Racjonalista - Strona głównaDo treści
Błagam o pomoc w doborze bibliografii

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
17-12-2006 19:58qwerty (5 punktów)Błagam o pomoc w doborze bibliografii
Oto mój temat na maturę ustną z j.polskiego : " Przedstaw różne ujęcia motywu
śmierci , odwołując się do wybranych tekstów kultury jednej bądź dwóch epok"

Potrzebuję do wtorku zgromadzić wstępną bibliografię , gdyż mój " kochany " polonista tak sobie zażyczył - mimo iż według
regulaminu mamy na to czas do kwietnia - jeśli tego nie zrobie to dostanę lufę , a na dzień dzisiejszy jestem zagrożony z tego pos***go przedmiotu ( bez urazy , ale funkcja "movere " jakoś na mnie nie działa ) i ogólnie mam dużą szanse na wylecenie ze szkoły , więc jakby ktoś coś napisał od siebie to może by się coś ciekawego uzbierało
Co do samej pracy to ona ma się odwoływać do tekstów kultury ( czyli literatura , malarstwo etc. ) z jednej bądź dwóch epok. Na pewno średniowiecze jest epoką w której ów motyw był jednym z motywów dominujących w kulturze z racji wszelakich epidemi dziesiątkujacych ludność Europy. Co do drugiej epoki , to na dzień dzisiejszy nie mam pojecia , który okres literacki wybrać - wiec moze ogranicze sie jak narazie do jednej epoki - w końcu ma być to bibliografia wstępna . Oczywiście chodzi mi o same tytuły książek , obrazów itd ( bibliografia przedmiotu i podmiotu ) bez wyszczególnionych stron oczywiście , bo to już sam zrobię
Jak narazie wybrałem takie pozycje
"Rozmowa mistrza Polikarpa ze śmiercią" - transi , dance macabre ??
"Tristan i Izolda"
"Pieśń o Rolandzie" - ars moriendi
"Legenda o swietym Aleksym" - ars moriendi ??

-P. Aries "Człowiek i śmierć"

Zapomniałem dodać , iż ważną rzeczą jest powoływanie się na różne esseje, prace doktorskie , artykuły historyków , filologów etc ( o zgrozo ! )
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365