Racjonalista - Strona głównaDo treści
Niezgodności Starego Testamentu.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
20-04-2008 17:14Brodka (49 punktów)Niezgodności Starego Testamentu.
Witam wszystkich serdecznie. Pragnę stworzyc książkę o ważnych i ciekawych informacjach w sprawie kościoła katolickiego. Chciałbym przybliżyc ludziom poglądy ludzi wierzących i ateistów. Dlatego właśnie zakładam ten wątek , ponieważ udzielając odpowiedzi w moich tropach będziecie mieli udział w tworzeniu książki o tematach związanych z KK. Zapraszam do udziału w dyskusji na czwarty temat: Niezgodności Starego Testamentu.
P.S. Prosiłbym o rozbudowane wypowiedzi. Na pewno zakładam wątek, który już występował w tym portalu, ale pisząc na tym wyrażacie zgodę na zamieszczenie w książce swoich wypowiedzi.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

IQ955 (2355 punktów)
>P.S. Prosiłbym o rozbudowane wypowiedzi. Napewno zakładam wątek, który już występował w tym
>portalu, ale pisząc na tym wyrażacie zgodę na zamieszczenie w książce swoich wypowiedzi.
To kto właściwie pisze tę książkę?


Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
Brodka (49 punktów)
Właściwie pisze ją każdy kto udziela sensownego zdania na dany temat.
20-04-2008 19:50 
 Ocena 5 na 5
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Właściwie pisze ją każdy kto udziela sensownego zdania na dany temat.
>

Zdanie się wypowiada lub wyraża a nie udziela. Udzielić można wywiadu, głosu lub kredytu.
Proponuję przed zabraniem się za pisanie książki jednak trochę poczytać.

Wałęsie to uchodzi, ale jest tylko jeden Wałęsa.


"Wizards don't believe in gods in the same way that most people
don't find it necessary to believe in, say, tables."
Terry Pratchett "Reaper Man"
20-04-2008 20:50 
 Ocena 1 na 1
IQ955 (2355 punktów)
>Właściwie pisze ją każdy kto udziela sensownego zdania na dany temat.
A kto będzie miał prawa autorskie?


Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
23-04-2008 18:15 
 Ocena 3 na 3
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)
>kto udziela sensownego zdania na dany temat.
>
Czy zdanie, "stary testament jest grubą książką", spełnia Pańskie oczekiwania sensowności?
Adam Barycki
Andrzej.51 (15814 punktów)
>Pragnę stworzyc książkę o ważnych i ciekawych informacjach w sprawie kościoła katolickiego. Dlatego właśnie zakładam ten wątek , ponieważ udzielając odpowiedzi w moich tropach będziecie mieli udział w tworzeniu książki o tematach związanych z KK. Zapraszam do udziału w dyskusji na czwarty temat: Niezgodności Starego Testamentu.

Niezgodności Starego Testamentu znam dość dużo. Oczekuję Twojej propozycji.
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)

>w tworzeniu książki o tematach związanych z KK.

Co to jest za potworek językowy?

>Niezgodności Starego Testamentu.

Niezgodności z czym???

Doprawdy, przyszły pisarz powinien co najmniej umieć skończyć myśl.

Najbardziej odkrywcza treść utonie w nieskładnym bełkocie gdy warsztat szwankuje.

"Wizards don't believe in gods in the same way that most people
don't find it necessary to believe in, say, tables."
Terry Pratchett "Reaper Man"
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)
Witam.

Ponieważ wątki, które proponujesz były już wielokrotnie eksploatowane na forum i pewnie niektórzy mają już dość pisania na ten temat, proponuję przejrzeć starsze wątki w działach "Religie" oraz "Kościół i Antyklerykalizm". Znajdziesz tam mnóstwo materiałów.
Również publikacje w dziale "Biblia" traktują o tym, np. "Sprzeczności ST"

Pozdrawiam i życzę sukcesu literackiego


Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
ramka (4752 punktów)
(zablokowany)
Ile książek zamierzasz pisać jednocześnie?
21-04-2008 23:19 
 Ocena 1 na 1
aries (252 punktów)
Niezgodnosc Starego Testamentu widze kazdego poranka o wschodzie Slonca. Albo gdy jestem u dentysty. Lub,gdy nie musialem wlasnego syna zarrznac na oltarzu Panskim.
23-04-2008 18:20 
 Ocena 1 na 1
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)
>Ile książek zamierzasz pisać jednocześnie?
>
Nie wiem ile książek zamierza napisać Autor, ale ja chcę ich przeczytać co najmniej osiem.
Adam Barycki
Kelly (2051 punktów)
Podmioty szatana z nas, forumowiczów. Jakim prawem gasimy takie szlachetne ambicyje?
22-04-2008 09:02 
 Ocena 2 na 2
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Podmioty szatana z nas, forumowiczów. Jakim prawem gasimy takie szlachetne ambicyje?

Bo ze szlachetnymi ambicjami jest jak z dobrymi intencjami.

Spotykając co rusz ludzie którzy "chcieli dobrze ale im nie wyszło" marzę, żeby przy swoich kompetencjach i umiejętnościach dla odmiany "chcieli źle".

Maddy

"Wizards don't believe in gods in the same way that most people
don't find it necessary to believe in, say, tables."
Terry Pratchett "Reaper Man"
22-04-2008 18:20 
 Ocena 2 na 2
Kelly (2051 punktów)
>Bo ze szlachetnymi ambicjami jest jak z dobrymi intencjami.
Esz. Wszyscy tak na nie narzekają, ale czymś przecież trzeba było, do diałba, piekło wybrukować ^^.
IQ955 (2355 punktów)
>Esz. Wszyscy tak na nie narzekają, ale czymś przecież trzeba było, do diałba, piekło wybrukować ^^.
Hmmm... W piekle chodzi się po brukach, a w niebie (o ile wiem) po miękkiej, pachnącej, wiecznie zielonej trawce. Coś w tym jest!


Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
22-04-2008 18:29 
 Ocena 1 na 1
IQ955 (2355 punktów)
>Spotykając co rusz ludzie którzy "chcieli dobrze ale im nie wyszło" marzę, żeby przy swoich kompetencjach i umiejętnościach dla odmiany "chcieli źle".
Takich "asymetrycznych" dylematów jest sporo.
Tym, co chcą dobrze - wychodzi inaczej, niż chcą - tym, co źle - przeważnie tak, jak chcą.
Mnie, na przykład, zastanawia także fakt, że zdecydowana większość dzieci jest sympatyczna, a zdecydowana większość dorosłych - raczej nie. Podobnie zresztą ze zdolnościami - genialne dziecko - co krok. Za genialnym (ba! nawet zdolnym) dorosłym trzeba się nieźle nalatać.

Z tym, że... nie traktuj tych wywodów zbyt serio.


Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
24-04-2008 10:01 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Mnie, na przykład, zastanawia także fakt, że zdecydowana większość dzieci jest sympatyczna, a zdecydowana większość dorosłych - raczej nie.
A co widzisz w dzieciach sympatycznego, czego nie mają dorośli?
.
25-04-2008 14:17 
 Ocena 1 na 1
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)

>A co widzisz w dzieciach sympatycznego, czego nie mają dorośli?
>.
Mniej infantylizmu.
Adam Barycki
IQ955 (2355 punktów)
>A co widzisz w dzieciach sympatycznego, czego nie mają dorośli?
Wymieniłbym (dla przykładu) trzy rzeczy:

1. Znacznie większą zgodność tego, co mówią z tym, co myślą,
2. Rozsądniejszy (bardziej ograniczony) zakres pragnień,
3. Naturalna ciekawość.

Ale, jak napisałem, nie traktuje tego zbyt poważnie, więc i nie chciałbym tego dalej wałkować.

Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>>A co widzisz w dzieciach sympatycznego, czego nie mają dorośli?
>Wymieniłbym (dla przykładu) trzy rzeczy:
>1. Znacznie większą zgodność tego, co mówią z tym, co myślą,
Obserwując siebie twierdzę, że jest odwrotnie.

>2. Rozsądniejszy (bardziej ograniczony) zakres pragnień,
Wg tego klucza wazony są sympatyczniejsze od dzieci.

>3. Naturalna ciekawość.
Naturalnie ciekawy jest każdy.

>Ale, jak napisałem, nie traktuje tego zbyt poważnie, więc i nie chciałbym tego dalej wałkować.
Ależ nie musisz!

Mnie "sympatyczność" zainteresowała, ponieważ mam koncepcję, że jest ona odwrotnością chamstwa. Przy rzetelnym podejściu byłaby przynajmniej szansa, by się do definicji tego pojęcia zbliżyć.
.
IQ955 (2355 punktów)
>Mnie "sympatyczność" zainteresowała, ponieważ mam koncepcję, że jest ona odwrotnością chamstwa. Przy rzetelnym podejściu byłaby przynajmniej szansa, by się do definicji tego pojęcia zbliżyć.
Prosiłem kiedyś w "Oazie Spokoju" o pomoc w zdefiniowaniu chamstwa. Niestety, nie udało się ustalić nic zadowalającego. Więc na razie się poddałem.


Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Prosiłem kiedyś w "Oazie Spokoju" o pomoc w zdefiniowaniu chamstwa.
Ciekawe czemu tam tylko. O, proszę - odezwała się moja naturalna ciekawość - sympatyczna wszak cecha.
.
IQ955 (2355 punktów)
>Ciekawe czemu tam tylko.
Był to okres jakiegoś intensywnego użerania i banowania na forum; obawiałem się, że taki "gorący" temat wywoła lawinę niepotrzebnych pyskówek. Może to zbytni pesymizm...


Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>niepotrzebnych pyskówek
Pyskówki są potrzebne. Niestety tym jedynie, którzy z nich mają korzyść, a bez nich przegraliby.
.
Zeus (54 punktów)
"Pragnę stworzyc książkę"
- zawsze myslalem ze ksiazki sie pisze. Witaj Stworco II.
elfir (1058 punktów)
Zapraszam do udziału w dyskusji na czwarty temat:
>Niezgodności Starego Testamentu.

Bog wymaga od ludzi przestrzegania zasad moralnych, ktorych im nie wpoil, nie nakazal, nie nauczyl.
Pierwszym oficjalnym zakazem bylo drzewo madrosci. Potem dlugo, dlugo nic i nagle wyskakuje z 10 przykazaniami.
Ale w miedzyczasie wygubil prawie cala ludzkosc (poza Noe i jego rodzina) za jakies jego zdaniem zle czyny (seks z "synami bozymi"?), ukaral Sodome i Gomore, Era i Onana, pogrozil Kainowi za zabicie brata, ale nie mial nic przeciwko:
- wspolzyciu corek z ojcem
- wielozenstwu
- niewolnictwu
- klamstwom i oszustwom (Abracham, Izaak, Jakub, Józef)
- wojnom
- gwałtom
- ofiarom z ludzi (ojciec zlozyl corke w ofierze - wariacja na temat archetypowego Prawa Niespodzianki)

Długi czas tolerowal nawet innych bogow.
aries (252 punktów)
Niezgodnosc Stareg Testamentu to prawie jak Zgodnosc Nowego Testamentu. Jestem OK. Wole dojrzale 40 latki przed jakimkolwiek Testamentem.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365