>Czy da się w jakikolwiek sposób zatrzymać pole Można je rozproszyć, lub wykorzystać do pracy. Jeśli jest to stałe pole magnetycze to proponuję zrobić ekran z jednej lub lepiej kilku warstw ferromagnetyka albo np. blachy stalowej, (najlepiej transformatorowej), tam gdzie mamy do czynienia z polem zmiennym lub zmiennym ze składową stałą, można zastosować blachę miedzianą, w której będą generowane prądy wirowe, które można uziemić rozpraszając tym samym energię. Słyszałem również o hybrydowych ekranach z kilku warstw blachy stalowej i miedzianej, to dość skuteczna metoda przynajmniej jeśli chodzi o zastosowania w zestawach elektro-akustycznych.
"Są rzeczy, o których nawet filozofom się nie śniło" - i całe szczęście !!
|