Witam ponownie wszystkich mądrych ludzi!Poprzedni temat nadal wyzywa dużo kontrowersyjnych emocy w waszych umyslach.Widze to po ilości komentarzy przychodzących do mnie.Niektórzy zażucają mi brak wiedzi i kompetencji.Na pewno tak jest, nieukrywam że pisze od serca, a nie z gląbokich badań naukowych, mądrych facetów w okularach.Lubie ludzi którzy potrafia zadawać temu światu pytania i szukać odpowiedzi.Wy jesteście wlaśnie tacy! Religia jako zjawisko powstala razem z czlowiekiem, z jego rozumem.To slabość która musiala znalezć jakieś wytlumaczenie zjawisk naturalnych i ustalić zasady ogólnego zachowania czlowieka w spoleczności.Rytualy i obrządy, ofiary i modly.To wszystko bylo od początku.I nic się tu nie zmienilo.Wszystko to jest teraz w formie kulturalnej i dostosowanej do potrzeb ludzi, tych ludzi potrzebujących.Biednych umyslowo i finansowo, zadrapanych przez zycie i zdradzonych niejednokrotnie.Wiara to jedyna radość w ich życiu.Ja ich rozumie.Wy przecież nie jesteście tacy? Pozdrawiam was serdecznie!
|