Zwracam się do czytelników i użytkowników niniejszego forum z ogromną prośbą - mianowicie, czy jest na forum osoba umiejąca język łaciński, która zechciałaby nakreślić mi zrozummiale zagadnienie gramatyczne: "Gradatio adiectivorum" i "Adverbium", czyli stopniwanie przymiotników, oraz tworzenie z nich przysłówków ? Nauczycielka wytłumaczyła tak to zagadnienie, że o ocenach ze sprawdzianu lepiej nie mówić. Próbowałam szukać literatury na ten temat w bibliotekach, oraz inforacji w Internecie, ale temat jest opracowywany wszędzie badzo niezrozumiale. W podręczniku natomiast, prawie nic nie jest napisane. Będę bardzo wdzięczna za jakikolwiek odzew. Vendetta
|