W ubiegłym roku Uniwersytet Szczeciński zafundował sobie wydział teologiczny, przyjmując na swoje utrzymanie kosztowne seminarium biskupie. Może by zaproponować w ramach równowagi intelektualnej, powołanie WYDZIAŁU MYSLI RACJONALISTYCZNEJ. Apeluję do studentów, którzy jeszcze nie są do głębi przepojeni złotymi myślami JP2 oraz do racjonalnie myślących wykładowców tej uczelni. POWALCZCIE O TEN WYDZIAŁ. Może będzie pierwszy w Polsce???
Jeśli będzie, ale chyba nie będzie...poza wszystkim, teologia to fach, gwarantujący w dzisiejszych cięzkich czasach zatrudnienie i niezłe utrzymanie. A racjonalizm...? Gdzie brak pojęcia o przedmiocie, tam właśnie słowa sa w robocie