Racjonalista - Strona głównaDo treści
Linki i Informacje z Sieci na Dzień Darwina:)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
26-11-2008 17:34Zulka (2198 punktów)Linki i Informacje z Sieci na Dzień Darwina:)
Ocena 2 na 2
Mili Forumowicze

Bardzo potrzebujemy (do pięknej strony, która "się robi") informacji i linków...

Jeśli macie jakieś ulubione, wrzucajcie do tego wątku - proszę

Bardzo to pomoże naszym Stronowym Specjalistom.


P.S.
Ten świetny pomysł to zasługa Sławka Dudkiewicza
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Adamiak (36436 punktów)
awitu (7627 punktów)
to ja powtórzę link który już dawałam na forum :
Genomic Dub Collective - "The Origin of Species in Dub"


"Colorless green ideas sleep furiously"
Adamiak (36436 punktów)
Napisz, Zulka, jakie tematy Cię (Was) interesują - pewnie odzew będzie większy.

"Dzień Darwina" to zbyt ogólnikowe- uważam- określenie.

Pozdrówka
Zulka (2198 punktów)
>Napisz, Zulka, jakie tematy Cię (Was) interesują - pewnie odzew będzie większy.
>"Dzień Darwina" to zbyt ogólnikowe- uważam- określenie.
>Pozdrówka

Linki:
- z informacjami na temat Darwina,
- z informacjami na temat ewolucji,
- do stron organizacji zajmujących się pogłębianiem wiedzy o ewolucji w Polsce i na Świecie,
- zabawne historie, żarty (skierowane do gimnazjalistów!),
- rysunki (skierowane do gimnazjalistów Sławku bo gotowi zdelegalizować PSR a tego bym nie chciała)...

pozdrawiam


"Największą chlubą nie jest to, aby się nigdy nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."
27-11-2008 20:28 
 Ocena 1 na 1
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)
>- rysunki (skierowane do gimnazjalistów Sławku bo gotowi zdelegalizować PSR a tego bym nie chciała)...

Widzę, że awansowałem na z-cę nacz. d/s... sprośnych!

Nie bój, nie bój - będziemy bronić PSR-u jak pokoju do... ostatniego naboju!

A naści rysunków do oporu [do wyboru i koloru!], na temat i... przyzwoite!

media.richarddawkins.net/images/2008/darwinday/

Dozwolone: od 3+ i można oglądać całą dobę!

Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)
>Bardzo potrzebujemy (do pięknej strony, która "się robi") informacji i linków...

   Linki do artykułów p. Andrzeja Koraszewskiego:
   Urządżmy Dzień Darwina
   psr.racjonalista.pl/kk.php/s,6181
   Geniusz Karola Darwina
   psr.racjon(*),6164/q,Geniusz.Karola.Darwina
   Ewolucja, pawi ogon i objawienie
   psr.racjonalista.pl/kk.php/s,5313/k,2
   Ewolucja
   psr.racjonalista.pl/kk.php/s,3781/q,Ewolucja

    Inne artykuły [różni autorzy] z działu ... EWOLUCJONIZM!
   psr.racjonalista.pl/kk.php/d,150

   Linki do stron tematycznych polecane przez... Racjonalista.pl!
    www.ewolucja.org/
    www.wiw.pl/biologia/Ewolucjonizm/
    www.pbs.org/wgbh/evolution/
    www.darwin.pan.pl/
    www.talkorigins.org/
    www.darwinday.org/
    www.cornellevolutionproject.org/
    www.actionbioscience.org/evolution/index.html

   Można też wpukać w naszą wyszukiwarkę "Darwin" i zobacz co się dzieje:
   psr.racjonalista.pl/index.php/s,4

>Jeśli macie jakieś ulubione, wrzucajcie do tego wątku - proszę

   Hm, nie wiem czy powinienem. Dozwolone... od lat 18 , oglądać... po 23:00 !!!
   pl.youtube.com/watch?v=oABW-VbqQhM&feature=related
   Słowo... harcerza, że znalazłem to pod hasłem... ewolucja!

>P.S.
>[color=red]Ten świetny pomysł to zasługa Sławka Dudkiewicza


   Ja nic nie wiem, ja tu tylko... sprzątam!

   Ps.
   Zulka schowaj "kredki" do piórnika i pisz "długopisem", bo dostaję... oczopląsu!
   Nie wiem jak tę cholerną "zieleninę" zamienić na...czarny!
   W palecie kolorów nie ma czarnego - HELP!

Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
26-11-2008 21:39 
 Ocena 2 na 2
małoletnia. (369 punktów)
>    Hm, nie wiem czy powinienem. Dozwolone... od lat 18 , oglądać... po 23:00 !!!    pl.youtube.com/watch?v=oABW-VbqQhM&feature=related
>    Słowo... harcerza, że znalazłem to pod hasłem... ewolucja!>

po tym linku nie mam już odwagi szukać w Internecie czegokolwiek.
26-11-2008 21:48 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>>    Hm, nie wiem czy powinienem. Dozwolone... od lat 18 , oglądać... po 23:00 !!!    pl.youtube.com/watch?v=oABW-VbqQhM&feature=related
>>    Słowo... harcerza, że znalazłem to pod hasłem... ewolucja!>po tym linku nie mam już odwagi szukać w Internecie czegokolwiek.>

A Sławek ostrzegał...
26-11-2008 22:10 
 Ocena 1 na 1
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)
>>    Hm, nie wiem czy powinienem. Dozwolone... od lat 18 , oglądać... po 23:00 !!!    pl.youtube.com/watch?v=oABW-VbqQhM&feature=related
>>    Słowo... harcerza, że znalazłem to pod hasłem... ewolucja!

>po tym linku nie mam już odwagi szukać w Internecie czegokolwiek.

Ty jeszcze nie... śpisz?
Zaraz dostaniesz... klapsa!
Masz słuchać starszych... siusiu, paciorek i spać!
Zaraz, należy Ci się... "dobranocka"!

www.joemonster.org/filmy/4295/La_linea
www.joemonster.org/filmy/4380/La_linea_III

A tu mam wątpliwości ale skoro widziałaś to co widziałaś, to nic już Ci nie... zaszkodzi!
Zresztą poniekąd to też jest o... ewolucji!

www.joemonster.org/filmy/4348/Sexlinea_i_erolinea

Ps.
Tylko dziób w... ciup!
Jeszcze mi zarzucą, że molestuję... małoletnią!


Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
27-11-2008 18:32 
 Ocena 1 na 1
Zulka (2198 punktów)
>Zaraz dostaniesz... klapsa!

Nie wolno bić ludzi (innych zwierząt zresztą też),

Stanowczo protestuję też przed słownym "poniewieraniem" Małoletniej - bo Ona jest wybitna!!!



"Największą chlubą nie jest to, aby się nigdy nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."
27-11-2008 19:33 
 Ocena 1 na 1
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)
>>Zaraz dostaniesz... klapsa!
>Nie wolno bić ludzi (innych zwierząt zresztą też),

Nie mogę uwierzyć własnym oczom

Uroczyście oświadczam, iż nigdy nie bijałem:
a) baby
b) dzieci
c) tych co skaczą i fruwają też

Jak boga noga, ja zawsze... NON VIOLENCE!

>Stanowczo protestuję też przed słownym "poniewieraniem" Małoletniej

To nie "poniewieranie" tylko działalność... pedagogiczna!

>bo Ona jest wybitna!!!

Też tak uważam i dlatego się z Nią... koleguję!




Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
27-11-2008 22:10 
 Ocena 3 na 3
małoletnia. (369 punktów)
Przepraszam przepraszam, chciałam się wtrącić!
działalność pedagogiczną (panie)/(wuju) Sławku proszę sobie darować - od tego jest Moja pani dyrektor, która nie chciała mnie wypisać z religii, bo 'na to był czas na początku gimnazjum'
Ewentualną działalność molestującą również proszę porzucić czym prędzej!

Oho, ledwo wkroczyłam na forum, już padają zaszczytne epitety Proszę się powstrzymać, aby nie zapeszyć.
27-11-2008 23:17 
 Ocena 1 na 1
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)
>Przepraszam przepraszam, chciałam się wtrącić!

O tej porze?

>działalność pedagogiczną (panie)/(wuju) Sławku proszę sobie darować

Szkoda, ja tak lubię pouczać innych!

>od tego jest Moja pani dyrektor, która nie chciała mnie wypisać z religii,

Ożesz... , mam z nią pogadać?

>bo 'na to był czas na początku gimnazjum'

Znaczy się niekompetentna lub zdewociała baba.
Obowiązujące przepisy mówią, że na początku każdego roku szkolnego [nie jednorazowo na rozpoczęcie szkoły!] rodzice muszą napisać prośbę do dyrekcji o organizację dla swojego dziecka lekcji religii oraz, że z lekcji religii można zrezygnować w dowolnym momencie - także w trakcie roku szkolnego.

>Ewentualną działalność molestującą również proszę porzucić czym prędzej!

Jam nie winien, moje przestępcze działanie ogranicza się co najwyżej do molestowania... klawiatury!

>Oho, ledwo wkroczyłam na forum,

Nie tylko pląsasz, nawet mowę masz niczym... Baśka Jeziorkowka!
Będę Ci wujował niczym znany mitoman... Onufry Zagłoba!

>już padają zaszczytne epitety

Awansem słodzimy Ci, teraz jesteś naszym dłużnikiem i musisz nadrobić zaległości.

>Proszę się powstrzymać, aby nie zapeszyć.

Nie pozwolimy na to, żeby Ci woda sodowa uderzyła do głowy nawet jeżeli jesteś... talented girl!

Ps.
A teraz dobranoc waćpannie!
Należy się... kołysanka!
Włącz... "lullaby ach śpij kochanie" na stronie:
www.myspace.com/karolinaglazer
Miłych snów!

Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
28-11-2008 19:29 
 Ocena 1 na 1
małoletnia. (369 punktów)
>O tej porze?
Licho nie śpi.
>Znaczy się niekompetentna lub zdewociała baba.
>Obowiązujące przepisy mówią, że na początku każdego roku szkolnego [nie jednorazowo na rozpoczęcie szkoły!] rodzice muszą napisać prośbę do dyrekcji o organizację dla swojego dziecka lekcji religii oraz, że z lekcji religii można zrezygnować w dowolnym momencie - także w trakcie roku szkolnego.
Zdewociała. Wiem, jak jest, powołałam sie na kilka dokumentów wagi państwowej i nie robiła problemów.
>Będę Ci wujował niczym znany mitoman... Onufry Zagłoba!
A inne cechy charakteru pana Zagłoby również, wuju, posiadasz?
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)
>>Znaczy się niekompetentna lub zdewociała baba.
>>Obowiązujące przepisy mówią, że na początku każdego roku szkolnego [nie jednorazowo na rozpoczęcie szkoły!] rodzice muszą napisać prośbę do dyrekcji o organizację dla swojego dziecka lekcji religii oraz, że z lekcji religii można zrezygnować w dowolnym momencie - także w trakcie roku szkolnego.
>Zdewociała. Wiem, jak jest, powołałam sie na kilka dokumentów wagi państwowej i nie robiła problemów.

Dzielna dziewczynka! Taką Cię lubię!

>>Będę Ci wujował niczym znany mitoman... Onufry Zagłoba!
>A inne cechy charakteru pana Zagłoby również, wuju, posiadasz?

Owszem... też byłem "małpim królem"! I to już w wieku 4 lat, a nie jak Zagłoba dopiero na emeryturze przy szturmowaniu Warszawy. Protoplasta zabrał mnie do ZOO w Płocku gdzie próbowałem się zakolegować z braćmi mniejszymi. Tak to jest, że swój do swego ciągnie. Solidarnie dzieliłem się z małpami cukierkami ale jak się krańcowały wyszedł ze mnie egoista i sam wpieprzałem cuksy, a małpom rzucałem kamyki zawinięte w papierki po cukierkach. Skończyło się na tym, że jedna małpa chwyciła mnie za pióra [już wtedy nosiłem długie i stałem tyłem zbyt blisko klatki]i napieprzała moją makówką o kraty. Do akcji wkroczył Tatuś i stoczył sparing z małpą. Na szczęście wygrał. Swoją drogą należało mi się!

Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
29-11-2008 12:04 
 Ocena 1 na 1
małoletnia. (369 punktów)
>Dzielna dziewczynka! Taką Cię lubię!
Dzielna, pewnie. Przodownik pracy wręcz.
>Owszem... też byłem "małpim królem"! I to już w wieku 4 lat, a nie jak Zagłoba dopiero na emeryturze przy szturmowaniu Warszawy. Protoplasta zabrał mnie do ZOO w Płocku gdzie próbowałem się zakolegować z braćmi mniejszymi. Tak to jest, że swój do swego ciągnie. Solidarnie dzieliłem się z małpami cukierkami ale jak się krańcowały wyszedł ze mnie egoista i sam wpieprzałem cuksy, a małpom rzucałem kamyki zawinięte w papierki po cukierkach. Skończyło się na tym, że jedna małpa chwyciła mnie za pióra [już wtedy nosiłem długie i stałem tyłem zbyt blisko klatki]i napieprzała moją makówką o kraty. Do akcji wkroczył Tatuś i stoczył sparing z małpą. Na szczęście wygrał. Swoją drogą należało mi się!
Co za koszmar. Dreszcze mnie przechodzą na samą myśl! Jakieś jeszcze historie z młodości?
Ja tam byłam aspołecznym dzieckiem. Od 4 roku życia książki ciągle czytałam, co zaowocowało tym, że jako 6latka rzucałam cytatami z Cezara albo Flawiusza w oryginale. Dziwna rzecz. Za to ostatnio mama mi zdradziła, że jak miałam 4 latka i jechaliśmy do babci, to bite trzy godziny recytowałam 'Zdrowaś Mario'. Może nie powinnam się z tym ujawniać na tym forum?
30-11-2008 23:43 
 Ocena 1 na 1
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)
>Co za koszmar. Dreszcze mnie przechodzą na samą myśl! Jakieś jeszcze historie z młodości?

Wziąwszy pod uwagę, że moi protoplaści mieli ze mną tzw. "skaranie boskie" było tego sporo.
Myślę jednak, że nie czas i miejsce na taką wiwisekcję.

>Od 4 roku życia książki ciągle czytałam, co zaowocowało tym, że jako 6latka rzucałam cytatami z Cezara albo Flawiusza w oryginale.

No proszę, już w przedszkolu rzucała... łaciną!
I jeszcze zgrywała... greka!
Flawiusz co prawda był Żydem ale pisał i publikował swoje dzieła greką.
Olałaś... hebrajski?

>Dziwna rzecz.

Powiedzmy, że... niekonwencjonalna!
Moja córa w pierwszej, czy drugiej klasie podstawówki przeczytała na szkolnym korytarzu informację o zapisach na naukę języków obcych. Poszła do sekretariatu i zapisała się na... łacinę!
Wszystkim kopary opadły jak powiedziała, że chce czytać w... oryginale!
Homera też chciała czytać w oryginale ale nie było greki w ofercie szkoły językowej.
Coś mi się widzi, że jesteście do siebie bardzo podobne. Tylko nie mów, że od dziecka wybierasz się na... archeologię!
Oczywiście wyszła kicha, bo w całej szkole była jedyną zainteresowaną. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. W gimnazjum jezuickim [tak wybrała!] oprócz angielskiego i francuskiego miała też łacinę.

Młodsza artystka też miała niekonwencjonalne pomysły.
Na bal przebierańców nigdy nie chadzała przebrana za księżniczkę jak koleżanki tylko za... ogórek albo cytrynę!
Kiedyś na święto patrona szkoły [Matejko] zorganizowano konkurs na najlepsze przebranie związane z Matejką.
Byli krzyżacy, Stańczyk i pełno innych postaci z obrazów mistrza ale ona przebrała się za... pędzel!
Oczywiście... wygrała.

>Za to ostatnio mama mi zdradziła, że jak miałam 4 latka i jechaliśmy do babci, to bite trzy godziny recytowałam 'Zdrowaś Mario'.

"Dzieci do lat siedmiu nie posiadają używania rozumu" - tak mówi kodeks kanoniczny [jak ja lubię te "mądrości"!]więc nie masz powodu czuć się winna. Potraktuj to jako wprawkę językową.

>Może nie powinnam się z tym ujawniać na tym forum?

Nie widzę przeciwwskazań. Co prawda portal raczej promuje "Ateo coming out" ale wybaczamy Ci. Wyrosłaś z tego, więc czuj się rozgrzeszona.


Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365