 |
Drugie policzki pani Merkel Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-01-2016 21:31 | diogenes (42753 punktów) | Drugie policzki pani Merkel
2 na 2 | Sylwester 2015/16 z pewnością przejdzie do historii Niemiec. Zdaje się, że nie tylko z jednego powodu. Media na bieżąco informują o seksualnych deliktach przed katedrą w Kolonii. Zgłasza się coraz więcej poszkodowanych kobiet. Coraz silniej daje o sobie znać opór - obywatelski i polityczny - wobec polityki kanclerz Merkel. Gorzej pójść nie mogło, a tu oliwy do ognia dolewa była kustosz katedry w Kolonii: w wywiadzie dla FAZ twierdzi, że już kilka godzin przed północą miał miejsce regularny atak petard i sztucznych ogni na świątynię, którego celem było zakłócenie noworocznego nabożeństwa. Jak twierdzi kustosz, i w tym przypadku policja nie reagowała odpowiednio do sytuacji. W dodatku o podobnych atakach na np. synagogi czy meczety dowiadujemy się natychmiast, a ten aspekt kolońskiego sylwestra wciąż czeka na wyjaśnienie. Nocne zdjęcie katedry w Kolonii FAZ opatruje krótkim podpisem: atak na symbol. Nie wiem dlaczego autor nie sprecyzował, że chodzi o atak na symbol chrześcijaństwa - być może nie chce wywoływać duchów religijnych wojen? Ciekaw jestem, jak długo jeszcze pani kanclerz - szefowa Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej - nadstawiać będzie tzw. drugi policzek, bo, zdaje się, że i Niemcy i Europa mają już tego dość. www.faz.ne(*)-dombaumeisterin-14012317.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| finerbijk (17282 punktów) | Ciężko się wycofać z raz danych deklaracji, szczególnie politykom. "Welcome refugees" ale granice zamknięte, bo już nie dajemy rady. Ci ludzie sprzedają cały swój majątek, aby się opłacić przemytnikom i dostać do wymarzonej Europy. Zapraszanie ich a potem zamykanie przed nimi, to jest objaw cokolwiek schizofreniczny. Ktoś tu utracił kontakt z rzeczywistością. A przecież, to było tak łatwe do przewidzenia, że ta fala uchodźcza nigdy się nie skończy.
|
|
 | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >Ciężko się wycofać z raz danych deklaracji, szczególnie politykom.
Nie przeceniałbym moralnych skrupułów polityków związanych z deklaracjami.
>Ci ludzie sprzedają cały swój majątek, ...
Gdyby jeszcze zostawili za sobą Allaha ... Ale kto go kupi?
>...ta fala uchodźcza nigdy się nie skończy.
Skończy się. Europa będzie miała poważne problemy, jeśli zadecydują o tym uchodźcy, a nie europejscy politycy.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | | dzentelmen (2000 punktów) | |
|
 | | PerverserPerser (579 punktów) | >Ciężko się wycofać z raz danych deklaracji, szczególnie politykom. "Welcome refugees"< Wierność danym obietnicom to jest ostatnia rzecz jaka przychodzi politykom do głowy. Trzeba zadać pytanie dlaczego dano takie deklaracje. Włochy i Grecja od miesięcy informowały o zbliżającej się katastrofie. Merkel powoływała się na Dublin który później sama złamała. WikiLeaks prezentował depesze ambasadora USA w Syrii które mogą tłumaczyć nagłą wrażliwość Merkel. Chodzi tylko i wyłącznie o Syryjczyków. Cała reszta która się podczepiła to niepożądany efekt uboczny.
|
|
2 na 2 | dzentelmen (2000 punktów) | >... bo, zdaje się, że i >Niemcy i Europa mają już tego dość.
Taka jest potrzeba ekonomiczna. Zdaje się, że nie ma odwrotu. Grunt to dokonać redefinicji w obszarze organizacji, i zacząć egzekwować prawo, które już jest. Można dalej upychać ludzi jak sardynki w puche, albo obciąć limity co do ich ilości. Napisałem, że nie ma odwrotu, ale w tym sensie, że tak czy inaczej demografii się nie oszuka... jakby nie spojrzeć, ludzi w tzw. wieku produkcyjnym będzie niedostatek, za jakiś czas... Cała niemal Europa ma z tym problem. Nie mogę tylko zrozumieć tego, z jakiego powodu chaos zastąpił porządek, a ludzie bez ściślejszej kontroli zalewają Europę z rejonów głównie pochłoniętych albo konfliktem (Bliski Wschód), albo "rozkładem" ekonomicznym (Afganistan, kraje Afryki)... Oczywiście wyjaśnienia są różne, ale ilu spośród tego tłumu to potrzebujący, a ilu "potrzebuje" Europa?
Pozdrawiam.
"Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.
|
|
 | 1 na 1 | GrzeTor (1279 punktów) | >Taka jest potrzeba ekonomiczna.
Sprowadzanie do Niemiec losowych ludzi z obszarów o niższej inteligencji niż Niemcy nie jest rozsądne ekonomicznie. Wraz z czasem rośnie zapotrzebowanie na ludzi zdolnych, a spada na proste prace mechaniczne.
|
|
|  | 1 na 1 | dzentelmen (2000 punktów) | > Sprowadzanie do Niemiec losowych ludzi z obszarów o niższej inteligencji niż Niemcy nie jest rozsądne ekonomicznie. Wraz z czasem rośnie zapotrzebowanie na ludzi zdolnych, a spada na proste prace mechaniczne.Najwidoczniej mamy do czynienia z gwałtem na zdrowym rozsądku. Ale może jest też tak, że wielu opcji nie ma. Cytat:Różnica w podejściu jest po części spowodowana demografią krajów. Ludność pracująca w Wielkiej Brytanii jest młodsza i składa się z w większym stopniu z imigrantów. Decyzja z 2004 podjęta przez niektóre państwa Unii Europejskiej, w tym Niemcy, w obawie przed zalaniem rynku europejskiego masą niewykwalifikowanych pracowników, która mówiła o tymczasowym uniemożliwieniu napływu imigrantów z nowych państw członkowskich, skłoniła ludzi do szukania pracy właśnie w Wielkiej Brytanii, gdzie przepisy te nie były egzekwowane.
Tendencje demograficzne w Niemczech pokazują, że wydatki publiczne na emerytury wzrosną od 2 do 3 procent PKB kraju, osiągając jeden z najwyższych poziomów wśród państw UE. Jest więc dla nich priorytetem, by pozyskać niezbędną siłę roboczą. Dlatego właśnie są bardziej otwarci na imigrantów.
centrumsch(*)-lekiem-europejska-demografie/Pozdrawiam. "Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.
|
|
| |  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | > Jest więc dla nich priorytetem, by pozyskać niezbędną siłę roboczą.Nie chodzi tylko o pozyskanie siły roboczej, ale jej wykształcenie w Niemczech, również na uniwersyteckim poziomie, np.: www.uni-sa(*)=99%252525252525252525253Fty
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| | |  | | dzentelmen (2000 punktów) | >>Jest więc dla nich priorytetem, by pozyskać niezbędną siłę roboczą. >Nie chodzi tylko o pozyskanie siły roboczej, ale jej wykształcenie w Niemczech, również na uniwersyteckim poziomie...
I chyba m.in. o to chodzi. Możliwe, że "pomysłodawcy" tego przedsięwzięcia nastawieni są na inwestycję przede wszystkim w dzisiejszych 15 latków i młodszych, a nie 30 latków... Trudne do przewidzenia są skutki, ale skoro jest to polityka długofalowa, to być może są to tylko "złe -dobrego- początki"... oby.
Pozdrawiam.
"Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Możliwe, że "pomysłodawcy" tego przedsięwzięcia nastawieni są na inwestycję przede wszystkim w dzisiejszych 15 latków i młodszych, a nie 30 latków...
Możliwe. Obserwacja z rodzinnego podwórka (potwierdzająca powyższą hipotezę): rodzinka emigruje do USA. Rodzice pozostali tzw. siłą roboczą, ale dzieci (przy wyjeździe miały 12-15 lat) to już lekarze, prawnicy, analitycy biznesu...
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | dzentelmen (2000 punktów) | >>Możliwe, że "pomysłodawcy" tego przedsięwzięcia nastawieni są na inwestycję przede wszystkim w dzisiejszych 15 latków i młodszych, a nie 30 latków... >Możliwe. Obserwacja z rodzinnego podwórka (potwierdzająca powyższą hipotezę): rodzinka emigruje do USA. Rodzice pozostali tzw. siłą roboczą, ale dzieci (przy wyjeździe miały 12-15 lat) to już lekarze, prawnicy, analitycy biznesu...
No właśnie, w tym chyba tkwi szkopuł. Jednak dodatkowym problemem, zdaje się "przepaść" kulturowa, i fakt, skąd ci ludzie przybywają, w świetle obecnej sytuacji międzynarodowej to ma niestety znaczenie... Każdy z nich jest łatwym celem (dużo łatwiejszym niż Europejczyk) dla "islamskich wykolejeńców", radykałów i całej tej rzeszy, która organizuje dżihad...
Pozdrawiam.
"Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.
|
|
| |  | 1 na 1 | PerverserPerser (579 punktów) | >Najwidoczniej mamy do czynienia z gwałtem na zdrowym rozsądku. Ale może jest też tak, że wielu opcji nie ma.< Gdy jest powódź to zdrowy rozsądek nakazuje podwyższać wały ochronne. Bruksela i Berlin dyskutują jak rozdzielić zalewające masy wody na całą Europę.
|
|
| | |  | | dzentelmen (2000 punktów) | > ... Bruksela i Berlin dyskutują jak rozdzielić zalewające masy wody na całą Europę.Nie wiem jak Ty, ja widzę dyktat -nie- dyskusję...  Pozdrawiam. "Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.
|
|
|  | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >Sprowadzanie do Niemiec losowych ludzi z obszarów o niższej inteligencji niż Niemcy ...
Skąd wiesz, że są to ludzie o niższej inteligencji? Z pewnością mają deficyty w wykształceniu i tzw. kompetencji kulturowej, ale to można wyrównać poprzez różnego rodzaju kursy, szkoły, uniwersytety. W tej materii Niemcy nie próżnują, ale to bieżące incydenty zwracają uwagę opinii publicznej. Problemem są w zasadzie możliwości systemu inkulturacji przybyszów, jego "pojemność" (został całkowicie niedoszacowany). A co do inteligencji: jakie świadectwo wystawia inteligencji niemieckim politykom otwarcie granic państwa (i w ogóle Unii)? Nie rozumiały gały co brały? Czy podcinanie gałęzi, na której się żyje to inteligentne zachowanie?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| |  | 1 na 1 | Hodża (11172 punktów) | >A co do inteligencji: jakie świadectwo wystawia inteligencji niemieckim politykom otwarcie granic państwa (i w ogóle Unii)?
Być może lepsze, niż to z pozoru może się wydawać.
Już piszę, w czym rzecz.
Warto prześledzić kształtowanie się relacji zjednoczonego państwa niemieckiego z obszarem islamu od końca XIX wieku. Turcja, wiemy, była sojusznikiem Niemiec w pierwszej wojnie a w drugiej zachowała życzliwą neutralność, umożliwiając m.in. swobodne działanie niemieckiego wywiadu. Teraz sytuacja w regionie wygląda tak, że w dużej mierze za sprawą polityki ekonomicznej Niemiec Grecja, przez którą dokonuje się tranzyt większej części obecnej fali imigracji, ma przetrącony kręgosłup ekonomiczny i całe pokolenia zajmie jej powrót do sytuacji, w której nie będzie jej ciążył uwieszony u szyi młyński kamień gigantycznego zadłużenia: choćby nawet Grecy chcieli, to nie mają dość pieniędzy na to, by podołać kolosalnemu zadaniu uszczelnienia poszarpanej morskiej granicy z Turcją z setkami wysepek, z których każda musiałaby mieć swój posterunek lub systemy monitoringu.
Ratunek dla Europy byłby w przeznaczeniu wielkich kwot na ten cel z budżetu Unii, ale zamiast tego pojawiła się, rzucona tylko po to, by wywołać kontrowersje i sprzeciw, idea ponadnarodowej straży granicznej, która mogłaby być przerzucana do poszczególnych krajów nie radzących sobie z ochroną zewnętrznych granic Unii nawet bez ich zgody, jaskrawe i drastyczne ograniczenie suwerenności państwowej. Myśl, że tego rodzaju sprowadzenie państw granicznych Unii do roli kresowych peryferii metropolii mogłaby zostać zaakceptowana w Polsce czy Wielkiej Brytanii może wzbudzić jedynie uśmiech politowania.
Wreszcie więc, wiedząc, że wprowadzając dyskusje w tego rodzaju kanał Unia nie podejmie żadnych decyzji, a nawet jeśli je podejmie, nie ma szans na ich wdrożenie, zostaje przedstawiona następna propozycja: aby zachęcić Turcję do tego, by zamiast po cichu ułatwiać napływ bliskowschodnich mas do Europy zaczęła strzec swoich granic wysyła się tam miliard euro (na początek) i forsuje ideę szybszego wprowadzenia Turcji do UE.
Ten Zugzwang Niemcy przygotowały pospołu z Turcją i nie chodzi w nim o wprowadzenie do Europy milionów uchodźców wyznania mahometańskiego, ale dziesiątek milionów Turków.
Dixi et salvavi animam meam
|
|
| |  | | GrzeTor (1279 punktów) |
Pozycja w rankingach w testach na inteligencję: iq-researc(*)average-iq-by-country/sy-syriaPrzykładowe wyniki w matematyce (zależne zarówno od zdolności jak i od edukacji): www.unz.co(*)workers-from-syria-or-hungary/Dodatkowo w samej Syrii jest podział na cywilizowane i rozwinięte obszary wybrzeża i w pobliżu wybrzeża i bardziej zacofane obszary pustyni. Wybrzeże nadal jest pod kontrolą Assada, a Państwo Islamskie opanowało pustynię - skąd jest więcej uchodźców? Wg niektórych opinii z pustyni: natemat.pl(*)ze-i-wstyd-mi-narobia-balaganu"Wielu ekspertów przekonuje, że Polska mogłaby skorzystać na przyjęciu uchodźców i imigrantów, bo Syryjczycy są wykształceni, a swoją przedsiębiorczością mogą wiele wnieść nawet do naszej gospodarki. Tak mówi ktoś, kto nie rozumie realiów. Jeśli syryjski stomatolog straci dom na wojnie, to przeprowadzi się do Libanu, Turcji czy Jordanii i nie musząc uczyć się języka, będzie zarabiał dwa razy więcej niż polski dentysta. Ci, którzy szturmują granice, to w większości słabo wyedukowani ludzie z pustyni."
|
|
| | |  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | > "Wielu ekspertów przekonuje, że Polska mogłaby skorzystać na przyjęciu uchodźców...> Tak mówi ktoś, kto nie rozumie realiów.Początkową euforię zastąpiła coraz mocniejsza krytyka już nie tylko Merkel, ale i jej partii. I pomyśleć, że nawet szef Mercedesa obiecywał sobie po uchodźcach ... gospodarczego cudu: www.faz.ne(*)wunder-ausloesen-13803671.htmlNajwyraźniej coś zaburzyło mu "rozumienie realiów" ...
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
 | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | > Nie mogę tylko zrozumieć tego, z jakiego powodu chaos zastąpił porządek,...Bo na początku nowych rzeczy nie ma porządku lecz chaos. Tu akurat Europa podąża utartym szlakiem: Hezjod, Heraklit,... pl.wikipedia.org/wiki/Chaos_(mitologia)
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|