Racjonalista - Strona głównaDo treści
Biłgoraj: dziesięć przykazań dla sądu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
31-03-2006 12:33yavorr (193 punktów)Biłgoraj: dziesięć przykazań dla sądu
Jeżeli do tej pory ktoś wątpił w to, że IVRP ma być państwem wyznaniowym, powinien mieć na uwadze najświeższe pomysły na "odnowę moralną" administracji państwowej w Biłgoraju. Przed budynkiem starostwa od zeszłego roku stoją tablice z dziecięcioma przykazaniami. Watażka z LPRu już postanowił, że podobne zostaną wmurowane w ściany budynku Sądu Rejonowego. Prezes sądu miał okazję dowiedzieć się o tych planach... z ambony.

Pełen artykuł na ten temat w dzisiejszej "GW"
serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3249087.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Crow (27 punktów)

Straszna sprawa...
Hehe... a mogliby coś takiego wmurować w pałac prezydencki czy cóś
Powiem delikatnie: bardzo to nieładnie.
Mówili o tym przed chwilą w jakichś wiadomościach na Polsacie.
W dodatku pan, który wyszedł z inicjatywą wmurowania tych tablic protestował przeciwko nazwaniu jednej z ulic nazwiskiem jakiegoś noblisty, który był pochodzenia Żydowskiego. Mówił, że to zły Żyd itp. Tyle tylko, że Mojżesz w sumie też był Żydem...
To co zrobili z La Madame to też straszne...

Pokazywali również jak to pan prezydent przejechał sobie ulicami Warszawy z Polską(?) flagą, tyle że nieco odwróconą.

A w ogóle robi mi się jeszcze gorzej na myśl, że to dopiero 100 dni pana prezydenta Kaczyńskiego...


Tylko w ekscesach można odnaleźć wolność
outsider (2469 punktów)
Żeby to chociaż byli fanatycy, żeby ich wiara była istotnie tak silna jak to deklarują... Może daliby sie wtedy namówić na szerzenie jej gdzieś w Sudanie - efekt byłby prosty i szybki, chyba że to ich by nawrócono.

To jednak ludzie wiary słabej i mizernej. Pożądają znaków - a że same się nie pojawiają, wyręczaja swojego Boga. Każdy zadręczony w imię wiary jest dowodem jej prawdziwości, każdy bezprawnie umieszczony jej emblemat - dowodem potęgi. To ludzie rozpaczliwie mali - niestety sprzyja im małość epoki, która miała być wielką.



Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej
(Nie-boska komedia}

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365