Czy aby napewno mamy XXI wiek? Zaczynam mieć wątpliwości... "Fakty i mity" nr 51/52.Artykuł A.Tarczyńskiej "Święty położnik". W skrócie: Bezdzietne pary,których nie stać na kosztowne (8-10 tys.pln)zapłodnienie in vitro,mogą nabyć cudowny gadżet zapewniający płodność.Jest to metrowej długości biała wstążka podbita pieczątką i opatrzona instrukcją obsługi: "Aby otrzymać potomstwo,(...)używa się paska i nim się przepasuje niewiasta polecająca się św.Dominikowi.Pasek ten jest zrobiony z białej wstążki na której wypisane są po łacinie początkowe słowa modlitwy >>O spem mi ram>O nadziejo przedziwna<<  ...)O otrzymanych łaskach prosimy zawiadomić Klasztor"Jeszcze informacja o dobrowolnej ofierze na klasztor i nr konta. Autorka cytuje też ( za "Naszym Dziennikiem") liczne listy od wdzięcznych użytkowników cudownego paska, dziś już szczęśliwych rodziców. I jak wam się to podoba? Gdybym swego czasu wiedziała o tym cudzie, dałabym sobie spokój z wyczerpującymi fizycznie figlami,obwiązałabym się sznurkiem i miała problem " z głowy".Ech, pomarzyć... A tak na poważnie:na pewno mamy XXI wiek? Pozdrawiam. |