Wykładem poświęconym odpowiedzi na pytanie: Co to jest elektryczność?; rozpocznie się cykl spotkań pod hasłem ;Wydział Elektrotechniki i Automatyki otwarty dla wszystkich&. Pierwszy wykład odbędzie się 20 grudnia na Politechnice Gdańskiej. Do udziału w prelekcjach zaproszona jest młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych.Zadaniem wykładów jest przede wszystkim przekazanie w atrakcyjny i bardzo przystępny sposób wiedzy na temat najnowszych osiągnięć z dziedziny elektrotechniki, automatyki oraz robotyki. Dzięki spotkaniom młodzież szkolna ma poznać możliwości rozwoju, jakie wiążą się bezpośrednio ze studiami w szkole politechnicznej.Tematyka wykładów jest różnorodna, dotyka zarówno podstawowych praw, jak i najnowszych osiągnięć techniki. Pierwsza z cyklu prelekcji dotyczy z pozoru prostego pytania ;Co to jest elektryczność?.20 grudnia okażę proste doświadczenia z ładunkami elektrycznymi oraz spróbuję wyjaśić co to jest elektryczność, a to naprawdę trudne zadanie - mówi autor wykładu dr Andrzej Skiba, starszy wykładowca w Katedrze Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki.Kolejne spotkanie na PG zaplanowano na 10 stycznia 2008 r.
|