Racjonalista - Strona głównaDo treści
Déja vu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
04-03-2006 18:17outsider (2469 punktów)Déja vu
Wydział do Walki z Korupcją Komenty Wojewódzkiej Policji w Lublinie (jeszcze nie CUA) zatrzymał na gorącym uczynku:

- przyjmującego łapówkę urzednika państwowego,
- pomocnicę przyjmującego łapówkę,
- wręczającą łapówkę mieszkankę Zamojszczyzny,
- pomagającego jej w przestepstwie komendanta strażnicy granicznej.

Łapówkę przejęto, zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia na łeb, zatrzymującym - sława i chwała. Czynem za który wręczono korzyść materialną (2200 zł + koniak) było przerwanie ciąży u kobiety korzyść ową wręczającej - przyjęli bowiem korzyść ordynator stosownego oddziału szpitalnego i pielęgniarka.

Zbyt stary jestem, aby sie dziwić. Pamiętam procesy "szpionów" (to po rosyjsku "szpieg") i "osób oskarżonych o próbę obalenia siłą ustroju socjalistycznego" - pamiętam tez pojęcia "gumowego prawa" i "ZOMO - serca partii, które bije". Stalina nie zapamietałem, zdążyłem jedynie na pogrzeb prez. Bieruta - faszyzmu takoż, ale to nic, tę niewiedzę się teraz nadrobi bez trudu.

Trwa radosny marsz wstecz. Prawica (populistyczna, bo innej lewicowy do szpiku kości acz lewicowości się wstydzący lud sobie wybrać ani myśli) naśladuje najbardziej skompromitowane metody dawnej lewicy - prawa strona po lewej, męte ślipka wpatrzone w przeszłość której w takim akurat kształcie nie było - dostrzegają zatem to tylko, co najbardziej spektakularne. Epokę Gierka chybaśmy już minęli, gomułkowszczyzna się zużywa - co dalej?

Ano - déja vu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Balkowski (5685 punktów)
Najwidoczniej IV Rzeczpospolita nie miała jeszcze swojej własnej "afery mięsnej" i postanowiono to zaniedbanie teraz nadrobić, na szczęście jeszcze nie w trybie 24-godzinnym. A że mięsa (jeszcze) w IV RP nie brakuje i nawet takim nieudacznikom jak rządzący trudno byłoby to zmienić odgórnie, to trzeba się na razie wziąć za coś innego, niech będzie "dziecko napoczęte".

Wstępne prognozy nieźle rokują, bo współpraca tylu osób z różnych sfer (lekarze, straż graniczna) to w końcu działalność zorganizowana, a skoro kobieta dawała łapówki wielu osobom - znaczy, działała w ciągu przestępstw. Kolejny wielki sukces ministra Ziobry. Proponuję odwiesić na ten wypadek karę śmierci (w końcu jeden z postulatów PiS) i zarządzić publiczne spalenie winnych w Toruniu, plus transmisja z egzekucji - ale oczywiście tylko przez "prawdziwie polskie media".
outsider (2469 punktów)
Dzieciaczki wyruszyły na krucjatę: powiedziano im, że w lesie strrraszy Strrraszna Korrrupcja, więc...

Zabrały śpiworki, plecaczki - i hajda w las!. Że jednak w lesie strrraszno - za daleko wolą się nie zapuszczać. A żeby sie za daleko nie zapuszczać - przedefiniowały nieco cała swoja wstępna wiedzę o tym, jak owa Strrraszna Korrrupcja wygląda...

Szkoda tylko, że daliśmy dzieciom prawdziwą broń. Skończy sie może tak, jak zwykle dziecięce krucjaty, ale w lesie bedzie pobojowisko jeśli to potrwa zbyt długo: prawdziwe, nie basniowe.


Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej
(Nie-boska komedia}
Paul (408 punktów)

>Łapówkę przejęto, zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia na
>łeb, zatrzymującym - sława i chwała. Czynem za który
>wręczono korzyść materialną (2200 zł + koniak)
>
Ze bydlak kase wziäl rozumie (moze w domu grupka glodnych dzieciaköw czekala a rodzila sie w czasach gdy o becikowym nawet nikomu sie nie snilo) ale ten koniak.Pewno zamiast do spowiedzi biec i za grzechy zalowac, wolal sie uchlac i o zbrodni zapomniec! Ludzie kalendarze klamią!Ta data to dzielo szatana.Nam sredniwiecze blizsze sercu,bo my to cale zydostwo i czarną magie krótko za morde i do pudla.
outsider (2469 punktów)
200 złotych i koniak to dola pielęgniarki; zresztą jak znam życie to była to zwykła podła brandy, u nas wszystko szlachetnieje w słowach.



Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej
(Nie-boska komedia}
placownik (17853 punktów)

   Jestem świeżo po obejrzeniu kolejnego Szymon Majewski Show. Po obśmianiu się naszła mnie, smutna dla odmiany, refleksja korespondująca z tytułem wątku. Otóż obecne klimaty nieodparcie zaczynają mi się kojarzyć z klimatami z niezapomnianego Kabaretu. Brakuje tylko Wielkiego Kryzysu, ale za detonator posłużyć może także mały kryzys. Obecna "polityka" gospodarcza PiS-u łatwo może do takiego doprowadzić.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365