Racjonalista - Strona głównaDo treści
człowiek

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
22-04-2006 20:55kulasczłowiek
Człowiek nie jest w stanie pojąć otaczającego nas świata. Dlaczego?Ponieważ nigdy nie zrozumie nieskończoności.Dla istoty ludzkiej tą nieskończonością jest Bóg. Racjonalista spyta jak można pokładać swoją wiarę w czymś czego się nie rozumie? A ja spytam jak można mieć stu procentową pewność że Bóg nie istnieje skoro nie wszystko rozumiemy. Jesteśmy tylko marnym pyłkiem a nasz rozum służy nam tylko do wyjaśniania rzeczy zrozumiałych na płaszczyżnie ludzkiej. To tak jakbyśmy położyli mrówkę na piłce.
Z jej perspektywy świat w jakim żyje jest nieskończenie rozległy.
Racjonaliści są właśnie takimi mrówkami którym to proste myślenie pomoże w życiu. Niech jednak zdają sobie sprawę z tego że obserwuje ich istota mądrzejsza. Dlatego też uważam, że racjonaliści mają błędny tok rozumowania aczkolwiek nie prymitywny.


lipschitz (1674 punktów)
>Człowiek nie jest w stanie pojąć otaczającego nas
>świata. Dlaczego?Ponieważ nigdy nie zrozumie
>nieskończoności.

Miałem kilku znajomych, którzy byli przekonani, że nigdy nie nauczą się grać w brydża, i rzeczywiście nie nauczyli się

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365