Racjonalista - Strona głównaDo treści
Magnesy - bardzo dla mnie ważne

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
01-02-2006 21:48StosurMagnesy - bardzo dla mnie ważne
Czy da się w jakikolwiek sposób zatrzymać pole magnetyczne, tzn. mam dwa magnesy, przyciągają się, a potrzebny mi materiał który by włożony między nie zatrymywał/absorbował pole magnetyczne w dużym stopniu tak, by jeden magnes nie przyciągał się wzajemnie z drugim.

Fidel (4130 punktów)
>Czy da się w jakikolwiek sposób zatrzymać pole
Można je rozproszyć, lub wykorzystać do pracy.
Jeśli jest to stałe pole magnetycze to proponuję zrobić ekran z jednej lub lepiej kilku warstw ferromagnetyka albo np. blachy stalowej, (najlepiej transformatorowej), tam gdzie mamy do czynienia z polem zmiennym lub zmiennym ze składową stałą, można zastosować blachę miedzianą, w której będą generowane prądy wirowe, które można uziemić rozpraszając tym samym energię. Słyszałem również o hybrydowych ekranach z kilku warstw blachy stalowej i miedzianej, to dość skuteczna metoda przynajmniej jeśli chodzi o zastosowania w zestawach elektro-akustycznych.

"Są rzeczy, o których nawet filozofom się nie śniło" - i całe szczęście !!
Konowal (6291 punktów)
>Czy da się w jakikolwiek sposób zatrzymać pole
>magnetyczne, tzn. mam dwa magnesy, przyciągają się, a
>potrzebny mi materiał który by włożony między nie
>zatrymywał/absorbował pole magnetyczne w dużym stopniu tak,
>by jeden magnes nie przyciągał się wzajemnie z drugim.

da się


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie

Wróć do listy wątków działu Nauka

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365