Racjonalista - Strona głównaDo treści
Racjonalny świat: Zielone miasto Szczecin

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
07-11-2008 12:52Mariusz Agnosiewicz (moderator)Racjonalny świat: Zielone miasto Szczecin
Zielone miasto Szczecin

Racjonalny świat!


Zakład Filozofii Kultury Uniwersytetu Szczecińskiego

Fundacja "Przestrzenie Dialogu"

Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów - Oddział Szczecin

Zieloni 2004


Zapraszają na debatę:


ZIELONE MIASTO SZCZECIN


Jak robią to INNI? Jak robi to ŚWIAT? Jak o tym myślą NAUKOWCY?


Miasto powinno być "szyte" na miarę człowieka, tętnić życiem, stwarzać warunki do pracy, rozrywki i wypoczynku, kreować demokratyczną i otwartą przestrzeń publiczną, wyrównywać szanse obu płci, niwelować zarówno społeczne rozwarstwienie, jak i bariery architektoniczne. Ale nie tylko.

Współczesne miasta mają bowiem znacznie większy zasięg oddziaływania niż powierzchnia, którą zajmują. Dlatego polityka zielonego miasta nowej generacji nie może się ograniczać do naszych podwórek i dzielnic: powinna także wychodzić daleko poza jego granice. Musi uwzględniać wpływ naszego codziennego życia na możliwości rozwoju ludzi żyjących na globalnym Południu, ujmować w wizjach i programach politycznych dobrobyt przyszłych pokoleń, a także brać pod uwagę prawa i potrzeby otaczającego nas

różnorodnego świata zwierząt i roślin.


moderatorka

dr Małgorzata Tkacz-Janik / Gliwice /


Małgorzata Tkacz-Janik - dr nauk humanistycznych, wykładowczyni psychologii komunikacji, reklamy oraz PR i lobbyingu w Wyższej Szkole Informatyki i Biznesu w Bielsku-Białej oraz Wyższej Szkole Zarządzania, Marketingu i Języków Obcych w Katowicach. Trenerka warsztatów równościowych dla bezrobotnych kobiet na Śląsku. Animatorka kulturalna i społeczna, twórczyni śląskiego Salonu Myśli Sfeminizowanej. Publikowała teksty w „Exit”, „Gazecie Wyborczej”, „Kulturze Popularnej”, „Archiwolcie” oraz w „Zadrze”.



prezentacja projektu

ZIELONE MIASTA - NOWA GENERACJA

Beata Maciejewska/ Gdańsk/


Beata Maciejewska - ( www.maciejewska.zieloni2004.pl )członkini Zarządu Krajowego Zielonych 2004, koordynatorka Bałtyckiej Sieci działającej w ramach Europejskiej Partii Zielonych, współautorka wraz z Dariuszem Szwedem publikacji pt. Zielone Miasto Nowej Generacji ( www.miasto.zieloni2004.pl)Założycielka i dyrektorka Fundacji Przestrzenie Dialogu działającej na rzecz równości, demokracji, wspierania społeczeństwa obywatelskiego oraz rozwoju współczesnej kultury.


W debacie udział biorą:


Anna Kornacka - Przewodnicząca Partii Kobiet


prof. Jerzy Kochan - kierownik Zakładu Filozofii Kultury US, redaktor naczelny czasopisma "Nowa Krytyka", prezes PSR Szczecin, autor wielu książek, artykułów naukowych i publicystycznych, poeta


Ewa Koś - przewodnicząca ZIELONYCH 2004 Szczecin, członkini Rady Krajowej ZIELONYCH 2004, biznes women, działaczka feministyczna i społeczna,


zaproszeni goście: politycy, przedstawiciele władz miasta, dziennikarze, mieszkańcy Szczecina


Zapraszamy

7 listopada, godz. 17.00

Willa West-Ende

Aleja Woj. Polskiego 65

70-478 Szczecin
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>Zielone miasto Szczecin
>Racjonalny świat!

Racjonalnie patrząc na Szczecin trzeba stwierdzić, że to trup. Jest to prawdą, że mogło być piękne i zielone. Kolejne władze grodu dołożyły wszelkich starań, żeby stało się miastem peryferyjnym i upadłym. To jest jedyna rzecz, która się im udała. Żadne konferencje nie pomogą.

Ukłony.
awitu (7627 punktów)
>>Zielone miasto Szczecin
>>Racjonalny świat!
>Racjonalnie patrząc na Szczecin trzeba stwierdzić, że to trup. Jest to prawdą, że mogło być piękne i zielone. Kolejne władze grodu dołożyły wszelkich starań, żeby stało się miastem peryferyjnym i upadłym. To jest jedyna rzecz, która się im udała. Żadne konferencje nie pomogą.
>Ukłony.

witwosie przesadzasz, ja właśnie patrzę sobie na jeden z pięknych parczków mieniących się złotem. Może miasto jest peryferyjne ale i tak lepiej i przyjemniej mi się w nim mieszka, niż w kilku polskich metropolii w jakich miałam "przyjemność" mieszkać.


"Colorless green ideas sleep furiously"
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>witwosie przesadzasz, ja właśnie patrzę sobie na jeden z pięknych parczków mieniących się złotem. Może miasto jest peryferyjne ale i tak lepiej i przyjemniej mi się w nim mieszka, niż w kilku polskich metropolii w jakich miałam "przyjemność" mieszkać.

To ty szczecinianka?

Jaki to parczek jeśli łaska? Może sobie przypomnę.

Wiem że piękny, ale zamiera.
awitu (7627 punktów)
>To ty szczecinianka?
>Jaki to parczek jeśli łaska? Może sobie przypomnę.
>Wiem że piękny, ale zamiera.

Nie szczecinianka, ja tu tylko obecnie mieszkam.
Należę do tych co się nie przywiązują do miejsc i z nimi się nie utożsamiają.

A parczek bez nazwy bo malutki, ale i tak piękny.
pozdrawiam

"Colorless green ideas sleep furiously"
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>Nie szczecinianka, ja tu tylko obecnie mieszkam.
>Należę do tych co się nie przywiązują do miejsc i z nimi się nie utożsamiają.
>A parczek bez nazwy bo malutki, ale i tak piękny.

Mów mi tu szybciutko, czy na zebranie racjonalistów idziesz? Jak idziesz to i ja pójdę. jako żywo. Rozpoznam Cię niechybnie. Po rozmiarze bucika.

Pozdrawia Ciebie serdecznie stary szczecinianin i do tego rodowity.
awitu (7627 punktów)
>Mów mi tu szybciutko, czy na zebranie racjonalistów idziesz? Jak idziesz to i ja pójdę. jako żywo. Rozpoznam Cię niechybnie. Po rozmiarze bucika.
>Pozdrawia Ciebie serdecznie stary szczecinianin i do tego rodowity.

witwosie w którymś z postów stwierdziłeś, że wyobraźnia jest źródłem inspiracji i prosiłeś, bym Ci tego nie odbierała

a tak na poważnie to ja mam "astowarzyszeniowy" charakter i jak to kot chadzam własnymi ścieżkami.

Pozdrawiam równie serdecznie

"Colorless green ideas sleep furiously"
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>>Mów mi tu szybciutko, czy na zebranie racjonalistów idziesz? Jak idziesz to i ja pójdę. jako żywo. Rozpoznam Cię niechybnie. Po rozmiarze bucika.
>>Pozdrawia Ciebie serdecznie stary szczecinianin i do tego rodowity.
>witwosie w którymś z postów stwierdziłeś, że wyobraźnia jest źródłem inspiracji i prosiłeś, bym Ci tego nie odbierała
>a tak na poważnie to ja mam "astowarzyszeniowy" charakter i jak to kot chadzam własnymi ścieżkami.

Ta Twoja pamięć! Absolutna, czy cóś? Którymi ścieżkami to kociątko się szwenda? Może zalazłoby to "Tigera"? W piątak.
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>>>Mów mi tu szybciutko, czy na zebranie racjonalistów idziesz? Jak idziesz to i ja pójdę. jako żywo. Rozpoznam Cię niechybnie. Po rozmiarze bucika.
>>>Pozdrawia Ciebie serdecznie stary szczecinianin i do tego rodowity.
>>witwosie w którymś z postów stwierdziłeś, że wyobraźnia jest źródłem inspiracji i prosiłeś, bym Ci tego nie odbierała
>>a tak na poważnie to ja mam "astowarzyszeniowy" charakter i jak to kot chadzam własnymi ścieżkami.
>Ta Twoja pamięć! Absolutna, czy cóś? Którymi ścieżkami to kociątko się szwenda? Może zalazłoby to "Tigera"? W piątak?

A może Ty kot rudy?

Nieustannie pozdrawiam.
maciek (262 punktów)
Witaj
Mysle że to częściowo prawda co piszesz. Ale wiesz ludzie dzielą się na tych co mówią że się nie da, na tych co 1wszym wierzą i na tych co o tym nie wiedzą że 1wsi tak mówią/ nie wierzą im - i ci 3ci przychodzą i to coś zmieniają. Ja mowie że jest kiepsko ale wiem że zmiana świadomości pomoże. A że Jaśnie Wielmożna Rada i P. Prezydent w końcu coś fajnego zrobią (zamiast dawać ziemię miast dla Opus Diaboli, czy wydawać kilka ładnych kawałków PLN na bezmyślne koncepcje oderwane od rzeczywistości)to inna kwestia. A miasto ma potencjał oj ma.
Pozdrawiam optymistycznie khann
PS na zebrania Szczeciniacy zapraszamy:D szczecin.psr.org.pl/

Maciek.
Siła rozumu może być niewielka, ale jest stała i działa zawsze w jednym kierunku, podczas gdy siły nierozumu niszczą się nawzajem w bezpłodnej walce.

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365