Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zycie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
27-05-2005 17:04AlfRamsey (257 punktów)Zycie
Co to jest życie?Jak powstało życie na ziemi?Jaka jest granica życia?
Co rozumiemy pod pojęciem zróżnicowanie życia i na czym ono dokładnie polega?
Jakie są zależności między istotami żywymi a środowiskiem?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Tomek S.
Czy to jakiś quiz?? Jeśli tak to co można wygrać??
Marcin_M (596 punktów)
>Co to jest życie?

Hmm... Termin "życie" ma wiele definicji, z których żadna nie jest jednoznaczna. Czasami istnieje problem czy coś można zakwalifikować do organizmów żywych, czy nie. Tak jest na przykład w przypadku wirusów.

>Jak powstało życie na ziemi?

Tutaj też jest ciężko cokolwiek powiedzieć. Istnieją różne teorie ale niewiadomo, która jest prawdziwa.

>Jaka jest granica życia?

Śmierć

>Co rozumiemy pod pojęciem zróżnicowanie życia i na czym ono
>dokładnie polega?

Ja tu rozumiem zróżnicowanie życia jako ogromną różnorodność istot żywych zamieszkujących naszą planetę. Chyba wiadomo na czym ona polega...

>Jakie są zależności między istotami żywymi a środowiskiem?

To jest temat rzeka. Przeczytaj sobie może jakiś podręcznik do ekologii.

Wróć do listy wątków działu Nauka

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365