Należy bezzwłocznie wyzwolić wolność". Czy >jest ktoś kto może mi wyjaśnić jak można wyzwolić >wolność? Tak wyzwolenie jak i wolność są pojęcia w pewnym >stopniu względne, a połączenie ich w ten sposób, nawet jako >swoista metaforę jest dla mnie wręcz absurdalne... Nie absurdalne. To było bardzo przejrzyste i ważne przesłanie. Ludzie, szczególnie młodzież uważa się być wyzwolona, bo, np. nie pod zaborami,wolna, bo nie pod zakazami i nakazami innych. Ale czy potrafii w odpowiedni sposób zdobyć sie na wyrażanie własnego Ja, własnego zdania, własnych spostrzeżeń??
|