Racjonalista - Strona głównaDo treści
Po obejrzeniu mozemy podyskutować

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
20-02-2006 21:08Myflowers (2721 punktów)Po obejrzeniu mozemy podyskutować
Tu znajdował się link do całego odcinka programu TVN "Uwaga". Został usunięty z obawy przed złamaniem praw autorskich producentów serii. Nie usunięto wątku, ponieważ wiele postów było napisanych przed usunięciem, a wątek nadaje się do dyskusji także bez nieszczęsnego odnośnika.
MODERATOR

PS. Fragment filmu można obejrzeć tu
:
www.youtube.com/watch?v=WyxEdbyswKA
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

enfant (64444 punktów)
Wejdziesz, sypniesz linkiem i się zmywasz? Lekka przesada. Daj jakiś opis, czy zaczątek dyskusji. Jeśli nie potrafisz, to znaczy, że ten film nadaje się raczej do ciekawostek, niż na Forum. Odpisz.

dryń, dryń
Myflowers (2721 punktów)
>Wejdziesz, sypniesz linkiem i się zmywasz? Lekka przesada. Daj jakiś opis, czy zaczątek dyskusji. Jeśli nie potrafisz, to znaczy, że ten film nadaje się raczej do ciekawostek, niż na Forum. Odpisz.
>
dryń, dryń

Nie wejdę, nie sypnę, nie zmyję sie. Obejrzyj, zobaczysz fanatyzm w rodzimym wydaniu i to takim, ze człowiek sie zastanawia czy aby nie trafil do średniowiecza w nowej scenografii. Chodzi o RM oczywiście.
Myflowers (2721 punktów)
Fanatyzm jest przerażający, w TVNie jednak nie wszytko było pokazane do końca.
enfant (64444 punktów)
Już lepiej. Teraz ludzie wiedzą, co ściągają. Wiesz, Forum nie jest sztywniackie, ale musi być przejrzyste. Tu czytelników się, po prostu, szanuje.

dryń, dryń
Myflowers (2721 punktów)
>Już lepiej. Teraz ludzie wiedzą, co ściągają. Wiesz, Forum nie jest sztywniackie, ale musi być przejrzyste. Tu czytelników się, po prostu, szanuje.
>
dryń, dryń

>
Poprostu sie pospieszylam i nie wyjasniłam do konca. Chodzi tu o fanatyzm w naszym ciemnogrodzie, zachowania ludzi zmanipulowanych przez sekte zwaną RM. Wystarczyłoby tam w tym tlumie jedno słowo, a skończyloby sie najprawdopodobniej kamienowaniem. wiem, ze forum nie jest sztywniackie, dlatego tu zaglądam, od czsu do czasu.
Pozdrawiam, pozostajaca z szacunkiem
enfant (64444 punktów)
Wspaniale.

dryń, dryń
Myflowers (2721 punktów)Odp: Obłędny fanatyzm
> Wspaniale.
>
dryń, dryń

Nie wiem czy będzie tak wspaniale jak obejrzysz ten film. Ja bylam tak poruszona, ze jak widzisz nawet tytułu wątku nie udalo mi sie porządnie sklecić. Dlatego go teraz zmieniam. Ściąga sie dosyć długo, ale warto. Warto obejrzeć, skojarzenia są, przynajmniej dla mnie jednoznaczne. Brakuje tylko marszu gwiaździstego z pochodniami. Stare kobiety, na co dzień prawdopodobnie czułe, kochające babcie - tutaj siostrzyce - harpie, dziadkowie - też rwący sie do przyłożenia komuś, kto stanie na drodze. Wszystko zakrawa na zły sen, ale dzieje sie w rzeczywistości i to jest groźne, tym bardziej, że dzieje sie przy poparciu kolejnych rządów.
prycelas (7 punktów)
Obejrzałem film i... smutny to materiał.
Agresywne, nacjonalistyczne przesłanie w sosie rodzinnej przesłodzonej atmosferki, urocze.
Niech nikt jednak nie waży się wpaść z wizytą na tą rodzinną uroczystość, dostanie mu się kilka mało wyszukanych epitetów i solidny kopniak.
Władza się śni ojcu dyrektorowi i krok po kroku po nią sięga, buduje telewizję, uczelnię ,
pal sześć jej poziom, ale jest i działa.
Jedynie słuszna partia już oficjalnie faworyzuje rydzykowe media - co dalej?
Szczęść boże zamiast dzień dobry?
Pozdrawiam

zorba
enfant (64444 punktów)Odp: Po obejrzeniu mozemy podyskutować
Ale narobiłaś strachu.
Ten film to po prostu materiał z TVN-u i nic ponadto. Jego esencja jest w Katalogu WWW.
Obejrzałem i w ogóle mnie nie zaskoczył. Nigdy sobie inaczej tych ludzi nie wyobrażałem. Jakieś pół roku temu, jeszcze przed tym całym obnażaniem tego środowiska, podobny scenariusz mi się przyśnił, tylko zamiast dziennikarzy, w tłumie byłem ja. Sen był w nastroju katastroficznym. Wywołał dużo większe emocje, niż te tutaj urywki, które, szczerze mówiąc, zupełnie niczego nowego nie odkrywają.


dryń, dryń
enfant (64444 punktów)
Właściwie o czym tu niby dyskutować?

dryń, dryń
Myflowers (2721 punktów)
>Właściwie o czym tu niby dyskutować?
>
dryń, dryń

Moze i nie ma o czym. lepiej na temat zapewne " a co będzie jezeli umrze religia' albo cos okolo tego. I zmilujcie się, nie zawalajcie mi skrzynki tymi samymi edycjami i odpowiedziami. Albo zmieńcie wasze ustwienia, żeby nie działały jak powielacze - bo od wczoraj nic nie robię tylko w kółko oprózniam skrzynke z tych samych wiadomości - nie będę ich czytała w nieskonczoność - jeden raz i starczy. Dzieki za wszystkie cenne uwagi, z chrzescijanskim pozdrowieniem
stokrotka (877 punktów)
Hmm... Osobiście od czasu do czasu słucham sobie RM. Jakieś rozmowy z gośćmi, czy słuchaczami. Mam wyrobione zdanie na temat. Film udało mi się obejrzeć zanim został "ukryty" ze względu na prawa autorskie-szkoda, że urywa się na końcu.
Nie jestem zaskoczona za bardzo tym co ujrzałam. Miły głos, ciemnota myśli i bardzo duży wpływ na ludzi. Nie mam niestety pomysłu jak trafić do tych ludzi, jak obudzić ich z tego ślepego letargu w jaki uśpił ich głos ojca dyrektora.
A od dnia, gdy partie popierane przez RM zaczęły rządzić wraz z niektórymi znajomymi zastanawiamy się, czy przyjdzie nam z powodu naszych poglądów chować się po piwnicach bądź uciekać do innych krajów... Walczyć?! Jak? W pojedynkę? Większość Polaków pewnie jest zaniepokojona siłą Rydzyka, ale jest to społeczność wysoce zróżnicowana i trudno będzie o złączenie sił.
Pozdrawiam
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Właściwie o czym tu niby dyskutować?
>
dryń, dryń

No właśnie, o czym? Kraj jest takim, jakimi są jego obywatele. Urokiem demokracji jest to, że każdy z nas może decydować o obliczu zastanej rzeczywistości. Narzędziem takiej decyzji są wybory. Jeśli w Polsce frekwencja wyborcza nie jest w stanie przekroczyć 50% uprawnionych, a ci którzy idą do urny, to w większości fanatycy (zdyscyplinowani) PRL-u lub wiadomego radia, to nie oczekujmy, iż ci głosujący zbudują nam kraj naszych marzeń. Oni rządzą (bo się demokratycznie wybrali) i wprowadzają w życie własne utopie. To oczywiste, choć przerażające. Ale winę za ten stan rzeczy ponosimy my sami nie korzystając z przysługujących nam praw. Ergo: to my tworzymy tę rzeczywistość, która nas tak irytuje. Zamiast więc dyskutować o intelektualnej kondycji moherowych beretów czy morale aktywistów PZPR-u chodźmy regularnie na wszystkie wybory i tam decydujmy o kształcie kraju, który chcemy uznawać za nasz. Bunty na forach dyskusyjnych mają w sobie coś z "kółek różańcowych" - uprawianie sztuki dla niej samej.


fides ex necessitate esse non debet
Hubert Kinal (52 punktów)
Jak pewnie wielu z Was mnie takze nie podoba sie sila i wladza ojca Rydzyka. Jak wiemy spoleczenstwo polskie sie starzeje a wlasnie wsrod starych ludzi RM ma najwieksze poparcie. Dlatego przeraza mnie widok dziadkow,ktorzy dla ojca dyrektora zrobiliby wszystko. w nich jest moc i tego nalezy sie obawiac.
Myflowers (2721 punktów)
>Jak pewnie wielu z Was mnie takze nie podoba sie sila i wladza ojca Rydzyka. Jak wiemy spoleczenstwo polskie sie starzeje a wlasnie wsrod starych ludzi RM ma najwieksze poparcie. Dlatego przeraza mnie widok dziadkow,ktorzy dla ojca dyrektora zrobiliby wszystko. w nich jest moc i tego nalezy sie obawiac.
Ja tez nie należę do najmlodszych.Wśród moich znajomych nie ma wyznawców RM. Zauważyłam natomiast tam, przy Rydzyku i ludzi mlodych.I w wieku 40- lat również. Te grupy są dla mnie jeszcze bardziej przerażające. Starzy wymrą, bo im ułatwi to nasza ukochana słuzba zdrowia, silniejsi przetrwają, ilu wśród nich będzie tych zachłyśniętych? I ilu z nich juz teraz dla o.R. zrobi wszystko?
emil

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365