Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ratunku!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
12-01-2006 02:44GosiaRatunku!
Czy aby napewno mamy XXI wiek? Zaczynam mieć wątpliwości...
"Fakty i mity" nr 51/52.Artykuł A.Tarczyńskiej "Święty położnik".
W skrócie:
Bezdzietne pary,których nie stać na kosztowne (8-10 tys.pln)zapłodnienie in vitro,mogą nabyć cudowny gadżet zapewniający płodność.Jest to metrowej długości biała wstążka podbita pieczątką i opatrzona instrukcją obsługi: "Aby otrzymać potomstwo,(...)używa się paska i nim się przepasuje niewiasta polecająca się św.Dominikowi.Pasek ten jest zrobiony z białej wstążki na której wypisane są po łacinie początkowe słowa modlitwy >>O spem mi ram>O nadziejo przedziwna<<...)O otrzymanych łaskach prosimy zawiadomić Klasztor"Jeszcze informacja o dobrowolnej ofierze na klasztor i nr konta.
Autorka cytuje też ( za "Naszym Dziennikiem") liczne listy od wdzięcznych użytkowników cudownego paska, dziś już szczęśliwych rodziców.
I jak wam się to podoba?
Gdybym swego czasu wiedziała o tym cudzie, dałabym sobie spokój z wyczerpującymi fizycznie figlami,obwiązałabym się sznurkiem i miała problem " z głowy".Ech, pomarzyć...
A tak na poważnie:na pewno mamy XXI wiek?
Pozdrawiam.

Marcin Klapczyński (3149 punktów)
No przecież św Tomasz z Akwinu pisał że dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów. Pasek ten zapewne chroni przed wszystkimi wiatrami, włącznie z wiatrami następującymi (np. po bigosie). Zapewne pieczęć i magiczne słowa (oczywiście po łacinie - quidquid latinum dictum est, altum viditur) chroni również przed podmuchem i czerwonym poblaskiem piekielnym.

A tak na poważnie. Duża część przypadków niepłodności (nie mylić z bezpłodnością) ma swoje podłoże psychiczne, zwłaszcza przypadki tzw. niepłodności niewyjaśnionej. Tyle ile jest przypadków, tyle może być przyczyn - uraz z dzieciństwa, brak zaufania wobec partnera, wzmożony stres, niepweność o jutro etc. Kto wie, być może na osobę głęboko wierzącą pasek taki podziała 'odblokowująco' i niejako terapeutycznie. Sama idea nie jest całkiem pozbawiona sensu. Ochydne jest darcie kasy na czyimś nieszczęściu i ubieranie tego w piękne słówka.
Oless (982 punktów)
Opisywany był przypadek gdy w wyniku kilkuletnich nieudanych prób zrodzenia potomstwa rozpadło się małżeństwo , a "winną" uznano kobietę.
Otóż zrozpaczona kobieta wypłakała się na ramieniu przyjaciela co doprowadziło do namiętnego wieczoru.
9 miesięcy później tatuś dowiedział się że czas zacząć płacić alimenty
JATO (2644 punktów)
No cuż. Pono "Wiara czyni cuda" !!!



Prawo Wylera: Nie ma rzeczy niemożliwych dla kogoś, kto nie musi ich zrobić sam.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365