Racjonalista - Strona głównaDo treści
Internetowy protest przeciwko klerykalizacji polskiej oświaty

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
02-10-2008 21:26Andrzej Kierski jr (36758 punktów)Internetowy protest przeciwko klerykalizacji polskiej oświaty
Ocena 4 na 4
Z inicjatywy portalu Młody.Racjonalista.pl została uruchomiona akcja mająca na celu sprzeciwienie się dalszej klerykalizacji polskiej oświaty.
Organizatorzy uważają, że obecne postępowanie rządu RP i Kościoła Katolickiego jest niezgodne z obowiązującą w Polsce Konstytucją i prawem ustawowym.
Jest również czynem haniebnym i niemoralnym, by jawnie dyskryminować mniejszości światopoglądowe.

Akcja polega na zbieraniu podpisów uczniów jak i ludzi dorosłych, którzy popierają idee państwa świeckiego.
Następnie apel zostanie wysłany do odpowiednich organów w Polsce i Unie Europejskiej.

Strona akcji to: www.mlody.racjonalista.pl/protest

Podaj dalej!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Adamiak (36436 punktów)
Podpisany.
diogenes (42753 punktów)
>Z inicjatywy portalu Młody.Racjonalista.pl została uruchomiona akcja ...

A ci młodzi na fotce to z Warszawy czy z Kocka?
Andrzej Kierski jr (36758 punktów)
>>Z inicjatywy portalu Młody.Racjonalista.pl została uruchomiona akcja ...
>A ci młodzi na fotce to z Warszawy czy z Kocka?
z '68


PSR Kraków
lotrek (14275 punktów)
Podpisałem listę wczoraj, lecz nie ma mnie na liście (?).
matragon (2557 punktów)
>Podpisałem listę wczoraj, lecz nie ma mnie na liście (?).>

Ja też mam to samo ...


Michał 'matragon' Worgacz

GŁUPOTA MA PEWiEN UROK, iGNORANCJA NiE (F. Zappa)
bozena (120 punktów)
(zablokowany)
co sie z wami dzieje???? Dlaczego chcecie popierać takie akcje skoro godzą one w naszą tradycję??? Przecież nikt nikogo do niczego nie zmusza, wiec nie ma potrzeby organizowac jakichkolwiek listów. To smutne, że chcecie działać przeciwko własnym rodakom
03-10-2008 20:56 
 Ocena 5 na 5
X-Yuri (159 punktów)
> To smutne, że chcecie działać przeciwko własnym rodakom

Nie przeciwko, a DLA nich. Dla tych co żyją, i żyć będą w kolejnych pokoleniach.
04-10-2008 10:51 
 Ocena 3 na 3
lotrek (14275 punktów)
>co sie z wami dzieje???? Dlaczego chcecie popierać takie akcje skoro godzą one w naszą tradycję??? www.mlody.racjonalista.pl/protest/

I znowu przyłapałem Cię Bożenko, że "ściemniasz".
Nasza tradycja to Światowid i święte dęby, Perun itd

Magda Kuprowska (640 punktów)
Oczywiście.
Podpisane.
Ela Grabarczyk-Ponimasz (5614 punktów)
Zobaczyłam, przeczytałam, podpisałam
Pabloss (4221 punktów)
melduję dopisanie się
Mareknufc
Kiedyś racjonaliści i ateiści też podpisywali apele, tyle że np. o zaostrzenie metod walki klasowej, zgodnie z tezą Stalina (to prawnicy), o fizyczną eksterminację księży (m.in. Szymborska), o wstrzymanie klerykalizacji życia publicznego i powstrzymanie imperialistów z Watykanu. Oni też myśleli, że Kościół to największe zagrożenie dla Polski i że poprzez podpisanie jakiegoś apelu będą yntelektualystamy. Widzę, że z czułością odnosicie się do mores maiorum, zwyczajów przodków.

Pozdrawiam.
05-10-2008 17:34 
 Ocena 8 na 8
awitu (7627 punktów)
>Kiedyś racjonaliści i ateiści też podpisywali apele, tyle że np. o zaostrzenie metod walki klasowej, zgodnie z tezą Stalina (to prawnicy), o fizyczną eksterminację księży (m.in. Szymborska), o wstrzymanie klerykalizacji życia publicznego i powstrzymanie imperialistów z Watykanu. Oni też myśleli, że Kościół to największe zagrożenie dla Polski i że poprzez podpisanie jakiegoś apelu będą yntelektualystamy. Widzę, że z czułością odnosicie się do mores maiorum, zwyczajów przodków.
>Pozdrawiam.

Kiedyś stan trzeci walczył o równość wobec prawa wszystkich ludzi.
Kiedyś socjaliści walczyli o zakaz pracy dzieci, o powszechną edukacją, powszechne prawa obywatelskie, ubezpieczenia zdrowotne, prawa pracownicze. Widzę że Ty z czułością wspominasz czasy sprzed tych czasów....

Bawi mnie jak wszystko co lewicowe wpisuje się w szufladkę "złe", jak trudno pozbyć się szufladek w swym mózgu. Ciekawe kimżeż byś teraz był gdyby nie ta lewica... siedziałbyś na salonach czy pracował na 18godzinnej zmianie od najmłodszych lat. A może gdyby nie dążenia ludzi do ograniczenia wpływu kleru, zginałbyś swój kręgosłup by oddać dziesiątą część zbiorów w formie podatku klerowi.

Warto by było się troszkę dokształcić i zauważyć, że w chwili obecnej ateizm nie jest związany z lewicą a jest bliski także osobom o poglądach prawicowych. Nauka nie boli ale widać łatwiej przyjąć i sprzedawać populistyczne hasła zamiast używać swego mózgu.


"Colorless green ideas sleep furiously"
09-10-2008 06:21 
 Ocena 1 na 1
kassandra (5 punktów)
Skoro każdy katolik uważa, że ma prawo do szerzenia swojej wiary, a inni nie, to jest to sprzeniewierzenie się podstawowym przykazaniom . A nawet, jeśli jest ktoś ateistą , to jego sprawa i ma do tego prawo . Osobiście uważam, że tzw. odwoływanie się do tradycji to tez bzdura. Przeszłość powinna być zamknięta, jeśli chcemy rozwoju. Dlatego nie popierałam i nie będę popierać religii w szkołach, bo to podlizywanie się papieżowi, który i tak nic nie może. No cóż, skoro katolicy są tak nietolerancyjni to może powinni najpierw skorygować swoją wiarę, a nie pouczać innych, w co mają wierzyć. A do tego służy religia w szkole. Wiem, bo jestem uczennicą. I z powodu niechodzenia na religię duża część klasy nie potrafi mnie zaakceptować w tej kwestii. A przecież Kościół naucza, żeby tolerować każdego...
matragon (2557 punktów)
>A przecież Kościół naucza, żeby tolerować każdego...>

Czyżby ???


Michał 'matragon' Worgacz

NON SERViAM
18-10-2008 16:15 
 Ocena 1 na 1
Pabloss (4221 punktów)
Kolego kochany, jeśli nam zazdrościsz to się dopisz do listy.

Tak nawiasem wysłałem link listy protestacyjnej przeciwko klerykalizacji polskiej szkoły do redaktorów internetowego serwisu Podkarpackiego SLD, aby bez względu na pomysłodawcę poparli i opisali na swoich stronach rodzący się "ruch oporu" młodzieży. SLD (i zapewne inne partie lewicowe także) w końcu w statucie partii ma zapis, że będzie stało na straży wolności światopoglądowej, co tym samym idealnie pasuje do poparcia protestu przeciwku zawłaszczaniu szkół przez kler katolicki i podsycaniu nienawiści do nie-katolików. Redaktorzy co prawda nie opisali charakteru tego protestu na łamach stron www, ale przynajmniej zamieścili link do "Młodego Racjonalisty" a to zawsze coś. Sam ponadto poprzez dostępne komunikatory internetowe staram się rozpropagować te listę wśród internautów, gdyż nic w mediach i prasie o niej nie słychać. Jeśli macie możliwość to powysyłajcie informację o tym proteście do lewicowych partii działających na waszym terenie. W ten sposób jest szansa, że większa liczba osób dowie się o takiej akcji i może ją poprze, bowiem jak na razie katole naśmiewają się z tego pomysłu, o czym można poczytać w internecie (wyśmiewają m.in. małą liczbę osób wpisanych - 300 osób, pomimo, że aktualnie jest ich już ponad pół tysiąca). Jest szansa pokazać radykałom katolickim poprzez propagowanie listy oraz dużą liczbę wpisów, że nie zgadzamy się na klerykalizację podstawowego elementu budującego nowoczesne społeczeństwo jakim jest edukacja. Nie zmarnujmy szansy aby się pokazać i wyrazić własny pogląd. Pozdrawiam
iwim (124 punktów)
Podpisane
kassandra (5 punktów)
A nie???
Przez tyle lat mi tłukli, że mamy być tolerancyjni, kochać wszystkich itp., bo TOLERANCJA to bardzo ważna rzecz...
Poza tym istnieje drugie przykazanie miłości, prawda? I w oparciu na tym przykazaniu mamy niby wszystkich tolerować i pozwalać im być sobą...
Tyle, że wychodzi na to, że homoseksualiści są źli, kobiety po aborcjach są złe itd.
A idąc dalej takim tokiem rozumowania, wychodzi na to, że dane osoby nie tolerujemy, bo nie są ludźmi ( Gdy udowodniłam tę tezę księdzu, wyprosił mnie z sali, a sam chwilę wcześniej mówił to samo co ja:/)
Osobiście sama mam już dosyć tolerowania pewnych zachowań u katolików, bo ile można? Za przeproszeniem nie wiedzą jak uszanować drugiego człowieka, a większość słysząc słowa "nie jestem katolikiem" wcześniej czy później zaczyna nawracać:/
matragon (2557 punktów)
>A nie??

Odpowiadasz sobie sama :

>Tyle, że wychodzi na to, że homoseksualiści są źli, kobiety po aborcjach są złe itd.
>A idąc dalej takim tokiem rozumowania, wychodzi na to, że dane osoby nie tolerujemy, bo nie są ludźmi >

>Przez tyle lat mi tłukli, że mamy być tolerancyjni, kochać wszystkich itp., bo TOLERANCJA to bardzo ważna rzecz...>

Słowa, słowa, słowa ... a przecież po czynach ich poznacie


Michał 'matragon' Worgacz

NON SERViAM
kassandra (5 punktów)
Czyli czekamy do powtórki z rozrywki z wieku XV/XVI itd
Bo mam wrażenie, że z roku na rok narasta napięcie między religiami...
Zastanawia mnie jedno: skoro zrobili tę religię w szkołach ( obowiązkową, nie ukrywajmy ) to co w takim razie z innowiercami? Np. siedzę 2 godziny lekcyjne w tygodniu w bibliotece z koleżanką, bo szkoła nie wie co z nami zrobić...
Czemu nie ma tzw. szkółki niedzielnej?
To chybaby miało większy sens...

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365