Człowiek nie jest w stanie pojąć otaczającego nas świata. Dlaczego?Ponieważ nigdy nie zrozumie nieskończoności.Dla istoty ludzkiej tą nieskończonością jest Bóg. Racjonalista spyta jak można pokładać swoją wiarę w czymś czego się nie rozumie? A ja spytam jak można mieć stu procentową pewność że Bóg nie istnieje skoro nie wszystko rozumiemy. Jesteśmy tylko marnym pyłkiem a nasz rozum służy nam tylko do wyjaśniania rzeczy zrozumiałych na płaszczyżnie ludzkiej. To tak jakbyśmy położyli mrówkę na piłce. Z jej perspektywy świat w jakim żyje jest nieskończenie rozległy. Racjonaliści są właśnie takimi mrówkami którym to proste myślenie pomoże w życiu. Niech jednak zdają sobie sprawę z tego że obserwuje ich istota mądrzejsza. Dlatego też uważam, że racjonaliści mają błędny tok rozumowania aczkolwiek nie prymitywny.
|