Nowym Światem na Krakowskie Przedmieście między Uniwersytetem Warszawskim a Akademią Sztuk Pięknych. Tam zabawa będzie trwała do późnego wieczora.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365